Straż pożarna

Pali się las koło Gorzowa. Ktoś podłożył ogień w kilku miejscach

5 sierpnia 2022, 15:20
Strażacy z trzech powiatów - gorzowskiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego walczą z pożarem lasu pomiędzy miejscowością Kiełpin i Rudnica. Sytuacja jest dynamiczna, a pożar nie został jeszcze opanowany. Obecnie z ogniem walczy 25 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze. Strażacy nie mają wątpliwości, że doszło tutaj do celowego podpalenia, ponieważ ogień pojawił się w kilku miejscach.

Ktoś znów podpala śmietniki w Gorzowie

4 sierpnia 2022, 09:19
Strażacy z Gorzowa tylko w środowy wieczór trzy razy wyjeżdżali do płonących śmietników. Do pożarów doszło przy ul. Edelmana, Spichrzowej i Sikorskiego. Natomiast w ciągu dwóch dni doszło do ośmiu takich pożarów. Służby oraz mieszkańcy nie mają wątpliwości, że były to celowe podpalenia.

Ogromny pożar zboża koło Barlinka. Dym widać nawet z Gorzowa

3 sierpnia 2022, 13:15
W środowe południe doszło do ogromnego pożaru zboża na pniu w miejscowości Płonno koło Barlinka. Z ogniem walczą nie tylko strażacy z województwa zachodniopomorskiego, ale również z lubuskiego. Na miejsce zostały wysłane również dwa zastępy straży pożarnej z Gorzowa.

Ściółka w lesie sucha jak pieprz. O tragedię nietrudno

26 lipca 2022, 12:20
Od poniedziałku 25 lipca na terenach leśnych w województwie lubuskim obowiązuje III najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. To oznacza, że ogień może wzniecić nawet najmniejsza iskra czy niedopałek papierosa. Dlatego leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w lesie, a w razie zauważenia pożaru, o natychmiastowe powiadomienie służb.

Pożar w poszpitalnym budynku

18 lipca 2022, 11:23
W poniedziałkowe przedpołudnie doszło do pożaru w poszpitalnym pustostanie przy ul. Warszawskiej. Okazało się, że na drugim piętrze dawnego szpitala zakaźnego paliły się śmieci. Ogień został szybko ugaszony, jeszcze zanim na miejsce dotarli strażacy.

Pożar w wieżowcu. W akcji 7 zastępów straży pożarnej [zdjęcia]

7 lipca 2022, 18:42
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru na 9 piętrze w wieżowcu przy Al. Konstytucji 3 Maja w Gorzowie. Na miejsce zostało 7 zastępów straży pożarnej.

Gorzów: Palił się maszt kominowy spalarni na terenie szpitala

2 lipca 2022, 10:18
W piątkowy wieczór doszło do niecodziennego pożaru na terenie szpitala przy ul. Dekerta w Gorzowie. Palił się masz kominowy spalarni odpadów medycznych. Ogień na maszcie było widać z różnych części osiedla Górczyn i Manhattan. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej.

Budynki płonęły jak pochodnia. Jedna osoba została poparzona [zdjęcia]

30 czerwca 2022, 10:36
W środowe popołudnie doszło do pożaru zabudowań gospodarczych oraz garażu z samochodem w Bogdańcu. Budynki wraz z autem doszczętnie spłonęły. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana, z poparzeniami trafiła do szpitala.

Ogromny pożar lasu niedaleko Gorzowa. Pali się blisko 10 hektarów lasu

19 czerwca 2022, 16:36
W niedzielne popołudnie doszło do ogromnego pożaru lasu koło wsi Mosina niedaleko Gorzowa. Ogień objął nawet 10 hektarów lasu. Sytuacja jest dynamiczna i na miejsce cały czas są wysyłane kolejne zastępy straży pożarnej. Obecnie z ogniem walczy 25 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze.

Pożar lasu niedaleko Gorzowa

16 czerwca 2022, 14:05
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru lasu nad jeziorem Jeż w gminie Kłodawa koło Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych siedem zastępów straży pożarnej.


Fotoreportaże