Wiadomości › Policyjne

Kierowca audi zapłaci 5 tys. zł grzywny. Pędził przez miejscowość aż 171 km/h

15 kwietnia 2021, 12:22
Sąd Rejonowy w Gorzowie zajął się właśnie sprawą kierowcy audi, który pod koniec lutego pędził przez Kamień Mały aż 171 km/h. Sąd zdecydował o nałożeniu na mężczyznę grzywny w wysokości 5 tys. zł. Jak się okazało, wysoką grzywnę – 4 tys. zł otrzymał również kierowca BMW, który jechał przez miejscowość z prędkością 162 km/h.

„Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego listem gończym gorzowianina

14 kwietnia 2021, 08:27
Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 32-letniego gorzowianina, który od marca był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków na szeroka skalę.

Policjanci zapobiegli tragedii nad jeziorem

12 kwietnia 2021, 13:41
Policjanci z Gorzowa zostali zaalarmowani przez rodzinę mężczyzny, który wyszedł z domu i chciał popełnić samobójstwo. Policjanci odnaleźli puste auto mężczyzny nad jeziorem Grabino (Gołębie) w gminie Kłodawa. W poszukiwania zostały zaangażowane większe siły, w tym policjanci z psem tropiącym oraz strażacy z łodzią. Na szczęście mężczyznę udało się odnaleźć, zanim zrobił sobie krzywdę.

Brutalny atak na kierowcę autobusu MZK za pomocą pręta

9 kwietnia 2021, 13:33
W czwartkowy wieczór doszło do brutalnego ataku na kierowcę autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Kierowca zwrócił pasażerowi uwagę, aby ten nie jadł w autobusie. Kiedy kolejne prośby nie poskutkowały, kierowca poprosił mężczyznę, aby ten wysiadł z pojazdu. Mężczyzna zaatakował kierowcę i uderzył go prętem w głowę, następnie zaczął niszczyć również autobus. Policjantom udało się zatrzymać agresywnego 30-latka.

Tragiczny wypadek na drodze do Kostrzyna. Nie żyją dwie osoby

7 kwietnia 2021, 18:43
W środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 132 w miejscowości Dąbroszyn doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący samochodem volkswagen z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca wraz z pasażerem zginęli na miejscu.

W gminie Kłodawa grasuje podpalacz? Paliły się trawy i domek w policyjnym ośrodku wczasowym [zdjęcia]

6 kwietnia 2021, 20:29
Strażacy z Gorzowa oraz OSP z gminy Kłodawa mieli we wtorek pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą czterech pożarów traw. Natomiast wieczorem wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru domku na terenie ośrodka wczasowego, który należy do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Strażacy nie mają wątpliwości, że doszło do celowego podpalenia.

Policjanci znaleźli u 44-letniego gorzowianina nielegalną kontrabandę [zdjęcia]

6 kwietnia 2021, 09:25
Ponad 900 sztang papierosów, 90 kilogramów krajanki tytoniowej, a także pieniądze w kwocie prawie 32 tysięcy złotych i 1300 euro zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali także 44-letniego mieszkańca Gorzowa.

Oszustwo na olx. Kobieta chciała sprzedać komunijną albę, omal nie straciła 20 tys. zł

2 kwietnia 2021, 11:14
Oszustwo metodą „na olx” jest w ostatnim czasie bardzo popularne i niestety ciągle zdarzają się osoby, które dają się oszukać. O mały włos, swoje pieniądze z kontra straciłaby mieszkanka Gorzowa, która wystawiła na sprzedaż komunijną albę i dała oszustom dostęp do swojej karty płatniczej. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom konta, kobieta nie straciła 20 tys. zł.

Po pijaku zniszczyli wielkanocne jaja na deptaku. Mężczyźni zostali zatrzymani

1 kwietnia 2021, 14:17
Minionej nocy zostały zniszczone dwa wielkanocne jaja, które były ustawione na deptaku przy ul. Sikorskiego. Jak się okazało policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy zniszczyli pisanki oraz rzucali wcześnie metalowymi koszami w budynki przy ul. Wełniany Rynek. Mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia.

Policjanci zatrzymali piromana recydywistę. Mężczyzna jest odpowiedzialny za ostatnie podpalenia w Gorzowie

31 marca 2021, 10:02
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa podpalenia do których doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Fabrycznej w Gorzowie. Mężczyzna po podłożeniu ognia obserwował akcję służb. Okazało się, że 48-latek podpalił również dwa lata temu zakład wulkanizacyjny.


Fotoreportaże