Wiadomości › Policyjne

Współorganizowała strajki kobiet w Gorzowie. Usłyszy zarzuty

19 stycznia 2021, 11:43
Gorzowska działaczka LGBT Monika Drubkowska w środę 20 stycznia będzie przesłuchiwana w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Wszystko za sprawą współorganizacji protestów Strajku Kobiet. Drubkowska ma jako jedyna usłyszeć zarzuty z kodeksu wykroczeń dotyczące naruszenia przepisów o zgromadzeniach.

Policyjny pościg za renault, które… holowało volkswagena. Kierowcy byli pijani

19 stycznia 2021, 10:04
W poniedziałkowy wieczór policjanci próbowali zatrzymać do kontroli osobowe renault, które holowało volkswagena golfa. Jednak kierowcy nie reagowali na sygnały i zaczęli uciekać. Po pościgu trwającym kilka kilometrów, policjanci zatrzymali kierowców. Okazało się, że 39-latek holował swojego młodszego brata. Obaj byli kompletnie pijany. Starszy miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, a 34-latek miał prawie 3 promile. Dodatkowo mieli sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Karambol na S3. Zderzyło się pięć ciężarówek i osobówka [zdjęcia]

18 stycznia 2021, 20:56
W poniedziałkowy wieczór na drodze ekspresowej S3 w okolicach węzła Gorzów Północ doszło do karambolu z udziałem pięciu pojazdów ciężarowych i samochodu osobowego. Trasa w kierunku Skwierzyny jest zablokowana.

Policja interweniowała dwa razy w pubie przy Pocztowej

18 stycznia 2021, 09:55
Właściciel pubu przy ul. Pocztowej postanowił otworzyć w weekend swój lokal pomimo obowiązujących obostrzeń. Wszystko w ramach akcji #otwieramy. Zarówno w piątek, jak i sobotę w pubie interweniowała policja, która skieruje wobec właściciela wniosek o ukaranie do sądu.

Po pijaku roztrzaskała mercedesa o płot [zdjęcia]

17 stycznia 2021, 21:05
W niedzielny wieczór przy ul. Maszewskiej w Deszcznie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki mercedes. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie. Okazało się, że 33-letnia kierująca mercedesem jest pod wpływem alkoholu. Kobieta miała w swoim organizmie 1,5 promila.

Otworzyli pub pomimo obostrzeń. Na miejscu pojawiła się policja i sanepid

16 stycznia 2021, 12:42
W piątkowy wieczór w ramach akcji #otwieramy jeden z lokali przy ul. Pocztowej w Gorzowie postanowił otworzyć się pomimo obowiązujących obostrzeń. Tuż po godz. 21 na miejsce pojawił się na miejscu policyjny patrol oraz pracownicy sanepidu. Nikt nie dostał mandatu, ale policjanci postanowili skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Pijany kierowca pługopiaskarki zatrzymany na wjeździe na S3

15 stycznia 2021, 11:33
W czwartkowy wieczór gorzowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę pługopiaskarki, który próbował wjechać na drogę ekspresową S3 na węźle Gorzów Północ. Okazało się, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu. Kierowca został zatrzymany, stracił prawo jazdy i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Napad na monopolowy. Złodziej miał pistolet... na kulki

14 stycznia 2021, 11:00
W środowy wieczór w jednym ze sklepów monopolowych przy ul. Słonecznej w Gorzowie doszło do rozboju. Zamaskowany mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń wszedł do środka i zażądał wydania pieniędzy. Złodziejowi udało się ukraść gotówkę i uciec. Długo nie cieszył się z łupu, ponieważ został zatrzymany przez policjantów.

5000 złotych grzywny dla pirata drogowego

13 stycznia 2021, 09:36
W czerwcu 2020 roku, policjanci z gorzowskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który jechał w terenie zabudowanym 171 km/h i dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mandat w tym przypadku byłyby niewystarczającą karą dla pirata, dlatego też policjanci skierowali wniosek do sądu. Ten ukarał go maksymalną grzywną, która wynosi 5000 złotych.

Jaki był 2020 rok na gorzowskich drogach?

11 stycznia 2021, 08:29
Policjanci z Gorzowa podsumowują miniony rok pod względem bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W całym 2020 roku doszło do 77 wypadków, w których zginęło 13 osób, a 77 zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali niemal 300 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.


Fotoreportaże


x