Pogoda

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

20 października 2021, 20:38
Uwaga na pogodę, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego. W czwartek wiatr w porywach może dochodzić do 100 km/h na północy naszego regionu.

To już koniec pięknej jesieni? W nocy będą przymrozki!

9 października 2021, 20:26
W naszym regionie słonecznie będzie tylko w niedzielę. Od wtorku synoptycy zapowiadają deszcz. Nie będą to ulewy, ale na większe przejaśnienia nie mamy co liczyć! Czeka nas też kilka chłodnych dni.

4 października w Gorzowie było prawie 29 stopni! To był rekord ciepła!

4 października 2021, 12:52
To były czasy! Dokładnie 55 lat temu, 4 października w Gorzowie zanotowano jedna z najwyższych temperatur w kraju. W naszym mieście było 28,7 stopnia Celsjusza! Równie gorąco było na całej Ziemi Lubuskiej.

Śnieg dotarł i do nas. Zbyt szybko nam nie odpuści

12 stycznia 2021, 16:43
Zawitała do nas zima i wszystko wskazuje na to, że zostanie na dłużej. W długoterminowych prognozach pogody nie widać ocieplenia. Przez najbliższe dwa tygodnie temperatura w ciągu dnia rzadko przekroczy zero stopni. Możemy spodziewać się też obfitych opadów śniegu.

IMGW ostrzega przed burzami

17 sierpnia 2020, 19:22
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie może padać również grad. Alert dotyczy 11 powiatów, w tym miasta Gorzowa.

Skutki wichury w Gorzowie [zdjęcia]

30 września 2019, 16:55
Prognozy IMGW sprawdziły się, w poniedziałek nad województwem lubuskim i Gorzowem przeszły silne wichury. Wiatr osiągał średnią prędkość 45 km/h, a w porywach nawet 100 km/h. Lubuscy strażacy wyjeżdżali do blisko 200 interwencji.

Ulewa nad Gorzowem [film]

14 lipca 2019, 16:32
W niedzielne popołudnie nad Gorzowem przeszła ulewa. Straż pożarna wyjeżdżała łącznie do 9 interwencji na terenie miasta. Były to przede wszystkim zalane garaże i piwnice.

Idą ekstremalne upały

19 czerwca 2019, 13:18
Według Europejskiego Centrum Prognoz Średnioterminowych na nasz kontynent w najbliższych dniach dotrze fala ekstremalnych upałów. Temperatura w Gorzowie i na zachodzie Polski może wynieść nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu.

Będzie niebezpiecznie – ostrzega RCB

15 czerwca 2019, 14:41
W sobotni wieczór oraz w nocy przez Gorzów i całe województwo lubuskie ma przejść burza z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Gorzów przygotowany na „wojnę” z gradem [film i zdjęcia]

12 czerwca 2019, 23:06
W środowy wieczór wszyscy zastanawiali się, jak zabezpieczyć samochód przed burzą i gradem, która ma przejść w nocy przez Gorzów. Ten, kto mógł i znalazł miejsce, zostawił auto na parkingu pod dachem. Pozostali zabezpieczali samochody na własną rękę. W ruch poszły kołdry, koce, kartony, styropian i taśma.


Fotoreportaże