Wiadomości › Pogoda

Śnieg dotarł i do nas. Zbyt szybko nam nie odpuści

12 stycznia 2021, 16:43
Zawitała do nas zima i wszystko wskazuje na to, że zostanie na dłużej. W długoterminowych prognozach pogody nie widać ocieplenia. Przez najbliższe dwa tygodnie temperatura w ciągu dnia rzadko przekroczy zero stopni. Możemy spodziewać się też obfitych opadów śniegu.

IMGW ostrzega przed burzami

17 sierpnia 2020, 19:22
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie może padać również grad. Alert dotyczy 11 powiatów, w tym miasta Gorzowa.

Skutki wichury w Gorzowie [zdjęcia]

30 września 2019, 16:55
Prognozy IMGW sprawdziły się, w poniedziałek nad województwem lubuskim i Gorzowem przeszły silne wichury. Wiatr osiągał średnią prędkość 45 km/h, a w porywach nawet 100 km/h. Lubuscy strażacy wyjeżdżali do blisko 200 interwencji.

Ulewa nad Gorzowem [film]

14 lipca 2019, 16:32
W niedzielne popołudnie nad Gorzowem przeszła ulewa. Straż pożarna wyjeżdżała łącznie do 9 interwencji na terenie miasta. Były to przede wszystkim zalane garaże i piwnice.

Idą ekstremalne upały

19 czerwca 2019, 13:18
Według Europejskiego Centrum Prognoz Średnioterminowych na nasz kontynent w najbliższych dniach dotrze fala ekstremalnych upałów. Temperatura w Gorzowie i na zachodzie Polski może wynieść nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu.

Będzie niebezpiecznie – ostrzega RCB

15 czerwca 2019, 14:41
W sobotni wieczór oraz w nocy przez Gorzów i całe województwo lubuskie ma przejść burza z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Gorzów przygotowany na „wojnę” z gradem [film i zdjęcia]

12 czerwca 2019, 23:06
W środowy wieczór wszyscy zastanawiali się, jak zabezpieczyć samochód przed burzą i gradem, która ma przejść w nocy przez Gorzów. Ten, kto mógł i znalazł miejsce, zostawił auto na parkingu pod dachem. Pozostali zabezpieczali samochody na własną rękę. W ruch poszły kołdry, koce, kartony, styropian i taśma.

Miejsce pod dachem pilnie poszukiwane

12 czerwca 2019, 19:47
Po dzisiejszym komunikacie pogodowym wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, mieszkańcy naszego miasta na gwałt szukają miejsc parkingowych pod dachem. Gradobicie, które zniszczyło wiele samochodów zaparkowanych pod przysłowiową chmurką, na poważnie przestraszyło kierowców.

Burza i gradobicie nad Gorzowem [film i zdjęcia]

11 czerwca 2019, 22:27
We wtorkowy wieczór nad Gorzowem przeszła gwałtowna burza. Ulewny deszcz, silny wiatr, a do tego padający grad wyrządził wiele szkód. Woda zalała również ulice w mieście.

Ulewa nad Gorzowem. Strażacy w akcji [film]

7 czerwca 2019, 09:25
To był pracowity wieczór i noc dla strażaków z Gorzowa i okolicznych gmin. Straż pożarna przez kilka godzin usuwała skutki ulewy, która przeszła w czwartek 6 czerwca nad naszym terenem. W sumie straż pożarna otrzymała ponad 100 zgłoszeń, ale ostatecznie podjęła 60 interwencji.


Fotoreportaże