Wiadomości › Na drogach

Zadbaj o światła w swoim aucie

30 listopada 2018, 12:17
Trwa ogólnopolska akcja policyjna „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zwracają szczególną uwagę na oświetlenie w autach. Prawidłowe działanie świateł zapewnia większy zasięg pola oświetlonego przez reflektory, a tym samym pozwala wcześniej zauważyć napotkaną na drodze przeszkodę.

W Gorzowie benzyna poniżej 5 złotych

29 listopada 2018, 10:40
To dobra wiadomość dla wszystkich kierowców, którzy na co dzień tankują swoje samochody benzyną bezołowiową. Jak wynika z zestawienia dostępnego na stronie moto.gorzowianin.com, w Gorzowie litr tej benzyny możemy kupić już za niecałe 4,70.

Zdążyć przed zimą, czyli pare słów o przygotowaniu auta

20 listopada 2018, 14:46
Zbliża się okres zimowy. Dla kierowców bywa on trudniejszy niż inne pory roku. Niektórzy używają samochodu codziennie, aby dojechać np. do pracy. Inni sporadycznie poruszają się autem np. w celu zrobienia większych zakupów czy odwiedzenia rodziny. Nieważne kto i jak często używa samochodu, każdy powinien odpowiednio zadbać o swój środek transportu przed sezonem zimowym.

Zapłać za paliwo przy dystrybutorze

8 listopada 2018, 16:21
Orlen uruchomił płatności mobilne za paliwo na wszystkich swoich stacjach własnych w Polsce. Aby skorzystać z nowej możliwości, kierowcy powinni zainstalować aplikację na smartfony Orlen Mobile, do której dodano funkcję płatności pod nazwą Orlen Pay.

Dlaczego paliwo tak drastycznie drożeje?

2 listopada 2018, 11:06
Wielu z nas łapie się za głowę, widząc obecne ceny paliwa. Jedni za ich drastyczny wzrost obwiniają partię rządzącą, inni światową gospodarkę, a wielu zdaje sobie sprawę z tego, że w niczym nie pomoże narzekanie. Są w naszym życiu rzeczy, na które niestety nie mamy wpływu.

Drogie podróże na groby bliskich

29 października 2018, 11:04
Tradycyjnie już na początku listopada możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na naszych drogach. Patrząc na obecne ceny paliw, można śmiało stwierdzić, że w tym roku podróżowanie samochodem do grobów naszych bliskich będzie najdroższe od pięciu lat.

Chcesz taniego OC? Pomożemy znaleźć!

26 października 2018, 19:29
Jeśli co roku wykupujesz obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dobrze wiesz, z jak dużymi kosztami się ono wiąże. OC bynajmniej do tanich nie należy, szczególnie po podwyżkach z ostatnich kilku lat. Chcesz płacić jak najmniej? Poznaj 4 rady na to, jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC

Jak dojechać do cmentarza?

26 października 2018, 11:51
Od soboty 27 października do poniedziałku 5 listopada na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego. Natomiast w czwartek 1 listopada wjazd w ulicę Żwirową od godz. 7 do godz. 20 będzie zamknięty.

Już czas na zmianę opon na zimowe

24 października 2018, 12:55
W polskim prawie nie ma pojęcia „opony zimowe”. Jednak tu nie chodzi o prawo, ale o nasze bezpieczeństwo. Dlaczego trzeba zmieniać opony z letnich na zimowe? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Bezpieczna jazda? Tylko z prawidłowym ciśnieniem

17 października 2018, 12:10
Ciśnienie to jeden z najważniejszych parametrów zapewniających bezpieczeństwo na drodze. Niezależnie od tego czy jesteśmy kierowcami samochodu osobowego czy ciężarówki, jest to czynnik decydujący o dobrej przyczepności auta do jezdni w czasie przyspieszania, hamowania i na zakrętach.


Fotoreportaże


x