Wiadomości › Na drogach

Powrót z weekendu. Jaka sytuacja na S3/A6?

20 czerwca 2021, 12:29
Niedziela to czas powrotów z weekendowych wypadów nad morze i w góry. Zbieramy dla Was najważniejsze informacje z dróg. Monitorujemy ekspresową „trójkę”, autostradę A6 oraz drogi alternatywne. Informujemy, gdzie są korki i jak bezpiecznie dojechać do domu.

Jedziecie nad morze? Na S3/A6 jak zwykle korek

19 czerwca 2021, 12:51
Wybieracie się nad morze Bałtyckie? Jesteście w trasie? Na bieżąco informujemy Was o tym, co dzieje się na popularnej S3 i A6 na trasie z Gorzowa do samego morza. Obserwujemy nie tylko drogi szybkiego ruchu, ale też drogi alternatywne.

Radni ponownie zajmą się podwyżką opłat za parkowanie!

17 czerwca 2021, 10:14
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 23 czerwca, gorzowscy radni ponownie zajmą się uchwałą w sprawie podwyżki opłat za parkowanie w mieście oraz dwukrotnym powiększeniem strefy płatnego parkowania. W uchwale wprowadzono zmiany i za godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 3,5 zł - wcześniej proponowano 4 zł. Natomiast mieszkańcy strefy płatnego parkowania będą płacić odpowiednio 40 zł za miesiąc lub 400 zł za cały rok. W projekcie uchwały pozostał zapis, że na jeden adres zamieszkania będzie wydawany tylko jeden abonament.

Dwie firmy chcą zarządzać płatnym parkingiem Filharmonii Gorzowskiej [zdjęcia]

16 czerwca 2021, 16:46
Władze Filharmonii Gorzowskiej otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na zarządzanie płatnym parkingiem dwupoziomowym. Jak się okazało, obie oferty są dużo niższe, niż zaplanowany budżet na ten cel. Teraz filharmonia będzie analizowała oferty i wybierze wykonawcę. To oznacza, że za parkowanie na parkingu filharmonii trzeba będzie płacić już od wakacji.

Zostanie wybudowany nowy odcinek ul. Spichrzowej. Cztery firmy złożyły swoje oferty

14 czerwca 2021, 14:30
Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Spichrzowej - III etap, czyli budowę długo zapowiadanego, nowego odcinka drogi od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się cztery firmy, które złożyły skrajne oferty. Tylko propozycja jednej firmy mieści się w budżecie.

Trwa montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych [zdjęcia]

12 czerwca 2021, 18:49
Na koniec 2020 roku w Gorzowie było zarejestrowanych 66 samochodów elektrycznych. Jednak właściciele „elektryków” nie mieli zbyt dużego wyboru, jeżeli chodzi o miejsce ładowania swoich pojazdów, bo na terenie miasta były tylko cztery stacje ładowania. Teraz to się zmienia, bo właśnie Enea Operator buduje w Gorzowie aż 17 punktów ładowania aut elektrycznych.

"Kierowcy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się umiejętnościami”

11 czerwca 2021, 10:21
Reakcja na nielegalne wyścigi i drifty zawsze będzie stanowcza. Ulice miast nie służą do ścigania – taki komunikat opublikowała dziś gorzowska policja. Przez cały czwartek na ulicach w Gorzowie można było zaobserwować większą ilość patroli ruchu drogowego.

Wykonawca przebudowy ul. Kombatantów wybrany

10 czerwca 2021, 12:23
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Remont niespełna 500-metrowego odcinka drogi będzie kosztował miasto 1 mln 11 tys. zł. Firma Eurovia Polska będzie miała dwa miesiące na realizację inwestycji.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy ciężarówki. Mężczyzna zasnął w radiowozie

8 czerwca 2021, 11:45
Na drodze krajowej nr 22 koło Gorzowa doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy pojazdu ciężarowego typu cysterna. 47-letni kierowca ciężarówki nie był w stanie jechać prosto i co chwilę zjeżdżał na pobocze. Kiedy ciężarówka zjechała na zatoczkę autobusową, kierowca samochodu osobowego, który jechał za nim, wyciągnął ze stacyjki kluczyki. Okazało się, że 47-latek ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany mężczyzna zasnął w policyjnym radiowozie.

Agresywny kierowca peugeota zmusił busa do zatrzymania się na S3 i wybił szybę w aucie

4 czerwca 2021, 10:50
Na drodze ekspresowej S3, a dokładnie na obwodnicy Gorzowa mogło dojść do tragedii, po tym jak kierowca peugeota zajechał drogę kierującemu busem marki volkswagen. Kierowca peugeota gwałtownie hamował, następnie wysiadł z auta i ręką wybił szybę w busie. Kiedy próbował uciec z miejsca zdarzenia, doprowadził do kolizji z ciężarówką. Policjanci zatrzymali kierowcy peugeota prawo jazdy, a jego sprawa zostanie skierowana do sądu.


Fotoreportaże