Wiadomości › Na drogach

Kombatantów będzie w końcu przejezdna. Czeka nas drugi etap remontu

15 września 2021, 14:55
W środę 15 września prowadzone są ostatnie prace przy układaniu warstwy ścieralnej na remontowanym odcinku ul. Kombatantów. Jeszcze w środowy wieczór wykonawca ma otworzyć drogę i puścić ruch w obu kierunkach. Jak zapowiada miasto, w tym roku doczekamy się również remontu drugiej części ul. Kombatantów wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów.

Tylko jedna szkoła w Gorzowie uczy jak jeździć po drogach szybkiego ruchu

15 września 2021, 11:49
Ogromna ilość wypadków na drogach ekspresowych i autostradach wskazuje na tylko jedno. Wielu kierowców nie potrafi poruszać się po tych drogach. Nic dziwnego, bo z reguły na kursie tego nie uczą.

Zostaw samochód pod domem i wybierz komunikację miejską!

15 września 2021, 11:06
22 września wszyscy jeździmy za darmo! Czy jeden dzień darmowej komunikacji miejskiej przekona mieszkańców, aby na stałe porzucili swoje samochody i zaczęli korzystać z innych środków transportu?

Seria wypadków w Gorzowie i okolicach

11 września 2021, 16:23
W sobotnie popołudnie doszło do serii wypadków w Gorzowie oraz w okolicach. Najpierw doszło zderzenia policyjnego radiowozu i fiata na skrzyżowaniu ul. Roosevelta i Żwirowej. Następnie na Osiedlu Poznańskim zderzył się peugeot i volkswagen. Z kolei w Jeninie doszło wypadku z udziałem forda i renault, a na trasie S3 kierująca mercedesem zderzyła się z busem, a następnie uderzyła w barierki.

Prace przy przebudowie ul. Okólnej przebiegają bez problemów [zdjęcia]

10 września 2021, 09:24
Za nami pierwszy miesiąc prac przy przebudowie ul. Okólnej. Wykonawca jest już na końcowym etapie remontu pierwszego fragmentu drogi – ułożono część nowych krawężników oraz pierwszą warstwę asfaltu. W najbliższych tygodniach przystąpi do kolejnego etapu prac. Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa ma czas do 23 grudnia 2021 roku na realizację inwestycji.

Utrudnienia na Żwirowej

9 września 2021, 10:05
Od poniedziałki 13 września kierowcy jadący ul. Żwirową muszą liczyć się z utrudnieniami. Wszystko przez budowę kanalizacji deszczowej. Na odcinku około 100 metrów od skrzyżowania z ul. Bazaltową do ul. Zagłoby nastąpi zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Ponadto zostanie zamknięty wjazd w ul. Bazaltową.

91% kierowców twierdzi, że jeździ dobrze. Statystyki wypadkowe mówią co innego

11 sierpnia 2021, 16:41
Z badania Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że prawie wszyscy kierowcy są pewni swoich umiejętności prowadzenia pojazdów i twierdzą, że jeżdżą dobrze. Jednak to właśnie ich przecena zaprowadziła Polskę na jedno z ostatnich miejsc w rankingu najbezpieczniejszych dróg w Europie. Jesteśmy w ogonie statystycznym obok Rumunii, Litwy, Łotwy i Bułgarii.

Kamienie nie pomogły. Kierowcy i tak parkują na trawniku [zdjęcia]

2 sierpnia 2021, 11:21
Miasto ustawiło kamienie wzdłuż alejki w parku przy ul. Wawrzyniaka. Wszystko po to, aby kierowcy nie parkowali na trawniku i w ten sposób nie niszczyli zieleni. Jednak ustawienie kamieni nic nie dało, ponieważ podczas niedzielnego meczu żużlowego kamienie zostały odsunięte, a kierowcy jak gdyby nigdy nic, zaparkowali na trawniku.

Już nie tylko za benzynę płacimy krocie. Gaz też jest coraz droższy

30 lipca 2021, 11:28
Jeszcze kilka tygodni temu właściciele samochodów napędzanych LPG mogli zacierać ręce i cieszyć się, że zdecydowali się wyposażyć swój samochód w instalację gazową. Teraz okazuje się, że i nawet gaz szybuje ostro w górę. Tak wysokich cen LPG nie notowaliśmy od kilku lat.

Czym jeździ statystyczny 19-latek i 64-latek oraz ile płaci za ubezpieczenie?

28 lipca 2021, 12:30
Rankomat.pl przygotował zestawienie za pierwsze półrocze 2021 roku, jeżeli chodzi o ceny ubezpieczenia OC w odniesieniu do wieku kierowców i marek pojazdów. Jak się okazało emeryt może kupić polisę OC już za niecałe 500 zł. Tymczasem młody i niedoświadczony kierowca za ubezpieczenie auta musi zapłacić nawet cztery razy więcej. Jednak nie tylko wiek wpływa na tę różnicę – młodsi jeżdżą znacznie starszymi pojazdami słynącymi z większej mocy silnika.


Fotoreportaże