Wiadomości › Na drogach

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy ciężarówki. Mężczyzna zasnął w radiowozie

8 czerwca 2021, 11:45
Na drodze krajowej nr 22 koło Gorzowa doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy pojazdu ciężarowego typu cysterna. 47-letni kierowca ciężarówki nie był w stanie jechać prosto i co chwilę zjeżdżał na pobocze. Kiedy ciężarówka zjechała na zatoczkę autobusową, kierowca samochodu osobowego, który jechał za nim, wyciągnął ze stacyjki kluczyki. Okazało się, że 47-latek ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany mężczyzna zasnął w policyjnym radiowozie.

Agresywny kierowca peugeota zmusił busa do zatrzymania się na S3 i wybił szybę w aucie

4 czerwca 2021, 10:50
Na drodze ekspresowej S3, a dokładnie na obwodnicy Gorzowa mogło dojść do tragedii, po tym jak kierowca peugeota zajechał drogę kierującemu busem marki volkswagen. Kierowca peugeota gwałtownie hamował, następnie wysiadł z auta i ręką wybił szybę w busie. Kiedy próbował uciec z miejsca zdarzenia, doprowadził do kolizji z ciężarówką. Policjanci zatrzymali kierowcy peugeota prawo jazdy, a jego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Ulicami Gorzowa przejdzie procesja. Będą utrudnienia w ruchu

2 czerwca 2021, 10:44
W czwartek 3 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W związku z katolickim świętem, ulicami Gorzowa przejdzie procesja, która wyruszy ze Starego Rynku i zakończy się przy kościele przy ul. Warszawskiej. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Auta blokowały sprzątanie miejsc parkingowych. Zostały odholowane [zdjęcia]

28 maja 2021, 12:46
Kolejny dzień trwa akcja sprzątania ulic w Gorzowie. Tym razem firma Inneko RCS zajęła się czyszczeniem miejsc parkingowych przy ul. 30 Stycznia. Auta, których nie zabrali kierowcy i stały na zakazie, zostały odholowane. Na miejscu jest straż miejska oraz pracują lawety dwóch pomocy drogowych.

Wielka akcja odholowywania aut na Kwadracie [zdjęcia]

27 maja 2021, 12:00
W czwartkowy poranek firma Inneko RCS miała zająć się sprzątaniem po zimie miejsc parkingowych przy ul. Krzywoustego. Dlatego też, dzień wcześniej kierowcy zostali poinformowali o tym, aby nie parkować aut w tym miejscu, ponieważ zostaną odholowane. Niestety wiele osób zignorowało znaki i zaparkowało swoje samochodu na zakazie. Efekt? Na miejscu pojawiła się straż miejska wraz z pomocą drogową, która zajęła się odholowaniem pojazdów.

200 metrów Okólnej zostanie wyremontowane. A co z pozostałym odcinkiem drogi?

25 maja 2021, 11:41
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę 200-metrowego odcinka ul. Okólnej. Jak się okazało, dwie firmy chcą zająć się remontem zniszczonej drogi, a ich oferty są wyższe o zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych od założonego budżetu. To oznacza, że fragment ul. Okólnej zostanie wyremontowany jeszcze w tym roku.

Policyjny dron znów kontroluje kierowców na Piłsudskiego

20 maja 2021, 10:45
W czwartkowy poranek wysoko nad ulicą pojawił się policyjny dron. Funkcjonariusze z góry doskonale widzą, jakie przewinienia popełniają kierowcy.

Poranny kocioł w Gorzowie. Zawinił zepsuty autobus

11 maja 2021, 08:21
We wtorkowy poranek, kierowcy podróżujący po drogach w Gorzowie nie mieli łatwo. W godzinach największego szczytu komunikacyjnego, czyli przed godziną 8, tuż przy rondzie Santockim doszło do awarii autobusu liniowego.

Coraz mniej sedanów na ulicach. Czy to już ich koniec?

9 marca 2021, 13:45
To żadna tajemnica, że obecnie obserwujemy historyczne zmiany, jakie zachodzą na rynku samochodowym. Chociaż kilka lat temu nie było to aż tak oczywiste, to obecnie SUV-y znacznie wyprzedzają sedany. Chodzi zarówno o ich produkcję, jak i sprzedaż. Na przestrzeni ostatnich lat kilka czołowych marek takich jak np. Ford znacznie zmniejszyło ilość dostępnych sedanów. Dlaczego tak się dzieje i czy sedany odchodzą już do lamusa? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule.

Wpadł w poślizg jadąc pługopiaskarką

30 stycznia 2021, 08:27
Do tego dość niecodziennego zdarzenia doszło w sobotni poranek na ulicy Na Skarpie, bocznej drodze osiedlowej od ulicy Wyszyńskiego w Gorzowie. Kierujący piaskarką stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego prawidłowo kierowcę fiata.


Fotoreportaże


x