Wiadomości › Na drogach

Utrudnienia na Żwirowej

9 września 2021, 10:05
Od poniedziałki 13 września kierowcy jadący ul. Żwirową muszą liczyć się z utrudnieniami. Wszystko przez budowę kanalizacji deszczowej. Na odcinku około 100 metrów od skrzyżowania z ul. Bazaltową do ul. Zagłoby nastąpi zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Ponadto zostanie zamknięty wjazd w ul. Bazaltową.

91% kierowców twierdzi, że jeździ dobrze. Statystyki wypadkowe mówią co innego

11 sierpnia 2021, 16:41
Z badania Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że prawie wszyscy kierowcy są pewni swoich umiejętności prowadzenia pojazdów i twierdzą, że jeżdżą dobrze. Jednak to właśnie ich przecena zaprowadziła Polskę na jedno z ostatnich miejsc w rankingu najbezpieczniejszych dróg w Europie. Jesteśmy w ogonie statystycznym obok Rumunii, Litwy, Łotwy i Bułgarii.

Kamienie nie pomogły. Kierowcy i tak parkują na trawniku [zdjęcia]

2 sierpnia 2021, 11:21
Miasto ustawiło kamienie wzdłuż alejki w parku przy ul. Wawrzyniaka. Wszystko po to, aby kierowcy nie parkowali na trawniku i w ten sposób nie niszczyli zieleni. Jednak ustawienie kamieni nic nie dało, ponieważ podczas niedzielnego meczu żużlowego kamienie zostały odsunięte, a kierowcy jak gdyby nigdy nic, zaparkowali na trawniku.

Już nie tylko za benzynę płacimy krocie. Gaz też jest coraz droższy

30 lipca 2021, 11:28
Jeszcze kilka tygodni temu właściciele samochodów napędzanych LPG mogli zacierać ręce i cieszyć się, że zdecydowali się wyposażyć swój samochód w instalację gazową. Teraz okazuje się, że i nawet gaz szybuje ostro w górę. Tak wysokich cen LPG nie notowaliśmy od kilku lat.

Czym jeździ statystyczny 19-latek i 64-latek oraz ile płaci za ubezpieczenie?

28 lipca 2021, 12:30
Rankomat.pl przygotował zestawienie za pierwsze półrocze 2021 roku, jeżeli chodzi o ceny ubezpieczenia OC w odniesieniu do wieku kierowców i marek pojazdów. Jak się okazało emeryt może kupić polisę OC już za niecałe 500 zł. Tymczasem młody i niedoświadczony kierowca za ubezpieczenie auta musi zapłacić nawet cztery razy więcej. Jednak nie tylko wiek wpływa na tę różnicę – młodsi jeżdżą znacznie starszymi pojazdami słynącymi z większej mocy silnika.

Nie będzie podwyżki opłat za parkowanie! Wojewoda unieważnił uchwałę gorzowskich radnych

27 lipca 2021, 14:22
We wtorek w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego zostało opublikowane rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, w którym można przeczytać, że wojewoda stwierdza nieważność uchwały w sprawie podwyżki opłat za parkowanie na terenie strefy parkowania w Gorzowie oraz powiększenia strefy. To oznacza, że planowana od 2 sierpnia podwyżka opłat nie wejdzie w życie.

Jakie są najczęściej kradzione marki oraz modele samochodów w Polsce?

15 lipca 2021, 15:15
W 2020 roku z powodu kradzieży wyrejestrowano 6910 samochodów osobowych w Polsce. Jak się okazało, w ubiegłym roku najczęściej kradzioną marką była toyota, audi i BMW. Natomiast złodzieje najczęściej kradli model audi A4 , BMW 5 i audi A6.

Ceny stacjach szaleją. W Gorzowie najdrożej na Orlenie

14 lipca 2021, 12:47
Codzienne sprawdzamy dla Was ceny na gorzowskich stacjach paliw. Dane publikujemy na naszej stronie internetowej w zakładce PALIWA. Tam, oprócz aktualnych cen znajdziecie też wykres, który pokazuje tendencje na stacjach w Gorzowie.

Wyższe mandaty batem na piratów drogowych? Mandat może wynieść nawet 5 tys. zł

14 lipca 2021, 10:15
Rząd szykuje prawdziwą rewolucję, jeżeli chodzi o zmiany w prawie o ruchu drogowym. Kierowcy, którzy przekroczą prędkość o 30 km/h mogą się liczyć z mandatem w wysokości do nawet 5 tys. zł. Ponadto wysokość składki OC ma być uzależniona od liczby punktów karnych. A te mają się kasować dopiero po dwóch latach, a nie tak jak do tej pory po roku.

Ulica Kombatantów będzie jednokierunkowa. Znamy organizację ruchu na czas remontu

9 lipca 2021, 14:40
Już w najbliższy poniedziałek kierowcy jadący ulicą Kombatantów muszą liczyć się z utrudnieniami. Na początku wymieniane będą krawężniki. Ta operacja potrwa do końca lipca. Dopiero po zakończeniu prac przy krawężnikach, cała ulica Kombatantów zostanie wyłączona z ruchu.


Fotoreportaże