Wiadomości › Na drogach

OC w Gorzowie nieznacznie w dół

11 lipca 2018, 13:34
We Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie trzeba wydać na polisę OC znacznie więcej niż w pozostałych miastach Polski. Portal rankomat.pl przygotował ranking miast z najdroższymi ubezpieczeniami OC na samochody osobowe w pierwszym półroczu 2018 roku. Poza pierwszą 10. znalazł się Gorzów.

Co z parkowaniem za 9 zł w Gorzowie?

11 lipca 2018, 11:14
Jeszcze w tym roku w 39 miastach Polski, w tym w Gorzowie samorządy będą mogły utworzyć nowe strefy płatnego parkowania tzw. strefy śródmiejskie, w których opłata za pierwszą godzinę parkowania będzie wynosić nawet 9 zł. Prezydent Jacek Wójcicki podkreśla, że jak na Gorzów taka cena jest nierealna.

Koncepcja północnej obwodnicy w listopadzie 2018

9 lipca 2018, 10:19
Prezydent Jacek Wójcicki powrócił do pomysłu budowy północnej obwodnicy miasta, a w tym budowy ul. Kamiennej. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na przeprowadzenie analizy możliwości budowy obwodnicy oraz opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej. Projekt ma być gotowy do końca listopada.

Opel w Gorzowie zmienia właściciela

8 lipca 2018, 21:45
Opel zmienił niedawno właściciela z GM, na francuską grupę PSA. W Gorzowie również nastąpią zmiany, lecz nie będą one miały związku z działaniami wielkich koncernów samochodowych. Już jesienią salon Opla przeniesie się na ul. Kasprzaka nieopodal salonów innych marek grupy GEZET.

Zapnij pasy - one ratują życie!

8 lipca 2018, 10:48
Często przez nas ignorowane, zakładamy je tylko dlatego, aby uniknąć mandatu, bądź wtedy, kiedy nie możemy już znieść „pikania” w samochodzie przypominającego o tym obowiązku. Pasy – one często ratują nam życie.

Ogórek podbił serca gorzowian [film]

5 lipca 2018, 19:03
Autobus kursujący na linii 761 podbił serca gorzowian. Jeździli Ci mali i Ci duzi. Rodzice z dziećmi, pasjonaci komunikacji miejskiej i starodawnych pojazdów. To był prezent dla gorzowian z okazji 761-lecia miasta.

Myśliborska gotowa do końca lipca?

5 lipca 2018, 12:46
Rozbudowa pierwszego odcinka ul. Myśliborskiej w Gorzowie miała zakończyć się do końca czerwca, jednak wykonawca natrafił na kolizje pod ziemią, które nie pozwoliły na ukończenie robót w terminie. Teraz firma zapowiada, że zakończy prace do końca lipca.

Łapki na kierownicę

29 czerwca 2018, 15:09
Przeglądanie fejsbuka, odpisywanie na messengerze, czy długie dyskusje z koleżanką. To często robimy za kierownicą. W ten piątek lubuscy policjanci będą zwracać szczególną uwagę na osoby, które użytkują telefon w czasie jazdy. To może nas słono kosztować.

Miasto dołoży 17 mln zł do rozbudowy wylotówki z Gorzowa?

24 czerwca 2018, 11:29
Władze Gorzowa chcą rozstrzygnąć piąty przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Chociaż wykonawca chce o ponad 17 mln zł więcej, niż w budżecie ma zapisane miasto, to prezydent chce przesunąć pieniądze na inwestycję, tak aby rozstrzygnąć przetarg.

Ruchome schody w przejściu podziemnym do likwidacji

21 czerwca 2018, 14:25
Nie będzie istotnych zmian w rejonie przejścia podziemnego przy ulicy Piłsudskiego. Jak twierdzą urzędnicy, wybudowanie naziemnego przejścia w tym miejscu jest niemożliwe, a zainstalowanie całodobowego monitoringu – zbyt kosztowne.


Fotoreportaże


x
-->