Na drogach

Zmiany w organizacji ruchu na Kostrzyńskiej

23 lipca 2019, 09:35
W czwartek 25 lipca wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem roboty obejmą północno-wschodnią część skrzyżowania ul. Kostrzyńskiej, Dobrej i Warzywnej oraz prac w rejonie mleczarni. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu.

Co z budową parkingu przy stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni?

19 lipca 2019, 11:06
Od dwóch lat podróżni mogą korzystać ze stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. Miasto zapowiadało, że wybuduje w pobliżu stacji parking z prawdziwego zdarzenia, tak aby można było zostawić swoje auto w komfortowych warunkach. Póki co, kierowcy wciąż korzystają z dzikiego parkingu.

Żwirowa ponownie dwukierunkowa

9 lipca 2019, 17:49
W środowe popołudnie zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy przy ul. Żwirowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską do Błotnej. Tym samym kierowcy oraz autobusy MZK nie będą musiały już jeździć objazdami.

Dlaczego sygnalizacja nie działa od miesiąca?

5 lipca 2019, 10:12
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się dlaczego od 5 czerwca nie działa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy Al. Konstytucji 3 Maja i ul. Asnyka. Wszystko przez samochód ciężarowy, który uderzył w słup i zniszczył szafę sterowniczą sygnalizacji.

Czy opłaca się kupować używane opony?

17 czerwca 2019, 19:55
Zakup opon z drugiej ręki to tylko pozorna oszczędność. Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic nie wiedzą o historii eksploatacji i zniszczeniu warstw wewnętrznych takich opon! Oszczędności związane z kupnem ogumienia z drugiej ręki są jedynie pozorne – stanowią one zagrożenie na drodze, a za ich wybór kierowcy mogą przepłacić zdrowiem i życiem swoim oraz ich bliskich.

Tanio już było

28 maja 2019, 10:19
To już żadna nowość. Po wielu tygodniach podwyżek, ceny na gorzowskich stacjach paliw znów pną się w górę. Analitycy twierdzą, że ceny benzyny osiągną rekordowy poziom sprzed kilku lat.

Coraz drożej na stacjach paliw

30 kwietnia 2019, 11:44
Myślicie, że paliwo już jest wystarczająco drogie? To mamy dla Was złą informację. Analitycy rynku paliw przewidują kolejne skoki cen. Tym razem podwyżki dotkną też właścicieli diesli.

Drogie tankowanie w Gorzowie

19 kwietnia 2019, 06:27
Tuż przed świętami Wielkanocnymi ceny benzyny na gorzowskich stacjach paliw poszybowały ostro w górę. Jak wygląda z zestawienia dostępnego na stronie gorzowianin.com/paliwa, w ciągu miesiąca litr benzyny bezołowiowej podrożał o prawie 50 groszy.

Łatwiej zjedziemy z S3 na Kasprzaka

17 marca 2019, 20:12
Jeszcze w tym roku lub najpóźniej w 2020 zostanie zmieniona organizacja ruchu na zjeździe z S3 na węźle Gorzów Południe w ul. Kasprzaka. Zmiana ma dotyczyć zjazdu od strony Skwierzyny w kierunku centrum Gorzowa.

Nowy etap prac na Kostrzyńskiej [zdjęcia]

14 marca 2019, 17:19
Firma Budimex S.A. przystąpiła do kolejnego etapu prac przy przebudowie ul. Kostrzyńskiej. Tym razem roboty obejmują odcinek od skrzyżowania z ul. Dobrą do węzła Gorzów Zachód.


Fotoreportaże