Wiadomości › Na drogach

Kolejny sposób na zamkniętą Kostrzyńską

4 czerwca 2018, 23:09
Polak potrafi! To określenie idealnie pasuje do tych, którzy muszą jeździć wielokilometrowym objazdem, aby dostać się z Kostrzyńskiej na Wieprzyce. Po zamknięciu dla ruchu ulicy Zwiadowców ci sprytniejsi jeżdżą teraz chodnikiem i nieużywanym torowiskiem.

Gorzów w 10 miast z najdroższym OC

30 maja 2018, 12:39
Miejsce zamieszkania ma wpływ na wysokość składki ubezpieczenia naszego samochodu. Jak się okazuje, za to samo auto zapłacimy drożej we Wrocławiu czy Gdańsku, niż w Opolu czy Rzeszowie. A jak w rankingu miast wypadł Gorzów?

Paliwo w Gorzowie już po 5 złotych!

10 maja 2018, 11:52
Minęły czasy, kiedy ceny paliw w naszym mieście były stabilne. W czerwcu ubiegłego roku, za litr benzyny bezołowiowej płaciliśmy od 4,17 do 4,40. Teraz, na niektórych stacjach w Gorzowie cena litra benzyny przekroczyła magiczną kwotę 5 złotych.

Tankuj paliwo taniej z gorzowianin.com!

30 kwietnia 2018, 22:40
Portal gorzowianin.com udostępnia wszystkim czytelnikom najbardziej aktualne zestawienie cen paliw. Teraz każdy może zobaczyć, gdzie najtaniej można zatankować benzynę, olej napędowy, czy gaz. Każdy może też wygrać talon na darmowe tankowanie!

Czy używane opony są bezpiecznym wyborem?

24 kwietnia 2018, 11:45
Zakup nowych opon to spory wydatek dla każdego kierowcy. Dlatego też wiele osób decyduje się na kupno opon używanych. Trzeba pamiętać, że od ich jakości i sprawności zależą nie tylko osiągi samochodu, ale także zdrowie i życie. Jak podkreślają specjaliści, tylko zakup opon nieużywanych, odpowiednio magazynowanych, gwarantuje bezpieczeństwo.

Przerwa w ubezpieczeniu OC - co trzeba wiedzieć

31 stycznia 2018, 11:37
Obowiązkiem posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ich ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Należy najpóźniej w dniu rejestracji samochodu w urzędzie wykupić polisę OC, w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Później właściciel musi jedynie przedłużać polisę po upływie 12 miesięcy od jej zawarcia, albo podpisywać nową umowę ubezpieczeniową. Co stanie się, jeśli wystąpi jakakolwiek przerwa w okresie trwania kolejnych umów ubezpieczenia OC?

W Gorzowie naładujemy samochód elektryczny [zdjęcia]

30 grudnia 2017, 21:18
Ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych zaczynają pojawiać się w Gorzowie Niestety nie na terenach miejskich, tylko prywatnych. Obecnie w mieście pojawiła się jedna stacja ładowania, natomiast w 2018 roku zostanie wybudowana druga.

Nie daj się zaskoczyć, czyli 5 sposobów na przygotowanie samochodu do zimy

5 grudnia 2017, 11:39
Czy w tym roku zima przyjdzie do Polski wcześniej, niż przewidują synoptycy? Tego nie wiadomo, ale pewne jest, że jak co roku zaskoczy kierowców. Mroźna pogoda to nie tylko trudne warunki na drogach, ale także wyzwanie dla naszych samochodów i ich silników.

Co ze znakiem STOP na rondzie Gdańskim?

5 listopada 2017, 14:18
Kierowcy chcieliby likwidacji znaku STOP przy ul. Górczyńskiej przed wjazdem na rondo Gdańskie na zawieszenia kursowania tramwajów. Jednak władze Gorzowa twierdzą, że nie mogą ściągnąć znaku ze względów bezpieczeństwa.

Kolejne wraki do sprzedaży

25 października 2017, 10:47
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż trzy samochody, które stały się własnością miasta. W ofercie jest seat, jaguar i ford. Licytację zaplanowano na 8 listopada.


Fotoreportaże


x