Wiadomości › Na drogach

Kamienie nie pomogły. Kierowcy i tak parkują na trawniku [zdjęcia]

2 sierpnia 2021, 11:21
Miasto ustawiło kamienie wzdłuż alejki w parku przy ul. Wawrzyniaka. Wszystko po to, aby kierowcy nie parkowali na trawniku i w ten sposób nie niszczyli zieleni. Jednak ustawienie kamieni nic nie dało, ponieważ podczas niedzielnego meczu żużlowego kamienie zostały odsunięte, a kierowcy jak gdyby nigdy nic, zaparkowali na trawniku.

Już nie tylko za benzynę płacimy krocie. Gaz też jest coraz droższy

30 lipca 2021, 11:28
Jeszcze kilka tygodni temu właściciele samochodów napędzanych LPG mogli zacierać ręce i cieszyć się, że zdecydowali się wyposażyć swój samochód w instalację gazową. Teraz okazuje się, że i nawet gaz szybuje ostro w górę. Tak wysokich cen LPG nie notowaliśmy od kilku lat.

Czym jeździ statystyczny 19-latek i 64-latek oraz ile płaci za ubezpieczenie?

28 lipca 2021, 12:30
Rankomat.pl przygotował zestawienie za pierwsze półrocze 2021 roku, jeżeli chodzi o ceny ubezpieczenia OC w odniesieniu do wieku kierowców i marek pojazdów. Jak się okazało emeryt może kupić polisę OC już za niecałe 500 zł. Tymczasem młody i niedoświadczony kierowca za ubezpieczenie auta musi zapłacić nawet cztery razy więcej. Jednak nie tylko wiek wpływa na tę różnicę – młodsi jeżdżą znacznie starszymi pojazdami słynącymi z większej mocy silnika.

Nie będzie podwyżki opłat za parkowanie! Wojewoda unieważnił uchwałę gorzowskich radnych

27 lipca 2021, 14:22
We wtorek w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego zostało opublikowane rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, w którym można przeczytać, że wojewoda stwierdza nieważność uchwały w sprawie podwyżki opłat za parkowanie na terenie strefy parkowania w Gorzowie oraz powiększenia strefy. To oznacza, że planowana od 2 sierpnia podwyżka opłat nie wejdzie w życie.

Jakie są najczęściej kradzione marki oraz modele samochodów w Polsce?

15 lipca 2021, 15:15
W 2020 roku z powodu kradzieży wyrejestrowano 6910 samochodów osobowych w Polsce. Jak się okazało, w ubiegłym roku najczęściej kradzioną marką była toyota, audi i BMW. Natomiast złodzieje najczęściej kradli model audi A4 , BMW 5 i audi A6.

Ceny stacjach szaleją. W Gorzowie najdrożej na Orlenie

14 lipca 2021, 12:47
Codzienne sprawdzamy dla Was ceny na gorzowskich stacjach paliw. Dane publikujemy na naszej stronie internetowej w zakładce PALIWA. Tam, oprócz aktualnych cen znajdziecie też wykres, który pokazuje tendencje na stacjach w Gorzowie.

Wyższe mandaty batem na piratów drogowych? Mandat może wynieść nawet 5 tys. zł

14 lipca 2021, 10:15
Rząd szykuje prawdziwą rewolucję, jeżeli chodzi o zmiany w prawie o ruchu drogowym. Kierowcy, którzy przekroczą prędkość o 30 km/h mogą się liczyć z mandatem w wysokości do nawet 5 tys. zł. Ponadto wysokość składki OC ma być uzależniona od liczby punktów karnych. A te mają się kasować dopiero po dwóch latach, a nie tak jak do tej pory po roku.

Ulica Kombatantów będzie jednokierunkowa. Znamy organizację ruchu na czas remontu

9 lipca 2021, 14:40
Już w najbliższy poniedziałek kierowcy jadący ulicą Kombatantów muszą liczyć się z utrudnieniami. Na początku wymieniane będą krawężniki. Ta operacja potrwa do końca lipca. Dopiero po zakończeniu prac przy krawężnikach, cała ulica Kombatantów zostanie wyłączona z ruchu.

Miasto wypycha ruch poza centrum. Co dostajemy w zamian?

28 czerwca 2021, 15:15
Ostatnio mam nieodparte wrażenie, że w kwestii ruchu drogowego, w naszym mieście wszystko robi się na odwrót. Wyprowadza się ruchu samochodów z centrum, likwidując miejsca parkingowe, wprowadzając wyższe ceny za parking i ogromne kary za brak biletu, a nie daje się nic w zamian.

Ceny paliw rosną w oczach. Na gorzowskich stacjach jest drogo

28 czerwca 2021, 11:08
Wakacyjne drenowanie kieszeni kierowców rozpoczęte. Ci, którzy dużo jeżdżą samochodem, już zdążyli zauważyć, że cyferki na pylonach przy stacjach paliw zmieniają się praktycznie codziennie. Już teraz za benzynę 95 przy dystrybutorach płacimy najwięcej od lata 2014 roku.


Fotoreportaże


x