Wiadomości › Miejskie

Rusza kolejna akcja rozdawania maseczek dla mieszkańców Gorzowa

18 kwietnia 2021, 14:15
Od poniedziałku 19 kwietnia ponownie będą rozdawane maseczki ochronne dla mieszkańców Gorzowa. Jednak tym razem dystrybucja maseczek odbędzie się w wyznaczonym punkcie przy ul. Jagiellończyka, a nie tak jak do tej pory w kilku miejscach na terenie miasta. Do rozdania jest wciąż 350 tys. maseczek.

Zabytkowy budynek dawnego Archiwum Państwowego wystawiony na sprzedaż

16 kwietnia 2021, 17:00
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż pusty i zaniedbany od lat budynek dawnego Archiwum Państwowego przy ul. Grottgera. Cena wywoławcza to 800 tys. zł. Jednak z uwagi na fakt, że obiekt jest wpisany do rejestru zabytków, wylicytowana cena zostanie obniżona o 50%. Przetarg odbędzie się w czwartek 29 kwietnia.

Ruszył nabór do miejskich żłobków

16 kwietnia 2021, 08:49
Właśnie ruszył nabór do żłobków miejskich w Gorzowie. Zgłaszanie dzieci do poszczególnych placówek odbywa się za pomocą systemu elektronicznego do końca kwietnia. Również papierową kartę zgłoszenia trzeba będzie donieść do wybranej placówki do 30 kwietnia. W tym roku miejsca w żłobkach znajdzie 241 dzieci.

Kwitnie handel ogródkami działkowymi. Działki ROD są w cenie

15 kwietnia 2021, 11:40
Kolejny rok z rzędu serwisy ogłoszeniowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych. Ofert w Gorzowie nie brakuje, ale wyraźnie widać, że przez pandemię ceny działek ROD znacząco wzrosły. Jeszcze w ubiegłym roku średnia cena ogródków działkowych w mieście wynosiła 6-9 tys. zł, teraz jest to 14-16 tys. zł.

Bezrobocie w Gorzowie nieznacznie w dół

14 kwietnia 2021, 14:51
Według najnowszego raportu Wojewódzkiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Gorzowie nieznacznie spadła. W lutym 2021 roku bezrobocie wynosiło 3,9%, natomiast w marcu wzrosło o jedną dziesiątą punktu procentowego.

Dzieci nie mają boiska na os. Europejskim. Same postanowiły je zrobić [zdjęcia]

14 kwietnia 2021, 09:06
Na osiedlu Europejskim w Gorzowie brakuje infrastruktury towarzyszącej dla dzieci i młodzieży. Wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Na osiedlu nie ma nawet boiska do gry w piłkę nożną. Dlatego też grupa dzieci postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić boisko, oczyszczając zarośnięty teren.

Darmowe maseczki wciąż do rozdania. Tym razem w jednym punkcie

13 kwietnia 2021, 10:13
Władze Gorzowa zdecydowały o sposobie dystrybucji maseczek, przekazanych miastu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Wcześniej ich dystrybucja dwukrotnie odbywała się w kilku punktach na terenie miasta. Rozdano wtedy około 150 tysięcy maseczek. Do wydania pozostało około 350 tysięcy. Dlatego też miasto postanowiło zmienić sposób rozdawania maseczek.

W Gorzowie powstaną dwa punkty masowych szczepień przeciw COVID-19

12 kwietnia 2021, 16:44
Władze Gorzowa przygotowują samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Jak się okazuje, w Gorzowie powstaną dwa takie punkty. Pierwszy na terenie lodowiska Słowianki, a drugi w przystani sportów wodnych przy ul. Fabrycznej. Szczepienia masowe mają ruszyć 19 kwietnia. Jak informuje miasto, oba punkty będą miały łączną przepustowość 1 tys. szczepień dziennie.

Nad Wartą powstaje "Przystań Gorzowianka". Będzie można wypożyczyć łódź motorową

10 kwietnia 2021, 20:17
Jeżeli ktoś chciał kiedyś popływać łódką po Warcie i zobaczyć Gorzów z innej perspektywy, w końcu będzie miał na to szansę. Wszystko przez inwestycję jeden z mieszkanek Gorzowa, która postanowiła na terenie starego portu przy Wale Okrężnym otworzyć wypożyczalnię łodzi motorowych. „Przystań Gorzowianka” rozpocznie funkcjonowanie w sobotę 1 maja.

Miasto planuje kolejne łąki kwietne, ale najpierw czeka na efekty

10 kwietnia 2021, 19:40
Miasto czeka na to jak będą wyglądały łąki kwietne, które zostały zasiane jesienią ubiegłego roku. Te zostały zasiane w czterech lokalizacjach: w parku Górczyńskim, parku 750-Lecia Gorzowa, alei księdza Andrzejewskiego i na skarpie przy ul. Matejki. Jeżeli efekty będą zadowalające, urzędnicy planują już stworzenie łąk kwietnych w kolejnych sześciu miejscach w Gorzowie.


Fotoreportaże


x