Wiadomości › Miejskie

Dziki pojawiły się pod szkołą rodzenia na Dekerta

13 lutego 2021, 12:00
W piątkowe popołudnie na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala przy ul. Dekerta pojawiły się dziki. Zwierzęta spacerowały oraz ryły ziemię w okolicach szkoły rodzenia, rehabilitacji i budynku apteki. Szpital apeluje, aby nie zbliżać się do dzików oraz ich nie dokarmiać.

Mieszkańcy niecierpliwią się z powodu przedłużających się prac na Myśliborskiej

12 lutego 2021, 16:00
Rozbudowa ul. Myśliborskiej do dwóch pasów miała być lekiem na korki prowadzące do strefy przemysłowej w godzinach szczytu, kiedy w zakładach pracy są zmiany. Niestety inwestycja się przedłuża, a mieszkańcy stojący w korkach niecierpliwą się z tego powodu i dopytują się, kiedy w końcu droga będzie gotowa.

Zakochaj się w Gorzowie na Walentynki

12 lutego 2021, 11:45
Walentynki już w niedzielę 14 lutego, więc sporo osób zastanawia się, jak spędzić ten dzień lub wieczór ze swoją drugą połówką. Jak się okazuje, wydział promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa przygotował dla mieszkańców muzyczno-fotograficzną niespodziankę na Starym Rynku.

Parking Filharmonii Gorzowskiej będzie płatny, ale z wyjątkami

12 lutego 2021, 11:10
Od kilku lat dwupoziomowy parking Filharmonii Gorzowskiej zamienił się w miejsce garażowe dla wielu mieszkańców okolicznych bloków, a przestał pełnić funkcję parkingu dla melomanów i osób, które chcą coś szybko załatwić w centrum Gorzowa. Dlatego też Filharmonia Gorzowska chce ogłosić przetarg na zarządzanie obiektem. Firma, która wygra postępowanie będzie zajmowała się nie tylko utrzymaniem parkingu, ale również pobieraniem opłat. Te mają nie dotyczyć melomanów oraz prawdopodobnie mieszkańców zostawiających swoje auto krócej niż godzinę.

Słowianka otwiera basen i lodowisko!

11 lutego 2021, 15:36
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które nie mogły się doczekać otwarcia basenów. Od piątku 12 lutego zostanie otwarty basen sportowy na Słowiance. Mało tego, zostanie otwarte również lodowisko. Zarówno basen, jak i lodowisko będzie funkcjonowało w reżimie sanitarnym.

Zimowe oblicze Warty. Na rzece pojawił się śryż [zdjęcia]

11 lutego 2021, 11:01
Temperatury sięgające nawet -15 stopni Celsjusza spowodowały, że na rzece Warcie pojawił się śryż. To typowe zjawisko, kiedy mamy do czynienia z mroźnymi zimami. Jednak w Gorzowie ostatni raz mogliśmy podziwiać to lodowe zjawisko aż trzy lata temu.

Dolny taras na bulwarze zamknięty [zdjęcia]

10 lutego 2021, 16:00
Osoby, które chcą wybrać się na spacer na gorzowskie bulwary nie będą mogły zejść na dolny taras bulwaru. Ten został zamknięty ze względu na wysoki stan wody. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Chcesz wybudować dom? W Gorzowie możesz kupić działkę za pół ceny

10 lutego 2021, 09:50
Na czwartek 18 lutego zaplanowano przetarg w ramach programu „Działka za pół ceny”. Na sprzedaż wystawiono siedem działek przy ul. Ludowej. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 22,2 tys. zł. Tereny przeznaczone są pod budowę domów jednorodzinnych.

Awaria wodociągu na os. Staszica. Ulicą płynie woda

9 lutego 2021, 10:52
We wtorkowy poranek przy skrzyżowaniu ul. Baczyńskiego i Fredry doszło do pęknięcia rury wodociągowej. W związku z tym ulicą płynie woda. Na miejscu pracuje już PWiK, które usuwa awarię.

Trudne warunki na drogach w Gorzowie i okolicach [film i zdjęcia]

8 lutego 2021, 12:24
Padający śnieg, a tego tego mróz nie ułatwia życia kierowcom oraz pieszym na terenie Gorzowa i okolicznych miejscowości. Trudne warunki są również na trasie ekspresowej S3. Niestety drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem najważniejszych dróg, ponieważ cały czas sypie śnieg. Z powodu trudnych warunków na drogach, od rana doszło do czterech kolizji.


Fotoreportaże


x