Wiadomości › Miejskie

Czytelnicy: Wysoka trawa zagraża bezpieczeństwu pieszych

10 czerwca 2021, 18:05
Temat ograniczenia koszenia trawników wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród mieszkańców Gorzowa. Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się kolejne osoby, które skarżą się na wysoką trawę i podkreślają, że zagraża ona bezpieczeństwu pieszych.

Awaria ledowego podświetlenia torowiska na deptaku

10 czerwca 2021, 17:49
Do portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik, który zauważył, że ledowe podświetlenie torowiska na deptaku nie działa. Jak się okazało, doszło do awarii. Wykonawca ma się zająć naprawą usterki w ramach gwarancji.

Masa rowerowa wraca na ulice Gorzowa! [film]

10 czerwca 2021, 11:29
Po 1,5 roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, masa rowerowa wróci na ulice Gorzowa. W sobotę 26 czerwca rowerzyści wystartują o godz. 18 z parku Górczyńskiego i będą mieli do pokonania 12-kilometrową trasę. Przejazd zakończy się na Starym Rynku.

Miasto rezygnuje z fontann na Warcie

10 czerwca 2021, 10:29
Przez ostatnie dziesięć lat w okresie letnim na rzece Warcie pojawiały się pływające fontanny, które wieczorem były podświetlane. Były one jedną z atrakcji nadwarciańskich bulwarów. Jednak w tym roku fontann na rzece nie będzie. Miasto zrezygnowało z ich instalacji, ponieważ urządzenia są w złym stanie technicznym i nie wiadomo w ogóle czy wrócą w przyszłości na rzekę.

Od lipca czeka nas podwyżka opłat za śmieci!

8 czerwca 2021, 14:01
Mamy złe wiadomości dla mieszkańców Gorzowa oraz gminy Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn. Od 1 lipca czeka nas podwyżka opłat za śmieci o 8 zł za osobę. To oznacza, że zamiast 24 zł, zapłacimy 32 zł za osobę. Związek Celowy Gmin MG6 zrezygnował natomiast z rozliczania mieszkańców według zużycia wody.

Egzamin praktyczny na prawo jazdy. Gorzów na szarym końcu z wynikami zdawalności

7 czerwca 2021, 13:13
Są takie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, gdzie egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B jest zdać łatwo, a są takie, gdzie ta zdawalność jest na niskim poziomie. Jak się okazuje, Ostrołęka może pochwalić się najwyższym wynikiem zdawalności na poziomie 53,03%. A Gorzów? Zajmuje niestety 38 miejsce na 41 Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z wynikiem 28,38%.

Gorzowianie kręcą kilometry, ale to Nowa Sól jest na czele

7 czerwca 2021, 11:51
Gorzów jest na mocnym piątym miejscu klasyfikacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kilometry kręci też Nowa Sól, która po pierwszy tygodniu rywalizacji zajmuje fotel lidera.

Koniec z darmowym parkowaniem na parkingu Filharmonii Gorzowskiej

7 czerwca 2021, 11:15
Filharmonia Gorzowska ogłosiła właśnie przetarg na zarządzanie dwupoziomowym parkingiem. Firma, która wygra postępowanie będzie zajmowała się nie tylko utrzymaniem parkingu, ale również pobieraniem opłat. Za parkowanie nie będą płacić melomani. Wszystko przez to, że dwupoziomowy parking zamienił się w miejsce garażowe dla wielu mieszkańców okolicznych bloków, a przestał pełnić funkcję parkingu dla melomanów i osób, które chcą coś szybko załatwić w centrum Gorzowa.

Pokaz teatru ulicznego przyciągnął tłumy mieszkańców Gorzowa [film i zdjęcia]

5 czerwca 2021, 22:22
W sobotni wieczór 5 czerwca na scenie plenerowej na Starym Rynku ruszył cykl wydarzeń w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”. Na początek w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych wystąpił Teatr KTO z Krakowa, który przestawił sztukę pod nazwą „Peregrinus”. Dwa spektakle, tym razem teatru ze Szczecina i Warszawy zaplanowano również na niedzielę.


Fotoreportaże