Wiadomości › Miejskie

Trudne warunki na drogach w Gorzowie i okolicach [film i zdjęcia]

8 lutego 2021, 12:24
Padający śnieg, a tego tego mróz nie ułatwia życia kierowcom oraz pieszym na terenie Gorzowa i okolicznych miejscowości. Trudne warunki są również na trasie ekspresowej S3. Niestety drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem najważniejszych dróg, ponieważ cały czas sypie śnieg. Z powodu trudnych warunków na drogach, od rana doszło do czterech kolizji.

Niedługo rusza rekrutacja do podstawówek

8 lutego 2021, 09:37
Na początku marca ruszy nabór do szkół podstawowych na terenie Gorzowa na rok szkolny 2021/2022. Każde dziecko zapisane do szkoły z obwodu swojego miejsca zamieszkania ma zagwarantowane miejsce w placówce. Natomiast dostanie się do szkoły spoza obwodu będzie możliwe tylko na wniosek i w przypadku, kiedy zostaną wolne miejsca.

Ulica Walczaka w tragicznym stanie [zdjęcia]

6 lutego 2021, 13:31
Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com zwraca uwagę na fatalny stan ul. Walczaka na odcinku, który ma zostać wyremontowany w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22. Pan Andrzej podkreśla, że droga staje się koszmarem i zanim budowlańcy zajmą się obecną jezdnią, to nic z niej nie zostanie. Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o interwencję do Urzędu Miasta Gorzowa.

Ile pieniędzy chcą gorzowskie kluby na rozwój sportu?

6 lutego 2021, 12:36
Gorzowskie kluby sportowe właśnie złożyły swoje wnioski o dotację do Urzędu Miasta Gorzowa. Kluby mogły składać wnioski w ramach rozwoju sportu wyczynowego w Gorzowie w kluczowych dyscyplinach sportowych, a także w ramach promocji miasta poprzez sport. Kolejny rok z rzędu o największą dotację stara się Stal Gorzów. W tym zestawieniu zabrakło natomiast Stilonu Gorzów. Kluby zawnioskowały o łączną kwotę ponad 4 mln 250 tys. zł.

Gorzów: Helios nie zamierza otworzyć kina

5 lutego 2021, 16:47
W piątkowe przedpołudnie premier poinformował, że od 12 lutego są znoszone kolejne restrykcje i swoją działalność będą mogły wznowić m.in. kina. Jednak jak się okazuje, sieć kin Helios nie zamierza otwierać swoich kin od przyszłego piątku.

W Gorzowie pojawią się stacjonarne biletomaty

5 lutego 2021, 11:46
Kolejny milowy krok robi miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji, jeżeli chodzi o udogodnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską. Wiosną 2021 roku na terenie miasta zostaną ustawione trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych. Jak podkreślają urzędnicy będzie to program pilotażowy, który da odpowiedź na to czy mieszkańcy będą chętnie korzystali z takich rozwiązań.

W centrum Gorzowa pojawi się darmowa sieć Wi-Fi

4 lutego 2021, 10:36
Urzędnicy szukają firmy, która chciałaby zająć się dostawą urządzeń na potrzebę budowy sieci bezprzewodowej oraz zakupu usługi HotSpot. Tym samym jeszcze wiosną mieszkańcy Gorzowa mogliby korzystać z darmowej sieci Wi-Fi na terenie Urzędu Miasta oraz na Starym Rynku.

Ostatnia droga babci Nońci [zdjęcia]

3 lutego 2021, 08:40
We wtorek na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej odbył się pogrzeb Alfredy Markowskiej. Babcia Nońcia była honorową obywatelką Gorzowa, która przez lata żyła skromnie, bez rozgłosu, ciesząc się zasłużonym autorytetem wśród romskich rodów. Doczekała się ok. 250 wnuków – własnych i dzieci tych, które uratowała przed śmiercią.

Dziki w Gorzowie. Mieszkańcy sami „proszą się” o tragedię?

2 lutego 2021, 15:34
Na obecność dzików w Gorzowie zaczyna się skarżyć coraz większa liczba mieszkańców, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Gorzowianie podkreślają, że miasto nic nie robi w sprawie dzików i dopiero zareagują jak dojdzie do tragedii. Jednak jak pokazują przykłady czytelników portalu gorzowianin.com, to sami mieszkańcy swoim zachowaniem sprawiają, że do tragedii może dojść znacznie szybciej.

Ważna zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta!

2 lutego 2021, 13:46
We wtorek 2 lutego na skrzyżowaniu ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta została wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Prawy pas na Kosynierów Gdyńskich będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo, natomiast lewy pas do jazdy w lewo i prosto w kierunku ul. Żwirowej. Zmiany obowiązują do odwołania.


Fotoreportaże


x