Wiadomości › Miejskie

Gorzowska Orkiestra Dęta zrobiła show. Tak wyglądał pokaz musztry paradnej [film i zdjęcia]

4 lipca 2021, 17:25
W niedzielne popołudnie 4 lipca na Starym Rynku w Gorzowie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Przygotowania choreografii i muzyki na to wydarzenie trwało już od maja. A efekty? Bardzo spodobały się mieszkańcom Gorzowa, którzy zgromadzili się na Starym Rynku, aby oglądać pokaz.

Ktoś wyrzucił 4-miesięczną suczkę w worku. Rozpoczyna się wakacyjna plaga porzuceń zwierząt

4 lipca 2021, 13:39
Wakacje to przede wszystkim czas letnich wyjazdów. Niestety, każdego roku w okresie letnim wyraźnie rośnie liczba psów porzucanych na ulicy, przyprowadzanych do schronisk i wyrzucanych z samochodów gdzieś w lesie czy na polu. Tak było też pod koniec czerwca w Gorzowie, gdzie na polu została wyrzucona 4-miesięczna suczka w worku… Na szczęście udało się uratować psiaka i znaleźć mu nowy dom.

„Gorzowiaki”, czyli szlakiem turystycznym po Gorzowie

3 lipca 2021, 16:17
Zielona Góra ma swoje „Bachusiki”, a Gorzów będzie miał „Gorzowiaki”? Stworzenie 15 figurek z mosiądzu nawiązujących do historii miasta to pomysł jednego z mieszkańców Gorzowa ramach budżetu obywatelskiego 2022 w kategorii ogólnomiejskiej. Figurki miałyby zostać ustawione w różnych miejscach na terenie Gorzowa i tworzyć szlak turystyczny.

Dobry Wieczór Lubuskie, czyli Święto Województwa Lubuskiego na Starym Rynku

3 lipca 2021, 11:05
W sobotę 3 lipca na Starym Rynku w Gorzowie odbędą się wydarzenia w ramach Święta Województwa Lubuskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik, która wystąpi na scenie plenerowej. Nie zabraknie również innych atrakcji.

Majka Jeżowska zrobiła furorę. Na jej koncercie bawiły się całe pokolenia [film i zdjęcia]

2 lipca 2021, 21:28
W piątkowy wieczór z okazji 764 urodzin miasta Gorzowa na scenie plenerowej na Starym Rynku wystąpiła Majka Jeżowska, która przyciągnęła spory tłum mieszkańców. Przy jej piosenkach bawiły się dosłownie całe pokolenia – od najmłodszych aż do seniorów. Nie było chyba nikogo, kto nie zaśpiewał wspólnie „Wszystkie dzieci nasze są”, „Na raz na dwa” czy „Laleczka z Saskiej Porcelany”.

Jak wypada Gorzów w rankingu najbogatszych gmin?

2 lipca 2021, 15:43
Ministerstwo Finansów opublikowało najnowszy raport najbogatszych gmin w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w naszym województwie i powiecie. Najbogatszą gminą w województwie lubuskim są Bobrowice, następnie jest Kostrzyn nad Odrą i Kłodawa. A Gorzów? Nawet się nie mieści się w pierwszej dziesiątce.

Przygotowanie inwestycji pozostawia wiele do życzenia. Miejska spółka inwestycyjna ma to zmienić

2 lipca 2021, 14:06
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki chce utworzenia miejskiej spółki inwestycyjnej. Wszystko po to, aby usprawnić realizację inwestycji, które mają bardzo często spore opóźnienie, nawet jeżeli chodzi o ogłaszanie przetargów. Projekt ma pojawić się najwcześniej na wrześniowej Sesji Rady Miasta. Spółka powstanie, jeżeli zgodzą się na to radni.

Śladami Maxa Bahra, czyli zwiedzamy gorzowskie Zawarcie

2 lipca 2021, 12:44
W sobotnie przedpołudnie 3 lipca odbędzie się trzeci z jedenastu zaplanowanych spacerów po Gorzowie w ramach cyklu „ChodźMY na spacer”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Śladami Maxa Bahra – zwiedzamy gorzowskie Zawarcie”. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński. Start o godz. 10 ze Starego Rynku.

Gorzów: Sprawdź, jak będzie działać mobilny punkt szczepień w lipcu

2 lipca 2021, 11:42
Miasto Gorzów wspólnie z Punktem Szczepień Powszechnych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchomi mobilne punkty w każdy lipcowy weekend. Każda chętna osoba będzie mogła zaszczepić się przede wszystkim preparatem firmy Johnson&Johnson bez żadnej rejestracji. Do wyboru będą również szczepionki pozostałych firm.

Betonowe donice z zielenią ograniczają widoczność. Miasto zajmie się problemem [zdjęcia]

2 lipca 2021, 10:45
Wzdłuż ul. Sikorskiego są ustawione betonowe donice z drzewkami, ozdobnymi trawami i kwiatami. Zdaniem czytelniczki Katarzyny, niektóre donice ograniczają widoczność – zwłaszcza na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Pocztowej. Miasto zapewnia, że zajmie się problemem i zmieni roślinność w donicach, tak aby nie ograniczała widoczności oraz jeżeli będzie to możliwe, to przestawi donice.


Fotoreportaże