Wiadomości › Miejskie

Dobry Wieczór Gorzów! To będzie lato pełne koncertów

10 maja 2021, 20:29
Drugi rok z rzędu nie odbędą się Dni Gorzowa. Dlatego też miasto po raz kolejny postanowiło zorganizować cykl wydarzeń kulturalnych w ramach „Dobry wieczór Gorzów”. Koncerty na Starym Rynku ruszą w sobotę 29 maja i potrwają do końca września.

Ruszają Pierwsze Komunie Święte. Ile dać w kopercie na komunię?

8 maja 2021, 19:37
"Ile dać na komunię?" - to pytanie w ostatnim czasie bardzo często pojawia się w wyszukiwarkach oraz na forach internetowych. Zazwyczaj padają odpowiedzi, że tyle, na ile nas stać. Jednak taka odpowiedź nikogo nie satysfakcjonuje. Zatem ile powinno się włożyć do koperty, jeżeli jest się chrzestnym, a ile kiedy jest się bliższą lub dalszą rodziną?

Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego [zdjęcia]

6 maja 2021, 09:38
Do portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Radosław, który zwrócił uwagę, że w parku Siemiradzkiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Wskutek silnego podmuchu wiatru zostało złamane drzewo, które następnie spadło na schody i zniszczyło barierkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Miasto zajmie się usunięciem złamanego drzewa i naprawą barierki.

Miasto pomoże restauratorom. Obniży opłaty za ogródki gastronomiczne

5 maja 2021, 09:38
Od soboty 15 maja właściciele restauracji, barów i kawiarni będą mogli w końcu otworzyć swoje ogródki gastronomiczne dla klientów. Aby wspomóc restauratorów, miasto obniżyło opłaty za ogródki gastronomiczne, a dokładnie za zajęcie pasa drogowego. To symboliczna opłata, która wynosi 1 grosz za 1 metr kwadratowy. Ponadto miasto zachęca branżę gastronomiczną do tworzenia nowych ogródków.

Czytelnik skarżył się na tłok w autobusie. MZK zabiera głos

4 maja 2021, 12:52
W sobotni poranek 1 maja autobus linii nr 104 ze strefy ekonomicznej w kierunku Ustronia był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe. Na tą całą sytuację skarżył się czytelnik Patryk, który wracał po nocnej zmianie do domu. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie właśnie odpowiedział na zarzuty mieszkańca Gorzowa.

Ruszyły matury, a wraz z nimi alarmy bombowe

4 maja 2021, 09:13
We wtorek 4 maja rozpoczęły się tegoroczne matury. Jednak jak tylko maturzyści weszli do szkół, na skrzynki mailowe placówek zaczęły przychodzić maile o tym, że w budynku jest podłożona bomba.

Spore zainteresowanie szczepieniami w Gorzowie. Mobilny punkt szczepień będzie działał dłużej

3 maja 2021, 17:47
Zainteresowanie mobilnym punktem szczepień w parku Górczyńskim przerosło najśmielsze organizatorów. W pierwszy dzień zaszczepiło się 500 osób, w drugi już 700, a w trzeci 750 osób. Szczepienia preparatem firmy Johnson&Johnson miały potrwać do 3 maja, ale została podjęta decyzja o przedłużeniu funkcjonowania mobilnego punktu. Ten będzie działał do środy 5 maja.

Deszcz nie odstrasza mieszkańców. Chętne osoby szczepią się w parku Górczyńskim

2 maja 2021, 13:57
Trwa akcja „Zaszczep się w majówkę” w ramach której w 16 miastach wojewódzkich zostały ustawione mobilne punkty szczepień. W drugi dzień szczepień, czyli niedzielę 2 maja pomimo padającego deszczu do punktu szczepień już od samego rana przychodzili mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości, aby móc się zaszczepić. Przez 2,5 godziny udało się zaszczepić prawie 300 osób.

Czytelnik: Pasażerowie autobusu MZK ściśnięci jak sardynki

1 maja 2021, 14:45
Pomimo luzowania obostrzeń, w komunikacji miejskiej wciąż obowiązują limity pasażerów. Jednak limity to tylko teoria, bo w rzeczywistości przepełnione są zwłaszcza autobusy. Tak też było w sobotni poranek 1 maja, kiedy mieszkańcy Gorzowa wracali z nocnej zmiany z fabryk w strefie ekonomicznej. Autobus linii 104 był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe.

Ogromna kolejka do mobilnego punktu szczepień w parku Górczyńskim [film i zdjęcia]

1 maja 2021, 11:01
W sobotni poranek 1 maja rozpoczął funkcjonowanie mobilny punkt szczepień w parku Górczyńskim. Zanim punkt został otwarty i ruszyły pierwsze szczepienia, przed namiotami utworzyła się długa na kilkaset osób kolejka. Pierwsza osoba stojąca w kolejce czekała ponad 4,5 godziny. Szczepienia preparatem Johnson&Johnson potrwają do poniedziałku 3 maja.


Fotoreportaże


x