Wiadomości › Miejskie

Gorzowianie ruszają na grzyby. Gdzie szukać, aby znaleźć?

8 września 2021, 10:32
Powoli rozpoczyna się sezon na grzyby, więc wiele osób wyrusza w las w poszukiwaniu borowików, koźlarzy czy podgrzybków. Niektóre osoby dzielą się zdjęciami swoich „łowów” w sieci, inni dopytują się, gdzie pojechać na grzyby, aby coś znaleźć, bo w sprawdzonych miejscach nic nie ma.

Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

8 września 2021, 10:24
Gorzów ma nowego wiceprezydenta. Została Iwona Olek, która od 2016 roku była dyrektorem Wydziału Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Programowania Strategicznego. Zastąpi ona na tym stanowisku Agnieszkę Surmacz, która od 1 września kieruje budową hali przy Słowiance.

Miejskie wraki na sprzedaż

8 września 2021, 10:02
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż forda mondeo, który stał się własnością miasta. Pojazd ma liczne uszkodzenia i nie działający silnik. Licytację zaplanowano na 21 września w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Ruszyło głosowanie na obywatelskie inwestycje

6 września 2021, 11:58
Chcesz mieć wpływ na swoją najbliższą okolicę? Sprawdź, jakie pomysły zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego i wybierz te, które powinny być zrealizowane w Gorzowie. Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2022 ruszyło w poniedziałek 6 września i potrwa do poniedziałku 20 września.

„Ludzie z pasją” biegną dookoła województwa lubuskiego [zdjęcia]

6 września 2021, 10:52
W poniedziałkowy poranek ze Starego Rynku w Gorzowie wystartował bieg „Ludzi z pasją”, czyli mieszkańców Gorzowa, którzy chcą promować nasze miasto, jako doskonałe miejsce do życia. Do przebiegnięcia będzie ponad 600 kilometrów.

Ile kosztują nas lekcje religii w Gorzowie i podgorzowskich gminach?

4 września 2021, 20:15
Działacze Świeckiej Szkoły, którzy domagają się usunięcia lekcji religii ze szkół zebrali dane, na temat tego ile w poszczególnych gminach wydaje się na lekcje religii. Jak się okazuje, z pieniędzy podatników idą na to miliony złotych. Tylko w województwie lubuskim na lekcje religii w roku szkolnym 2019/2020 wydano ponad 37,3 mln zł. Natomiast w Gorzowie na lekcje religii wydano ponad 4,4 mln zł.

Mieszkańcy podzieleni w sprawie fajerwerków na zakończenie potańcówki w parku Górczyńskim

4 września 2021, 15:05
W nocy z piątku 3 września na sobotę 4 września w parku Górczyńskim odbył się 3-minutowy pokaz fajerwerków. Wszystko z okazji potańcówki pod chmurką, która była zarazem pożegnaniem lata. Część mieszkańców os. Górczyn skarży się na pokaz fajerwerków, jednak są również osoby, które bronią lokalu i podkreślają, że w mieście w końcu coś się dzieje.

Trwa Nocny Szlak Kulinarny. Odwiedź gorzowskie lokale miodem płynące [zdjęcia]

4 września 2021, 14:26
W piątkowy wieczór ruszył Nocny Szlak Kulinarny, czyli zupełnie nowa impreza w naszym mieście. W wydarzeniu bierze udział 25 lokali gastronomicznych z Gorzowa. Każdy z nich przygotował danie, napój lub przekąskę na bazie miodu. Impreza potrwa do sobotniego wieczora do godz. 22.

Weekendowe imprezy Gorzowie i okolicach [program]

3 września 2021, 12:44
Przed nami pierwszy weekend września, podczas którego nie zabraknie koncertów i innych ciekawych wydarzeń w Gorzowie i okolicach. W Kłodawie odbędzie się pożegnanie lata z koncertem Dawida Kwiatkowskiego, natomiast w Santoku zaplanowano zlot aut klasycznych. Z kolei Gorzów zaprasza na Nocny Szlak Kulinarny i koncerty w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów.

Od chleba i likieru po ucztę duchową, czyli kolejny spacer po Gorzowie

3 września 2021, 10:49
W sobotnie przedpołudnie 4 września odbędzie się siódmy z jedenastu zaplanowanych spacerów po Gorzowie w ramach cyklu „ChodźMY na spacer”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Od chleba i likieru po ucztę duchową”. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński. Start o godz. 10 ze Starego Rynku.


Fotoreportaże