Miejskie

Trakt Królewski prawie gotowy. Zobacz zdjęcia!

29 czerwca 2022, 09:49
Kiedy w końcu zostanie otwarta ulica Chrobrego? Prace przy tzw. Trakcie Królewskim są już na ukończeniu. Ostatnie mają zakończyć się w połowie lipca. Wtedy wykonawca zgłosi zakończenie robót. Około dwóch tygodni trwają odbiory prac. Następnie konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Wysoka trawa i chwasty zagrażały bezpieczeństwu. Właśnie zostały skoszone

29 czerwca 2022, 09:38
Mieszkaniec Gorzowa skarżył się na wysoką trawę na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Silwanowskiej, która ograniczała widoczność i zagrażała bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Po interwencji portalu gorzowianin.com, trawa i chwasty, które rosły w rejonie skrzyżowania zostały skoszone.

Zobacz panoramę miasta z... balona. Tak Gorzów będzie świętował urodziny

28 czerwca 2022, 18:03
W sobotę 2 lipca Gorzów będzie świętował swoje urodziny. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla gorzowian. Będzie widokowy lot balonem na uwięzi z którego będzie można podziwiać panoramę miasta. Chętni będą mogli wybrać się na spacer na Murawy Gorzowskie razem ze Zbigniewem Rudzińskim, a wieczorem na scenie na Starym Rynku wystąpi Roksana Węgiel, natomiast na Wartowni zagra Tom Novy oraz Neevald.

Prace modernizacyjne i brak wody na os. Staszica

28 czerwca 2022, 09:51
W środę 29 czerwca przez kilka godzin wody w kranach nie będą mieć mieszkańcy budynków przy ul. Grottgera oraz Marcinkowskiego na os. Staszica w Gorzowie. Wszystko przez prace modernizacyjne, które prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Gorzów: Czy mury Łaźni Miejskiej doczekają się oczyszczenia? [zdjęcia]

27 czerwca 2022, 14:00
Na początku czerwca doszło do zdewastowania murów Łaźni Miejskiej przez nieznanych sprawców. Służby prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia mienia. Natomiast jeden z mieszkańców Gorzowa dopytuje się czy mury zabytkowego budynku zostaną w ogóle oczyszczone.

Upał w Gorzowie. Zostały uruchomione kurtyny wodne [zdjęcia]

27 czerwca 2022, 11:53
Od poniedziałku 27 czerwca w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa zostały uruchomione kurtyny wodne. Wszystko przez to, że kolejny dzień z rzędu utrzymują się wysokie temperatury, a IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 33 stopnie Celsjusza.

Czytelnik: Wysoka trawa na skrzyżowaniach zagraża bezpieczeństwu

27 czerwca 2022, 09:03
Władze Gorzowa drugi rok z rzędu zdecydowały się na ograniczenie koszenia traw w mieście. Ten temat wciąż wzbudza skrajne emocje wśród mieszkańców Gorzowa. Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, który skarży się na wysoką trawę i chwasty na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Silwanowskiej i podkreśla, że zagrażają one bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Dobry Wieczór Gorzów. Co będzie grane w weekend?

25 czerwca 2022, 12:47
Przed nami kolejny weekend wydarzeń w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Tym razem na mieszkańców Gorzowa czekają koncerty nie tylko na scenie plenerowej na Starym Rynku, ale również Scena Letnia gorzowskiego teatru czy Wartownia.

Gorzów: Rachunki w górę. Czeka nas podwyżka za wodę, ścieki i ogrzewanie

25 czerwca 2022, 12:08
Od 1 sierpnia mieszkańców Gorzowa czekają kolejne podwyżki. Tym razem o ponad 50% wzrosną opłaty za ogrzewanie, a do tego mają dojść jeszcze podwyżki za wodę i ścieki.

Do takiego stanu lokatorzy doprowadzają mieszkania komunalne. Ruszają eksmisje [zdjęcia]

24 czerwca 2022, 10:33
Na eksmisję z mieszkań komunalnych czeka 677 rodzin z Gorzowa. Lokatorzy, którzy mają wyroki eksmisyjne od wielu lat nie płacą czynszu, a do tego dewastują mieszkania w których przebywają. Szokujące jest to, do jakiego stanu zostały doprowadzone niektóre lokale. Dlatego ZGM zabiera się za eksmisje.


Fotoreportaże