Wiadomości › Miejskie

Gorzów: Przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z opłaty targowej

29 grudnia 2020, 13:59
Wszyscy sprzedawcy z ryneczku przy Jerzego oraz giełdy przy ul. Złotego Smoka i Szczecińskiej zostaną zwolnieni z opłaty targowej od 1 stycznia aż do 31 grudnia 2021 roku. Brak opłat ma być pomocą dla przedsiębiorców, którzy są w trudnej sytuacji ze względu na pandemię koronawirusa.

Nowe parkomaty w centrum Gorzowa. Będzie podwyżka opłat?

29 grudnia 2020, 10:12
W grudniu w strefie płatnego parkowania w centrum Gorzowa zostało zamontowanych 10 nowych parkomatów. Co istotne, nowe urządzenia mają możliwość płatności kartą i zastąpiły wysłużone parkomaty, które mają nawet po 23 lata. W przyszłym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji zamierza wymienić kolejnych 20 urządzeń.

Czytelnicy alarmują: Dziki spacerują wzdłuż ul. Piłsudskiego [film]

27 grudnia 2020, 16:15
Gorzów ma coraz większy problem z dzikami o czym wielokrotnie pisaliśmy na portalu gorzowianin.com. Z uwagi na okres świąteczny i mniejszy ruch na ulicach miasta, stado dzików swobodnie spaceruje po Gorzowie w poszukiwaniu jedzenia. W niedzielne popołudnie dziki pojawiły się przy ul. Piłsudskiego.

Świąteczna zbiórka żywności przerosła oczekiwania organizatorów [film]

26 grudnia 2020, 15:05
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia gorzowska społeczniczka Agnieszka Kosacka wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem zorganizowała akcję "Podziel się posiłkiem". Każdy z mieszkańców miasta, zamiast wyrzucać jedzenie, które zostało po świętach, mógł przynieść do magazynu PCK i w ten sposób podzielić się z potrzebującymi. Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ jedzenia było tak dużo, że trzeba było dostawiać jeszcze jeden stół.

Zakupy last minute w Wigilię

23 grudnia 2020, 15:36
Spóźnione zakupy? Jeżeli ktoś planuje zakupy na ostatnią chwilę w Wigilię, to musi liczyć się z tym, że wszystkie sklepy i galerie handlowe są czynne krócej. W czwartek 24 grudnia w Gorzowie najdłużej czynne będą Żabki, Intermarche i Dino – do godz. 14. Pozostałe sieci handlowe zamykają swoje sklepy godzinę wcześniej.

Gorzowska katedra już bez rusztowania

23 grudnia 2020, 15:14
W środę 23 grudnia zostały zdemontowane ostatnie elementy rusztowania wokół wieży katedry. Rusztowanie stało przez ponad trzy lata. Chociaż prace przy wieży zostały już zakończone, to wierni nie wrócą do katedry na święta Bożego Narodzenia.

„Wesołych Świąt”, czyli miejska kolęda 2020 [film]

23 grudnia 2020, 10:47
Blisko 80 osób brało udział w nagraniu kolędy miejskiej 2020. Tegoroczna kolęda jest wyjątkowa, ponieważ z powodu obostrzeń została nagrana w większości on-line oraz w studiu Radia Plus Gorzów. Utwór „Wesołych Świąt” śpiewa nie tylko prezydent Jacek Wójcicki z żoną, gorzowscy radni i urzędnicy, ale w nagranie włączyli się również mieszkańcy Gorzowa.

Lodowisko po świętach zostanie zamknięte

22 grudnia 2020, 13:23
Fani zimowego szaleństwa na lodzie, nie mogli nacieszyć się zbyt długo lodowiskiem na Słowiance. Po miesiącu funkcjonowania lodowisko zostanie ponownie zamknięte. Póki co, będzie nieczynne do 17 stycznia 2021 roku.

Nie będzie godzin dla seniorów w Wigilię

21 grudnia 2020, 20:05
Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, w czwartek 24 grudnia nie będą obowiązywały godziny dla seniorów. Co istotne, w Wigilię sklepy będą czynne krócej. Dlatego też zawieszenie godzin dla seniorów ma umożliwić pozostałym osobom zrobienie najważniejszych zakupów na ostatnią chwilę.

Podziel się świątecznym posiłkiem z potrzebującymi

20 grudnia 2020, 14:18
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia w magazynie PCK przy ul. Chrobrego w Gorzowie, każdy mieszkaniec będzie mógł podzielić się świątecznym posiłkiem z osobami bezdomnymi i potrzebującymi. Żywność będzie można przynosić w godz. od 11 do 15.


Fotoreportaże


x