Wiadomości › Miejskie

Słowianka w pełni otwiera się dla klientów

24 maja 2021, 15:19
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które nie mogły się doczekać otwarcia miejsc rekreacji w Gorzowie. Od piątku 28 maja zostanie otwarty basen sportowy i rekreacyjny oraz strefa saun na Słowiance. Oprócz tego, zostanie otwarta również kręgielnia.

Alejki na Staszica w połowie zamknięte

24 maja 2021, 15:03
Nie jest to niestety gruntowny remont, zapowiadany dobrych kilka lat temu, jeszcze podczas pierwszej kampanii wyborczej obecnego prezydenta Gorzowa. Wymieniona będzie nawierzchnia z kostki przy peronie autobusowym. Droga ma być zamknięta jeszcze przez blisko miesiąc.

Horror na Jancarzu. Stal przegrywa 44:46!

23 maja 2021, 19:04
Eltrox Włókniarz nie pozwolił na zgarnięcie pełnej puli na Jancarzu gorzowskiej drużynie. Moje Bermudy Stal Gorzów przegrywa nieznacznie pierwszy mecz przed własną publicznością. O zwycięstwie przyjezdnych zadecydował ostatni wyścig.

Miasto zmienia zasady koszenia trawników

21 maja 2021, 12:57
Do tej pory średnia roczna ilość zabiegów koszenia trawników w Gorzowie wynosiła 4 razy na terenach płaskich w parkach, skwerach i w pasach przy drodze oraz 3 razy w roku na skarpach. Natomiast teraz władze Gorzowa postanowiły zmienić ograniczyć koszenie trawników z powodu coraz częściej występującej suszy.

Owce na wypasie. Zwierzęta wróciły na Gorzowskie Murawy [film]

20 maja 2021, 12:11
Stado kilkudziesięciu owiec wypasa się już na Gorzowskich Murawach. Zwierzęta wróciły na teren rezerwatu, gdzie będą żywymi kosiarkami jeszcze przez najbliższych pięć lat. Wypas odbywa się w sposób kontrolowany, a owce przebywają w zagrodach.

Na jakie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa? Część z nich została odrzucona

19 maja 2021, 11:49
W tym roku mieszkańcy zgłosili do Budżetu Obywatelskiego 28 wniosków w kategorii ogólnomiejskiej. Jak się okazało, 10 wniosków uzyskało pozytywną opinię i trafią pod głosowanie, natomiast aż 13 pomysłów zostało odrzuconych, a 5 wycofali sami wnioskodawcy. Sprawdziliśmy na jakie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa.

Piękne mieszkanki Gorzowa i okolic walczą o tytuł Miss i Miss Nastolatek Ziemi Lubuskiej

18 maja 2021, 17:10
W czerwcu odbędzie się gala finałowa konkursu Miss Ziemi Lubuskiej oraz Miss Nastolatek Ziemi Lubuskiej 2021. Póki co, 46 kobiet oraz 19 nastolatek walczy o awans do finału konkursu, z czego 6 pań oraz 4 nastolatki z Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego.

Gorzów z najniższym bezrobociem w województwie

18 maja 2021, 15:42
Według najnowszego raportu Wojewódzkiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Gorzowie nieznacznie spadła. W marcu 2021 roku bezrobocie wynosiło 3,8%, natomiast w kwietniu spadło do 3,6%.

Muzycy z Filharmonii Gorzowskiej ponownie ruszają z koncertami na osiedlach

17 maja 2021, 13:22
W sobotę i niedzielę na mieszkańców Gorzowa czeka prawdziwa muzyczna uczta. Muzycy Filharmonii Gorzowskiej ruszają z koncertami plenerowymi na gorzowskich osiedlach. Przez dwa dni muzycy zagrają w ośmiu lokalizacjach. Tym razem, plenerowe koncerty są elementem obchodów 10 urodzin Filharmonii Gorzowskiej.

Wartownia. Nowe miejsce na imprezowej mapie Gorzowa

16 maja 2021, 18:59
Na Wale Okrężnym powstanie Wartownia, czyli nowe miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli spotkać się i pobawić przy muzyce elektronicznej, alternatywnej i hip-hopowej. Pierwsze koncerty zaplanowano na piątek 25 czerwca, natomiast ostatnie na niedzielę 29 sierpnia. Co istotne, wstęp na wszystkie imprezy będzie całkowicie bezpłatny.


Fotoreportaże


x