Wiadomości › Miejskie

Polska Noc Kabaretowa Reaktywacja w gorzowskim amfiteatrze

25 maja 2021, 17:17
W sobotę 29 maja w gorzowskim amfiteatrze wystąpią najlepsze polskie grupy kabaretowe, a wszystko za sprawą Polskiej Nocy Kabaretowej 2021. Impreza pod hasłem „Reaktywacja” to gwarantowana dawka humoru, którą zapewnią premierowe skecze. Na scenie amfiteatru wystąpi m.in. Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile czy Kabaret Nowaki.

Bezmyślne koszenie trawy zniszczyło elewację budynku [zdjęcia]

25 maja 2021, 13:37
Mieszkaniec jednego z bloków przy Al. 11 Listopada w Gorzowie zwrócił uwagę na zniszczoną elewację budynku podczas koszenia trawy. Jak się okazało, pracownicy zajmujący się koszeniem trawy nie użyli żadnych kurtyn i dosłownie porobili dziury w elewacji ostrzem kosiarki. ADM nr 5 będzie starał się o odszkodowanie od firmy zajmującej się zielenią, aby naprawić zniszczoną elewację bloku.

Słowianka w pełni otwiera się dla klientów

24 maja 2021, 15:19
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które nie mogły się doczekać otwarcia miejsc rekreacji w Gorzowie. Od piątku 28 maja zostanie otwarty basen sportowy i rekreacyjny oraz strefa saun na Słowiance. Oprócz tego, zostanie otwarta również kręgielnia.

Alejki na Staszica w połowie zamknięte

24 maja 2021, 15:03
Nie jest to niestety gruntowny remont, zapowiadany dobrych kilka lat temu, jeszcze podczas pierwszej kampanii wyborczej obecnego prezydenta Gorzowa. Wymieniona będzie nawierzchnia z kostki przy peronie autobusowym. Droga ma być zamknięta jeszcze przez blisko miesiąc.

Horror na Jancarzu. Stal przegrywa 44:46!

23 maja 2021, 19:04
Eltrox Włókniarz nie pozwolił na zgarnięcie pełnej puli na Jancarzu gorzowskiej drużynie. Moje Bermudy Stal Gorzów przegrywa nieznacznie pierwszy mecz przed własną publicznością. O zwycięstwie przyjezdnych zadecydował ostatni wyścig.

Miasto zmienia zasady koszenia trawników

21 maja 2021, 12:57
Do tej pory średnia roczna ilość zabiegów koszenia trawników w Gorzowie wynosiła 4 razy na terenach płaskich w parkach, skwerach i w pasach przy drodze oraz 3 razy w roku na skarpach. Natomiast teraz władze Gorzowa postanowiły zmienić ograniczyć koszenie trawników z powodu coraz częściej występującej suszy.

Owce na wypasie. Zwierzęta wróciły na Gorzowskie Murawy [film]

20 maja 2021, 12:11
Stado kilkudziesięciu owiec wypasa się już na Gorzowskich Murawach. Zwierzęta wróciły na teren rezerwatu, gdzie będą żywymi kosiarkami jeszcze przez najbliższych pięć lat. Wypas odbywa się w sposób kontrolowany, a owce przebywają w zagrodach.

Na jakie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa? Część z nich została odrzucona

19 maja 2021, 11:49
W tym roku mieszkańcy zgłosili do Budżetu Obywatelskiego 28 wniosków w kategorii ogólnomiejskiej. Jak się okazało, 10 wniosków uzyskało pozytywną opinię i trafią pod głosowanie, natomiast aż 13 pomysłów zostało odrzuconych, a 5 wycofali sami wnioskodawcy. Sprawdziliśmy na jakie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa.

Piękne mieszkanki Gorzowa i okolic walczą o tytuł Miss i Miss Nastolatek Ziemi Lubuskiej

18 maja 2021, 17:10
W czerwcu odbędzie się gala finałowa konkursu Miss Ziemi Lubuskiej oraz Miss Nastolatek Ziemi Lubuskiej 2021. Póki co, 46 kobiet oraz 19 nastolatek walczy o awans do finału konkursu, z czego 6 pań oraz 4 nastolatki z Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego.

Gorzów z najniższym bezrobociem w województwie

18 maja 2021, 15:42
Według najnowszego raportu Wojewódzkiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Gorzowie nieznacznie spadła. W marcu 2021 roku bezrobocie wynosiło 3,8%, natomiast w kwietniu spadło do 3,6%.


Fotoreportaże


x