Wiadomości › Miejskie

Nie godzisz się na eksponowanie zwłok? Podpisz petycję

29 stycznia 2021, 14:56
Eksponowanie drastycznych zdjęć, na przykład wizerunku zwłok i ich fragmentów może być w Gorzowie prawnie zakazane. Szokujące zdjęcia, które pojawiają się w przestrzeni publicznej, bulwersują wielu mieszkańców Gorzowa. Dlatego też zdecydowali się oni na złożenie obywatelskiego projektu uchwały.

Co na finał WOŚP w Gorzowie?

29 stycznia 2021, 11:32
W niedzielę 31 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Gorzowa pojawi się blisko 400 wolontariuszy. Organizatorzy finału przygotowali dla mieszkańców sporo ciekawych licytacji oraz niespodziankę muzyczną - koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne, scenę w centrum miasta zastąpi studio online.

Gorzów: Dzieci biegają za dzikami. Rzucają w zwierzęta nawet kamieniami [film]

29 stycznia 2021, 10:01
Nie ma dnia, aby na ulicach Gorzowa nie pojawiały się dziki. Zwierzęta przyzwyczaiły się już do obecności ludzi i samochodów, które po prostu ignorują. Jednak w ostatnich dniach doszło do kilku sytuacji, które mogły skończyć się tragicznie. Otóż grupka dzieci znalazła sobie sposób na „zabawę”, która polega na ganianiu dzików. Do jednego z takich zdarzeń doszło w parku Górczyńskim, które zostało nagrane przez panią Agnieszkę. Z kolei pani Karolina była świadkiem, jak dzieci rzucały w dziki kamieniami.

Godziny dla seniorów zostaną zlikwidowane!

28 stycznia 2021, 13:13
Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział, że od 1 lutego zostaną zniesione godziny dla seniorów. O likwidację godzin dla seniorów apelowała branża handlowa. Jednocześnie 1 lutego zostaną otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych.

Koniec ze zsypami na Kochanowskiego

27 stycznia 2021, 15:33
W wieżowcach, które podlegają pod Spółdzielnię Mieszkaniową „Staszica” jest łącznie 141 zsypów, z czego 35 zostało do tej pory zamknięte. Teraz do likwidacji idą kolejne zsypy. Tym razem od 1 lutego nieczynne będą te w bloku przy ul. Kochanowskiego.

Reklamowy bałagan póki co nie zniknie z Gorzowa

25 stycznia 2021, 12:22
Pięć lat temu władze Gorzowa zapowiadały wprowadzenie lokalnej uchwały krajobrazowej, która miała zapobiec reklamowemu bałaganowi w mieście. Niestety prace nad uchwałą zostały wstrzymane i nie zapowiada się, aby miały zostać wznowione, chociaż apelował o to radny Piotr Wilczewski.

Straż miejska i administrator szuka osoby, która wyrzuca psie odchody z okna wieżowca

25 stycznia 2021, 11:44
Straż miejska wspólnie z zarządcą wieżowca przy ul. Gwiaździstej szukają osoby, która z okna wieżowca wyrzuca woreczki z psimi odchodami. Woreczki z nieczystościami trafiały nie tylko na trawnik, ale również na pobliskie drzewo. Teren został od razu uprzątnięty po interwencji portalu gorzowianin.com. Jak się okazuje, sprawca musi liczyć się z wysoką karą za zanieczyszczanie terenu zielonego.

Gorzów chce dołączyć do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”

21 stycznia 2021, 13:33
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 stycznia, radni zajmą się uchwałą w sprawie przystąpienia naszego miasta do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”. W ten sposób władze Gorzowa wspólnie z innymi samorządami chcą mieć m.in. możliwość inicjowania zmian w przepisach regulujących sport żużlowy.

ZGM walczy z osobami niepłacącymi za prąd

20 stycznia 2021, 14:35
Osoby mieszkające w lokalach socjalnych i nie płacące rachunków to spory problem dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie. Aż 15 z 20 gospodarstw domowych jest objętych wyrokiem eksmisyjnym i obecnie bezumownie korzysta z lokalu. Na koniec 2020 roku zadłużenie z tytułu nieopłaconych rachunków za prąd wynosiło ponad 612 tys. zł. Dlatego też ZGM postanowił zainstalować w lokalach socjalnych liczniki przedpłatowe.

Dobry Wieczór Gorzów, zamiast Dni Gorzowa

17 stycznia 2021, 13:40
Drugi rok z rzędu nie będzie Dni Gorzowa. Taką decyzje podjęły władze miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Zamiast jednej dużej imprezy przyciągającej kilkanaście tysięcy osób, miasto po raz kolejny zorganizuje spotkania kulturalne w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”.


Fotoreportaże


x