Wiadomości › Miejskie

Odrestaurowana Willa nad Wartą będzie gotowa za dwa lata

22 lipca 2021, 14:59
Kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt milionów złotych kosztować ma remont dawnej Willi Pauckscha na gorzowskim Zawarciu. Do tej pory prace pochłonęły ponad 1 milion 200 tysięcy złotych, a do zrobienia jest jeszcze sporo rzeczy. Planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2023 roku.

Ktoś wyrzucił szczeniaki do lasu. Trwa wakacyjna plaga porzuceń zwierząt

22 lipca 2021, 13:34
Wakacje w pełni. Niestety w okresie letnim nasila się liczba porzucanych zwierząt, w tym przede wszystkim psów. Czworonogi są porzucane na ulicy, przyprowadzane do schronisk czy wyrzucane z samochodów gdzieś w lesie. Tak też było w środę, gdzie porzucone w lesie zostały trzy szczeniaki. Na szczęście udało się je uratować.

Spółdzielnia posadziła drzewka. Teraz ktoś je zniszczył

21 lipca 2021, 15:23
Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com zwrócił uwagę na zniszczone drzewka, które zostały posadzone przez Spółdzielnię Mieszkaniową Górczyn przy ul. Hallera w Gorzowie. Drzewka rosły zaledwie dwa tygodnie, ponieważ w miniony weekend zostały podlane lub spryskane silną chemią i usychają.

Trwa czyszczenie przystanków, które zniszczyli wandale [zdjęcia]

21 lipca 2021, 13:05
Żeby pobazgrać i zniszczyć przystanek komunikacji miejskiej wystarczy chwila, ale żeby doprowadzić go do stanu poprzedniego, potrzeba już kilkudziesięciu minut. W środę rozpoczęło się czyszczenie przystanków w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa.

Gorzowianie będą mogli w końcu skorzystać z miejskiego programu in vitro

20 lipca 2021, 10:49
Władze Gorzowa wybrały placówkę medyczną, która zajmie się realizacją miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Gorzowa w latach 2021-2024. Niedługo rozpocznie się nabór par, które będą chciały skorzystać z programu, natomiast pierwsze zabiegi ruszą we wrześniu. Jeszcze w tym roku z pomocy skorzysta około 20 par.

Mieszkańcy podzieleni w sprawie pokazu fajerwerków podczas Memoriału Jancarza [zdjęcia]

20 lipca 2021, 10:14
Podczas niedzielnego Memoriału im. Edwarda Jancarza emocji nie brakowało. Niespodziankę sprawił Vadim Tarasienko, który wygrał zawody. Na sam koniec imprezy na kibiców czekał pokaz fajerwerków. Jednak nie wszyscy ucieszyli się z tej atrakcji. Późna godzina organizacji imprezy, jak i pokaz sztucznych ogni krytykuje część mieszkańców Zawarcia.

Kuba zginął na drodze do Różanek. Ktoś zniszczył znicze i ukradł oponę z przydrożnego krzyża

19 lipca 2021, 19:40
Przydrożne krzyże i wszelkiego rodzaju przedmioty związane z ofiarą wypadku drogowego mają dla bliskich symboliczne znaczenie. Dlatego też naszą czytelniczkę oburzył fakt, że ktoś zniszczył znicze i ukradł oponę, która wisiała na krzyżu przy drodze krajowej nr 22 koło Gorzowa – w miejscu, gdzie zginął jej przyjaciel.

Droższe parkowanie od 2 sierpnia. Powiększona strefa obejmie aż 50 ulic

19 lipca 2021, 11:30
Pod koniec czerwca gorzowscy radni zdecydowali, że mieszkańcy Gorzowa będą płacić więcej za parkowanie w dwukrotnie większej strefie płatnego parkowania. Właśnie została opublikowana uchwała w tej sprawie w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego. A to oznacza, że wyższe opłaty będą obowiązywały po 14 dniach od opublikowania uchwały, czyli od 2 sierpnia 2021 roku.

Jest postępowanie w sprawie niekorzystnych umów za prąd

17 lipca 2021, 21:35
Urząd Regulacji Energetyki oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzą obecnie postępowania wyjaśniające w sprawie oferowanych przez Enea S.A. umów, które były niekorzystne dla klientów. W tej sprawie interweniował Tomasz Gierczak, miejski rzecznik konsumentów w Gorzowie. Klienci przy podpisywaniu nowej umowy mogli zaoszczędzić 75 zł, a równocześnie stracić ponad tysiąc złotych.

Awaria prądu w centrum Gorzowa

16 lipca 2021, 21:15
Do awarii prądu doszło w piątkowy wieczór w centrum Gorzowa. O brak prądu m.in. przy ul. Sikorskiego dopytywali się czytelnicy portalu gorzowianin.com. Jak informuje Enea Operator, awaria powinna zostać usunięta do północy.


Fotoreportaże