Wiadomości › Miejskie

Porwanie dziecka jest łatwe. Szokujący eksperyment w gorzowskich przedszkolach

31 maja 2021, 16:24
Porwanie dziecka jest dużo prostsze, niż nam się wydaje. Udowodniła to gorzowska reporterka Polsat News, która w poniedziałek przeprowadziła eksperyment w dwóch przedszkolach na terenie Gorzowa. Reporterce udało się "uprowadzić" z placu zabaw kilkoro dzieci. Tylko jeden chłopiec odmówił i uciekł.

Zamiast „grzybka”, w parku Górczyńskim powstanie nowa knajpa [zdjęcia]

30 maja 2021, 20:31
Mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią spędzać czas w parku Górczyńskim. Jeszcze w czerwcu, w miejscu dawnego „grzybka” powstanie zupełnie nowe miejsce na gastronomicznej mapie Gorzowa. Tuż przy fontannie otworzy się Weranda Bistro Grill&Coffee. Ale to niejedyne nowości w parku Górczyńskim.

Czytelnik: Gorzów tonie w trawie i chwastach [zdjęcia]

30 maja 2021, 13:26
Temat koszenia trawników wzbudza w ostatnim czasie wiele emocji wśród mieszkańców Gorzowa. Zwłaszcza, że urzędnicy zapowiedzieli ograniczenie koszeń na terenie miasta. Wiele osób już teraz skarży się na wysoką trawę i chwasty.

Gorzów: Boom na ogródki gastronomiczne w mieście [zdjęcia]

29 maja 2021, 17:00
Miasto przyznaje wprost, że takiego zainteresowania tworzeniem ogródków gastronomicznych wśród przedsiębiorców jeszcze nie było. Tylko w tym roku urzędnicy wydali aż 22 pozwolenia na zajęcie pasa drogowego i utworzenie ogródka, z czego aż 14 to zupełnie nowe miejsca, których wcześniej nie było. Wszystko za sprawą symbolicznej opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Rusza budowa Wartowni nad Wartą [zdjęcia]

28 maja 2021, 18:17
Nad brzegiem rzeki Warty przy ul. Wał Okrężny pojawiły się kontenery morskie. Natomiast na początku czerwca rozpocznie się budowa sceny. A to wszystko w ramach Wartowni, czyli nowego miejsca na mapie Gorzowa, gdzie młodzi ludzie będą mogli spotkać się i pobawić przy muzyce elektronicznej, alternatywnej i hip-hopowej. Pierwsze wydarzenia zaplanowano na piątek 25 czerwca. Wstęp na wszystkie imprezy będzie całkowicie bezpłatny.

Spacery po mieście i turystyka ekstremalna

28 maja 2021, 13:00
Zbigniew Rudziński, doświadczony turysta, krajoznawca i podróżnik będzie przewodnikiem po spacerach po Gorzowie organizowanych wspólnie z miastem. Na spacery zapraszamy od czerwca do października – dwa razy w miesiącu. Każdy będzie wiódł innymi drogami i będzie prezentował Gorzów z fragmentami jego historii, ciekawostek przyrodniczych i innych ciekawych informacji o naszym mieście.

Auta blokowały sprzątanie miejsc parkingowych. Zostały odholowane [zdjęcia]

28 maja 2021, 12:46
Kolejny dzień trwa akcja sprzątania ulic w Gorzowie. Tym razem firma Inneko RCS zajęła się czyszczeniem miejsc parkingowych przy ul. 30 Stycznia. Auta, których nie zabrali kierowcy i stały na zakazie, zostały odholowane. Na miejscu jest straż miejska oraz pracują lawety dwóch pomocy drogowych.

Kontrowersje w sprawie zakończenia roku w gorzowskim liceum. "Jesteśmy dzieleni na lepszych i gorszych"

27 maja 2021, 13:30
Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie planuje organizację uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów. Jednak pomysł dyrekcji, aby na imprezę zaprosić tylko rodziców uczniów wyróżnionych, wzbudziło wiele kontrowersji i negatywnych komentarzy. Krytycznie ten pomysł oceniają nie tylko sami uczniowie czy rodzice, ale również byli absolwenci. Natomiast władze placówki podkreślają, że póki co, to jest tylko pomysł i ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła.

Wielka akcja odholowywania aut na Kwadracie [zdjęcia]

27 maja 2021, 12:00
W czwartkowy poranek firma Inneko RCS miała zająć się sprzątaniem po zimie miejsc parkingowych przy ul. Krzywoustego. Dlatego też, dzień wcześniej kierowcy zostali poinformowali o tym, aby nie parkować aut w tym miejscu, ponieważ zostaną odholowane. Niestety wiele osób zignorowało znaki i zaparkowało swoje samochodu na zakazie. Efekt? Na miejscu pojawiła się straż miejska wraz z pomocą drogową, która zajęła się odholowaniem pojazdów.

Radni podjęli stanowisko w sprawie zakazu eksponowania drastycznych treści

26 maja 2021, 18:07
Podczas środowej Sesji Rady Miasta, gorzowscy radni podjęli stanowisko w sprawie zakazu eksponowania drastycznych treści. Tym samym, radni zwracają się do lubuskich parlamentarzystów o podjęcie prac legislacyjnych mających na celu wprowadzenie zakazu eksponowania drastycznych treści antyaborcyjnych.


Fotoreportaże


x