Miejskie

Triathlon w Gorzowie. Spore utrudnienia dla kierowców

1 czerwca 2022, 11:14
Gorzów będzie po raz pierwszy organizatorem triathlonu. W związku z zawodami, które odbędą się 5 czerwca, kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej czekają spore utrudnienia. Zamknięty zostanie m.in. most Staromiejski czy ul. Grobla.

Protest przeciwko wycince drzew nad Kłodawką. Władze Gorzowa zabierają głos

31 maja 2022, 10:56
Wzdłuż rzeki Kłodawki pod topór mają pójść 43 drzewa. jeden z mieszkańców, który nie zgadza się z tą decyzję, napisał petycję przeciwko wycince drzew. Co na to władze Gorzowa? Miasto zapowiedziało, że spotka się z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, aby poszukać optymalnego rozwiązania.

Mieszkańcy Gorzowa wciąż mogą zgłaszać się do programu in vitro

31 maja 2022, 10:36
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności mogą zgłaszać się do programu in vitro. W ubiegłym roku kwalifikację przeszło 10 par, a jedna z nich spodziewa się już dziecka. Program potrwa do 2024 roku.

Gorzów: Pomoc dla obywateli Ukrainy zostanie przedłużona

30 maja 2022, 20:00
Miasto Gorzów miało pomagać uchodźcom z Ukrainy do końca czerwca. Jednak okazuje się, władze Gorzowa zamierzają przedłużyć pomoc dla obywateli Ukrainy. Uchwałę w tej sprawie mają podjąć radni podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Mieszkańcy protestują przeciwko wycince drzew nad Kłodawką

29 maja 2022, 13:09
Na początku maja odbył się przegląd drzew rosnących wzdłuż rzeki Kłodawki. Jak się okazało, aż 43 drzewa mają pójść pod topór. Jeden z mieszkańców, który nie zgadza się z tą decyzję, napisał petycję przeciwko wycince drzew.

Ruszyła budowa Wartowni. Nad Wartę przywieziono morskie kontenery [zdjęcia]

27 maja 2022, 20:50
Nad Wartę przyjechały pierwsze morskie kontenery. Docelowo miasteczko Wartowni będzie się składało z 16 kontenerów. Wszystko ma być gotowe w drugiej połowie czerwca, kiedy zaplanowano pierwsze koncerty. Wartownia wystartuje w piątek 24 czerwca.

Kolejne ostrzeżenia w sprawie śmieci. Mieszkańcy buntują się

27 maja 2022, 11:50
Związek Celowy Gmin MG-6 wysyła kolejne ostrzeżenia w związku z nieprawidłową segregacją odpadów na terenie Gorzowa. Kontrole są prowadzone m.in. przy ul. Walczaka, Poniatowskiego, Sucharskiego. Teraz pod lupę została wzięta altana śmietnikowa przy ul. Londyńskiej. Jeżeli sytuacja się nie poprawi, to mieszkańców czeka podwyższenie stawki z 32 zł do 64 zł.

Gorzów: Prezydent Wójcicki z absolutorium i wotum zaufania

25 maja 2022, 17:15
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, prezydent Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2021 rok oraz wotum zaufania od gorzowskich radnych.

Zapadł wyrok w sprawie odbioru śmieci

25 maja 2022, 12:07
Związek Celowy Gmin MG-6 unieważniła wynik przetargu na odbiór odpadów na terenie Gorzowa oraz podgorzowskich gmin. Przetarg wygrała firma Komunalnik, ale zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej ZCG MG-6 musiało dokonać unieważnienia tego wyboru. Zatem wciąż nie wiadomo, kto będzie odbierał śmieci z Gorzowa i okolic.

Kilkadziesiąt drzew nad Kłodawką pójdzie do wycinki [zdjęcia]

24 maja 2022, 19:00
Na początku maja odbył się przegląd drzew rosnących wzdłuż rzeki Kłodawki. Jak się okazało, aż 43 drzewa pójdą pod topór. Wszystko przez to, że są w złym stanie fitosanitarnym i występuje realne ryzyko ich połamania podczas kolejnych silnych wiatrów.


Fotoreportaże