Miejskie

W Gorzowie będzie drugi jarmark. Tym razem przy centrum handlowym

17 listopada 2021, 16:03
Dwa grudniowe weekendy to czas, kiedy w Centrum Handlowym Feeria organizowany będzie I Kiermasz Świąteczny. Jak zapowiadają organizatorzy, w kiermaszu ma wziąć udział 26 wystawców. Będzie smacznie i nastrojowo.

Prezes nowej spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie wybrany

17 listopada 2021, 15:14
Do konkursu na kandydata nowej spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie zgłosiło się aż 6 kandydatów, jednak tylko 5 osób spełniało określone wymagania. Decyzją rady nadzorczej spółki, prezesem zarządu został pan Dariusz Mleczak z podgorzowskiej Kłodawy.

Gorzów: Bożonarodzeniowy jarmark z gotowaniem „barszczu po gorzowsku”

17 listopada 2021, 10:50
W tym roku mieszkańcy Gorzowa mogą raczej zapomnieć o "Sylwestrze pod chmurką", czyli tradycyjnej imprezie sylwestrowej, której towarzyszył pokaz fajerwerków. Jednak władze Gorzowa nie rezygnują z Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się na Starym Rynku. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie wspólne gotowanie „barszczu po gorzowsku”.

Tak będzie wyglądał budżet Gorzowa na 2022 rok

16 listopada 2021, 10:32
Podczas grudniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zajmą się projektem budżetu na 2022. Jak się okazuje, którym miasto wyda ponad 1 mld 66 mln zł. Najwięcej, bo aż 320 mln 324 tys. zł zostanie przeznaczone na inwestycje. Natomiast deficyt wyniesie ponad 202 mln zł.

Co z miejskim Sylwestrem i pokazem fajerwerków w Gorzowie?

15 listopada 2021, 11:37
W ubiegłym roku władze Gorzowa zrezygnowały z organizacji miejskiego Sylwestra z powodu rosnącej liczby zakażeń COVID-19 oraz limitem 150 osób mogącym wziąć udział w zgromadzeniach. A jak będzie w tym roku? Miasto tłumaczy, że przygląda się sytuacji związanej z liczbą zachorowań i wszelkie decyzje w sprawie organizacji imprezy oraz pokazu fajerwerków zostaną podjęte najpóźniej na początku grudnia.

Gigantyczne zadłużenie mieszkańców nie płacących czynszów. Dług urósł do 65 mln zł

12 listopada 2021, 16:01
Z każdym miesiącem rośnie zadłużenie lokali komunalnych, ponieważ ponad 2,4 tysiąca rodzin z Gorzowa nie płaci czynszu. Obecnie dług wynosi aż 65 mln 566 tys. 522 zł. Statystycznie jest zadłużony co drugi lokal.

Cały blok został odcięty od gazu. Mieszkańcy: To skandal

12 listopada 2021, 10:00
Od tygodnia mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego 12-15 są odcięci od gazu. Wszystko przez nieszczelność instalacji gazowej w jednym z mieszkań. Niestety dostawca musiał odciąć gaz w całym budynku, ponieważ nie ma tam zaworów dla poszczególnych klatek czy pięter, ale dla całego bloku. Mieszkańcy są oburzeni, bo nie wiedzą ile jeszcze nie będą mieli gazu w swoich mieszkaniach.

Gorzowskie Murale okiem drona [film]

12 listopada 2021, 10:00
Trzynaście gorzowskich murali nagrał i udostępnił na swoim profilu na FB jeden z mieszkańców Gorzowa.

„W barze Agata po burzy wyszło słońce” Tak wyglądały Kuchenne Rewolucje w Gorzowie

11 listopada 2021, 22:22
W serwisie player.pl możemy obejrzeć przedpremierowy odcinek „Kuchennych Rewolucji” w barze mlecznym Agata w Gorzowie. Sprawdziliśmy, jak wypadł lokal w telewizyjnym show. Jak się okazało, początki nie były łatwe, Magda Gessler krytykowała czystość baru oraz zupę pomidorową czy pierogi. Oberwało się też menadżerowi, a Magda Gessler nie przebierała w słowach.

Biało-czerwony Gorzów na Święto Niepodległości [film i zdjęcia]

11 listopada 2021, 20:00
Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy podziwiać w Gorzowie biało-czerwone iluminacje na trzech budynkach w mieście. Podświetlona została Filharmonia Gorzowska, IV Liceum Ogólnokształcące oraz budynek Urzędu Miasta Gorzowa. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się na wieczorny spacer, byli zachwyceni podświetleniem budynków. Tłumy gorzowian zebrały się przed gorzowskim magistratem.


Fotoreportaże