Wiadomości › Miejskie

W Gorzowie pojawią się stacjonarne biletomaty

5 lutego 2021, 11:46
Kolejny milowy krok robi miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji, jeżeli chodzi o udogodnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską. Wiosną 2021 roku na terenie miasta zostaną ustawione trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych. Jak podkreślają urzędnicy będzie to program pilotażowy, który da odpowiedź na to czy mieszkańcy będą chętnie korzystali z takich rozwiązań.

W centrum Gorzowa pojawi się darmowa sieć Wi-Fi

4 lutego 2021, 10:36
Urzędnicy szukają firmy, która chciałaby zająć się dostawą urządzeń na potrzebę budowy sieci bezprzewodowej oraz zakupu usługi HotSpot. Tym samym jeszcze wiosną mieszkańcy Gorzowa mogliby korzystać z darmowej sieci Wi-Fi na terenie Urzędu Miasta oraz na Starym Rynku.

Ostatnia droga babci Nońci [zdjęcia]

3 lutego 2021, 08:40
We wtorek na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej odbył się pogrzeb Alfredy Markowskiej. Babcia Nońcia była honorową obywatelką Gorzowa, która przez lata żyła skromnie, bez rozgłosu, ciesząc się zasłużonym autorytetem wśród romskich rodów. Doczekała się ok. 250 wnuków – własnych i dzieci tych, które uratowała przed śmiercią.

Dziki w Gorzowie. Mieszkańcy sami „proszą się” o tragedię?

2 lutego 2021, 15:34
Na obecność dzików w Gorzowie zaczyna się skarżyć coraz większa liczba mieszkańców, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Gorzowianie podkreślają, że miasto nic nie robi w sprawie dzików i dopiero zareagują jak dojdzie do tragedii. Jednak jak pokazują przykłady czytelników portalu gorzowianin.com, to sami mieszkańcy swoim zachowaniem sprawiają, że do tragedii może dojść znacznie szybciej.

Ważna zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta!

2 lutego 2021, 13:46
We wtorek 2 lutego na skrzyżowaniu ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta została wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Prawy pas na Kosynierów Gdyńskich będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo, natomiast lewy pas do jazdy w lewo i prosto w kierunku ul. Żwirowej. Zmiany obowiązują do odwołania.

Rusza nabór do przedszkoli. Są zmiany w kryteriach

2 lutego 2021, 11:33
Jak informuje Urząd Miasta Gorzowa, rozpoczyna się nabór do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2021/2022. Co istotne, w tym roku zmianie uległy kryteria rekrutacyjne. Dodatkowe punkty można otrzymać za rozliczenie podatku PIT w Gorzowie czy za szczepienia ochronne.

Gorzów w końcu doczeka się karty miejskiej z prawdziwego zdarzenia!

1 lutego 2021, 12:35
Władze Gorzowa planują wprowadzić w 2022 roku zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej. A chodzi o możliwości płatności kartą za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki.

Tak wygląda wnętrze katedry po remoncie [zdjęcia]

1 lutego 2021, 11:37
Po 43 miesiącach od pożaru, wierni wrócili w końcu do katedry. W poniedziałkowy poranek 1 lutego w katedrze odbyła się pierwsza msza św. pod przewodnictwem biskupa Lityńskiego. Jednak powrót wiernych, nie oznacza zakończenia wszystkich prac w świątyni. Jednocześnie w budynku Przemysłówki, gdzie znajdowała się przez ostatnie 3,5 roku kaplica rozpoczęło się wielkie sprzątanie.

WOŚP: Zebrano blisko 300 tys. zł

1 lutego 2021, 11:13
W niedzielę odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas którego dwa gorzowskie sztaby zebrały blisko 300 tys. zł. Swój wkład w tę kwotę mieli również wolontariusze z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, którym udało się zebrać 20 tys. zł. Gminę Kłodawę wspierał również portal gorzowianin.com.

Wierni mogą w końcu wrócić do katedry

31 stycznia 2021, 10:47
Po ponad 3,5 roku od pożaru, wierni w końcu wrócą do katedry. Pierwsza msza św. odbędzie się w poniedziałek 1 lutego. Chociaż nabożeństwa będą odbywały się już w katedrze, to nie oznacza, że wszystkie prace zostały zakończone.


Fotoreportaże


x