Wiadomości › Miejskie

Egzamin praktyczny na prawo jazdy. Gorzów na szarym końcu z wynikami zdawalności

7 czerwca 2021, 13:13
Są takie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, gdzie egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B jest zdać łatwo, a są takie, gdzie ta zdawalność jest na niskim poziomie. Jak się okazuje, Ostrołęka może pochwalić się najwyższym wynikiem zdawalności na poziomie 53,03%. A Gorzów? Zajmuje niestety 38 miejsce na 41 Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z wynikiem 28,38%.

Gorzowianie kręcą kilometry, ale to Nowa Sól jest na czele

7 czerwca 2021, 11:51
Gorzów jest na mocnym piątym miejscu klasyfikacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kilometry kręci też Nowa Sól, która po pierwszy tygodniu rywalizacji zajmuje fotel lidera.

Koniec z darmowym parkowaniem na parkingu Filharmonii Gorzowskiej

7 czerwca 2021, 11:15
Filharmonia Gorzowska ogłosiła właśnie przetarg na zarządzanie dwupoziomowym parkingiem. Firma, która wygra postępowanie będzie zajmowała się nie tylko utrzymaniem parkingu, ale również pobieraniem opłat. Za parkowanie nie będą płacić melomani. Wszystko przez to, że dwupoziomowy parking zamienił się w miejsce garażowe dla wielu mieszkańców okolicznych bloków, a przestał pełnić funkcję parkingu dla melomanów i osób, które chcą coś szybko załatwić w centrum Gorzowa.

Pokaz teatru ulicznego przyciągnął tłumy mieszkańców Gorzowa [film i zdjęcia]

5 czerwca 2021, 22:22
W sobotni wieczór 5 czerwca na scenie plenerowej na Starym Rynku ruszył cykl wydarzeń w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”. Na początek w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych wystąpił Teatr KTO z Krakowa, który przestawił sztukę pod nazwą „Peregrinus”. Dwa spektakle, tym razem teatru ze Szczecina i Warszawy zaplanowano również na niedzielę.

Przyjdź na żużel i… zaszczep się

4 czerwca 2021, 15:12
Podczas najbliższego meczu Stali Gorzów, który odbędzie się w niedzielę 6 czerwca, każda chętna osoba będzie mogła zaszczepić się przeciwko COVID-19. Kibice zarówno Stali Gorzów, jak i Unii Leszno będą mogli wybrać czy chcą przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson czy też pierwszą dawkę preparatu Pfizer. Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 17.15.

Wielki kiermasz używanych zabawek i Dzień Dziecka na stadionie żużlowym

4 czerwca 2021, 09:55
W sobotę 12 czerwca na stadionie żużlowym odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka, która zostanie połączona z wyprzedażą używanych zabawek. Każde dziecko będzie mogło wystawić na sprzedaż to, czym już się nie bawi i sprawić, że dana zabawka zamiast do kosza, trafi w inne ręce. Oprócz tego, na stadionie nie zabraknie pikniku połączonego z grami i zabawami dla najmłodszych.

Gorzów chce zorganizować turniej Grand Prix. Walczy o to z Lublinem

2 czerwca 2021, 14:14
Prezes Stali Gorzów chciałby, aby w sierpniu w Gorzowie został zorganizowany turniej Grand Prix. Miałoby to być pożegnanie z cyklem, którego po raz ostatni będzie firma BSI. Gorzów walczy o to z klubem Motor Lublin. Oficjalnej decyzji w tej sprawie wciąż nie ma, jednak szanse Stali Gorzów są nikłe.

Scena plenerowa czeka na mieszkańców. Zobacz program czerwcowych wydarzeń

2 czerwca 2021, 09:30
W sobotę 5 czerwca na scenie plenerowej na Starym Rynku rusza cykl koncertów i spektakli w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”. Wydarzenia na Starym Rynku będą odbywać się w każdą sobotę i niedzielę, aż do końca września. Oprócz tego, na mieszkańców Gorzowa czekają również koncerty na Wartowni przy ul. Wał Okrężny w amfiteatrze przy ul. Drzymały w ramach cyklu "Scena na scenie".

Zwolnienia w Tesco przy Górczyńskiej i likwidacja sklepu

1 czerwca 2021, 15:30
Wszystko wskazuje na to, że w miejsce Tesco przy Górczyńskiej w Gorzowie nie powstanie sklep Netto. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, duńska sieć nie jest zainteresowana przejęciem wielkich marketów – w tym tego w naszym mieście.

Wandale znów w akcji. Pobazgrane przystanki tramwajowe na Wieprzycach [zdjęcia]

1 czerwca 2021, 14:17
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na zniszczone przystanki tramwajowe na pętli Wieprzyce. Niestety pomazane sprayem zostały wszystkie szyby. Jak się okazuje, to niejedyne przystanki komunikacji miejskiej, które w ostatnim czasie zostały pobazgrane na terenie miasta.


Fotoreportaże


x