Wiadomości › Miejskie

Śmieciowy armagedon w centrum Gorzowa. Ul. Lutycka wciąż "tonie" w śmieciach [zdjęcia]

13 czerwca 2021, 12:37
Mieszkańcy ul. Lutyckiej w samym centrum Gorzowa od lat borykają się ze śmieciowym problemem na swoim podwórku. Śmieci dosłownie wylewają się z pojemników i leżą wszędzie. Wśród nich są również odpady bio z pobliskich restauracji, które przyciągają szczury. W ubiegłym roku kontrola ZCG MG6 i straży miejskiej wykazała, że restauratorzy zaniżyli ilość deklarowanych odpadów. Jednak problem wciąż trwa o czym poinformowała nas czytelniczka.

Jakie mieszkanie i za ile można wynająć w Gorzowie?

12 czerwca 2021, 20:40
Sprawdziliśmy ile trzeba zapłacić, aby wynająć kawalerkę, a ile będzie kosztował nas wynajem 2-pokojowego mieszkania w Gorzowie. Jak się okazuje, cena jest oczywiście uzależniona przede wszystkim od metrażu, liczby pokoi, lokalizacji oraz standardu wykończenia. Za wynajem kawalerki bez liczników i opłat dodatkowych zapłacimy już 600 zł, a za 2-pokojowe mieszkanie 850 zł.

Dobry Wieczór Gorzów. Co będzie grane w weekend?

11 czerwca 2021, 20:42
Przed nami kolejny weekend wydarzeń w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Tym razem na mieszkańców Gorzowa czekają koncerty nie tylko na scenie plenerowej na Starym Rynku, ale również w amfiteatrze. Zagrają m.in. Zamilska, Tea Time Boogie czy Król.

Śmieciowy bałagan w centrum. Służby znalazły winnego

11 czerwca 2021, 19:30
Mieszkaniec centrum Gorzowa zwrócił uwagę na śmieciowy problem na swoim podwórku. Jak się okazało, na bałagan wpływ miał m.in. właściciel nieruchomości, w których znajdują się lokale usługowe i gastronomiczny. Kontrola Związku Celowego Gmin MG6 przeprowadzona wspólnie ze strażą miejską i zarządcami wykazała, że nie miał podpisanej podpisanej umowy na wywóz śmieci i odpady były wyrzucane do pojemników przeznaczonych dla mieszkańców.

Czytelnicy: Wysoka trawa zagraża bezpieczeństwu pieszych

10 czerwca 2021, 18:05
Temat ograniczenia koszenia trawników wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród mieszkańców Gorzowa. Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się kolejne osoby, które skarżą się na wysoką trawę i podkreślają, że zagraża ona bezpieczeństwu pieszych.

Awaria ledowego podświetlenia torowiska na deptaku

10 czerwca 2021, 17:49
Do portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik, który zauważył, że ledowe podświetlenie torowiska na deptaku nie działa. Jak się okazało, doszło do awarii. Wykonawca ma się zająć naprawą usterki w ramach gwarancji.

Masa rowerowa wraca na ulice Gorzowa! [film]

10 czerwca 2021, 11:29
Po 1,5 roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, masa rowerowa wróci na ulice Gorzowa. W sobotę 26 czerwca rowerzyści wystartują o godz. 18 z parku Górczyńskiego i będą mieli do pokonania 12-kilometrową trasę. Przejazd zakończy się na Starym Rynku.

Miasto rezygnuje z fontann na Warcie

10 czerwca 2021, 10:29
Przez ostatnie dziesięć lat w okresie letnim na rzece Warcie pojawiały się pływające fontanny, które wieczorem były podświetlane. Były one jedną z atrakcji nadwarciańskich bulwarów. Jednak w tym roku fontann na rzece nie będzie. Miasto zrezygnowało z ich instalacji, ponieważ urządzenia są w złym stanie technicznym i nie wiadomo w ogóle czy wrócą w przyszłości na rzekę.

Od lipca czeka nas podwyżka opłat za śmieci!

8 czerwca 2021, 14:01
Mamy złe wiadomości dla mieszkańców Gorzowa oraz gminy Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn. Od 1 lipca czeka nas podwyżka opłat za śmieci o 8 zł za osobę. To oznacza, że zamiast 24 zł, zapłacimy 32 zł za osobę. Związek Celowy Gmin MG6 zrezygnował natomiast z rozliczania mieszkańców według zużycia wody.


Fotoreportaże


x