Wiadomości › Miejskie

Magda Gessler z Kuchennymi Rewolucjami w Gorzowie

2 sierpnia 2021, 22:52
"Kuchenne Rewolucje" dotarły do Gorzowa. W poniedziałkowy wieczór Magda Gessler wraz z telewizyjną ekipą odwiedziła Bar Mleczny Agata. W najbliższym czasie lokal przejdzie metamorfozę - zmieni swoją nazwę oraz menu. Emisja programu odbędzie się najprawdopodobniej jesienią.

Kamienie nie pomogły. Kierowcy i tak parkują na trawniku [zdjęcia]

2 sierpnia 2021, 11:21
Miasto ustawiło kamienie wzdłuż alejki w parku przy ul. Wawrzyniaka. Wszystko po to, aby kierowcy nie parkowali na trawniku i w ten sposób nie niszczyli zieleni. Jednak ustawienie kamieni nic nie dało, ponieważ podczas niedzielnego meczu żużlowego kamienie zostały odsunięte, a kierowcy jak gdyby nigdy nic, zaparkowali na trawniku.

Punkt szczepień przy Słowiańskiej zostaje zawieszony

30 lipca 2021, 09:25
Od poniedziałku 2 sierpnia zostanie zawieszona działalność powszechnego puntu szczepień przy ulicy Słowiańskiej w Gorzowie. Wszystko przez niską frekwencję. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje jednak drugi miejski punkt przy ul. Fabrycznej.

Radny chce interwencji prezydenta Wójcickiego w sprawie nieuczciwych przedsiębiorców

29 lipca 2021, 14:27
Przez nieuczciwych przedsiębiorców cierpią mieszkańcy Gorzowa, tak można w skrócie powiedzieć o sytuacji przy ul. Łużyckiej i Sikorskiego. Śmieci na podwórku przy ul. Łużyckiej dosłownie "wylewają się" z koszy oraz leżą gdzie popadnie. Natomiast sprawcami bałaganu są przedsiębiorcy z ul. Sikorskiego, którzy nie mają umów na zagospodarowanie odpadów, a także osoby podrzucające śmieci. Po artykule portalu gorzowianin.com, radny Robert Surowiec prosi o interwencję w tej sprawie prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego.

Co dalej z ruinami leżakowni piwa przy ul. Walczaka? Inwestor czuje się oszukany

27 lipca 2021, 16:58
Teren z pozostałościami po dawnej leżakowni piwa przy ul. Walczaka kupił deweloper. Inwestor otrzymał pozwolenie na rozbiórkę piwnic, ponieważ chciał w tym miejscu wybudować apartamentowiec z restauracjami i kawiarniami na parterze. Jednak prace zostały wstrzymane, ponieważ do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęło wpłynęło pismo z prośbą o wpisanie obiektu do rejestru zabytków. Deweloper podkreśla, że czuje się oszukany, ponieważ przed kupnem działki otrzymał pismo, że pozostałości po dawnej leżakowni piwa nie są ujęte na liście zabytków.

Najpierw Hit, później Tesco. Ten sklep był z nami prawie 25 lat! [zdjęcia]

27 lipca 2021, 15:26
Regały za 3-5 tysięcy złotych lub kasę samoobsługową za 6999 złotych można kupić na wyprzedaży w ostatnim w Gorzowie czynnym markecie Tesco. Sieć ogłosiła datę ostatecznego zamknięcia. Sklep działał w Gorzowie pod różnymi nazwami nieprzerwanie od prawie 25 lat!

Nie będzie podwyżki opłat za parkowanie! Wojewoda unieważnił uchwałę gorzowskich radnych

27 lipca 2021, 14:22
We wtorek w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego zostało opublikowane rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, w którym można przeczytać, że wojewoda stwierdza nieważność uchwały w sprawie podwyżki opłat za parkowanie na terenie strefy parkowania w Gorzowie oraz powiększenia strefy. To oznacza, że planowana od 2 sierpnia podwyżka opłat nie wejdzie w życie.

Śmieciowy bałagan w centrum Gorzowa. Przez nieuczciwych przedsiębiorców cierpią mieszkańcy

27 lipca 2021, 13:06
Zarządcy hotelu Bulvar w centrum Gorzowa zwrócili uwagę na śmieciowy problem na podwórku pomiędzy hotelem, a pobliskimi blokami. Śmieci dosłownie "wylewały się" z koszy oraz leżały wszędzie dookoła. Jak się okazało, sprawcami bałaganu są przedsiębiorcy z ul. Sikorskiego, którzy nie mieli umów na zagospodarowanie odpadów, a także osoby podrzucające śmieci.

Koniec z darmowym parkowaniem na parkingu Filharmonii Gorzowskiej

26 lipca 2021, 15:30
Od czwartku 12 sierpnia na terenie dwupoziomowego parkingu Filharmonii Gorzowskiej przy ul. Dziewięciu Muz wprowadzona zostanie płatna strefa parkowania. Za godzinę parkowania zapłacimy 2,5 zł. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli też wykupić też dwa rodzaje abonamentu. Natomiast melomani, którzy mają wykupiony abonament koncertowy na dany sezon artystyczny otrzymają bezpłatnie kartę parkingową.

ZCG MG6 ogłosiło nowy przetarg na odbiór odpadów. Będzie kolejna podwyżka opłat za śmieci?

26 lipca 2021, 14:10
Pół roku wcześniej, niż planowano został ogłoszony przetarg na odbiór odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin. ZCG MG6 czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 16 sierpnia. Chociaż od 1 lipca mieszkańcy płacą więcej za śmieci, to niewykluczone, że w najbliższym czasie może czekać nas kolejny wzrost opłat. Wszystko zależy od ofert, które wpłyną do przetargu.


Fotoreportaże


x
-->