Miejskie

Prezydent Gorzowa będzie zarabiał więcej

24 listopada 2021, 15:54
Podczas środowej sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zdecydowali o podwyżce wynagrodzenia prezydenta Jacka Wójcickiego. Zwiększona została kwota wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego. Tym samym prezydent Gorzowa będzie zarabiał 17 tys. 810 zł brutto.

Fragment ścieżki nad Kłodawką został zamknięty

24 listopada 2021, 13:13
Mamy złą wiadomość dla osób, które lubią korzystać ze ścieżki pieszo-rowerowej nad Kłodawką. Jej fragment na wysokości stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego został właśnie zamknięty i to na kilka miesięcy. Wszystko ze względów bezpieczeństwa, ponieważ wykonawca budowy stadionu lekkoatletycznego prowadzi właśnie prace przy montażu masztów oświetleniowych.

Wojewoda przegrał w sądzie z miastem. Co z podwyżkami za parkowanie?

24 listopada 2021, 10:30
W środę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym odbyła się rozprawa w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały dotyczącej podwyżki opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Sąd doszedł do przekonania że wbrew stanowisku wojewody uchwała nie narusza podstawowych założeń prawa. Wyrok jest nieprawomocny. Teraz każda ze stron ma 30 dni na złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Gorzów zapłaci za prąd aż 22 miliony złotych!

23 listopada 2021, 21:06
Podwyżki cen prądu nie dotyczą tylko gospodarstw domowych czy prywatnych firm, ale również dają się we znaki samorządom. Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na dostawę energii elektrycznej i okazuje się, że w 2022 roku na dostawę energii do budynków, którymi zarządza miasta oraz za oświetlenie ulic trzeba będzie zapłacić aż 22 mln zł, czyli o 10 mln zł więcej, niż obecnie.

Gorzów: W mieście powstaje pierwsza kocia kawiarnia

22 listopada 2021, 12:12
Przy ul. Mostowej w Gorzowie powstaje pierwsza w mieście kocia kawiarnia. W lokalu trwają obecnie intensywne prace remontowe, tak aby dostosować lokal do potrzeb kawiarni i kotów. Nowie miejsce na mapie Gorzowa będzie nazywało się „Kitku Cafe” i będzie również pełniło rolę domu tymczasowego dla mruczków.

Na osiedlu powstaje McDonald’s i Netto. Mieszkańcy chcą budowy ekranów akustycznych

21 listopada 2021, 19:45
Mieszkańcy osiedla Europejskiego, a przede wszystkim bloków przy ul. Londyńskiej 20-26 zwrócili się do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego z petycją w sprawie budowy ekranów akustycznych, które oddzieliłyby ich budynku od McDonalda i sklepu Netto. Skąd pomysł? Gorzowianie nie chcą mieć widoku za zaplecze restauracji i sklepu oraz obawiają się hałasu.

Gorzów blisko świąt. Sprawdź, co będzie się działo w mieście [harmonogram]

20 listopada 2021, 13:00
Co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia na mieszkańców Gorzowa czeka wiele wydarzeń o tematyce świątecznej. Również w tym roku nie zabraknie imprez w ramach akcji „Gorzów blisko świąt”. Przygotowaliśmy dla Was świąteczne zestawienie wydarzeń.

Miasto chce sprzedać Dębickiemu mieszkanie za 1% wartości

19 listopada 2021, 15:50
Władze Gorzowa chcą sprzedać Edwardowi Dębickiemu mieszkanie przy ul. Łokietka z 99% bonifikatą . Oznacza to, że pan Edward będzie mógł kupić lokal o powierzchni prawie 130 m.kw. za 3282 zł. Skąd taka decyzja? Miasto tłumaczy, że jest to działanie podjęte z uwagi na całokształt działalności artystycznej Edwarda Dębickiego oraz jego zasługi w promowaniu Gorzowa. Jednak o tym czy zostanie udzielona bonifikata zdecydują radni.

Co z budową boiska na os. Europejskim? Jest odpowiedź miasta

19 listopada 2021, 10:19
Mieszkańcy os. Europejskiego w Gorzowie od dłuższego czasu proszą władze Gorzowa o wybudowanie boiska wielofunkcyjnego, ponieważ na osiedlu brakuje odpowiedniej infrastruktury dla starszych dzieci i młodzieży. Niestety do tej pory nic w tej sprawie nie zostało zrobione, dlatego też gorzowianie postanowili napisać petycję do prezydenta Gorzowa z nadzieją, że zostaną podjęte konkretne działania w tej sprawie. Po trzech miesiącach, w końcu jest odpowiedź z Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto odpowiada w sprawie budowy zbiornika i wycinki drzew

18 listopada 2021, 10:58
Władze Gorzowa planują budowę kolejnego zbiornika retencyjnego w mieście, tym razem przy ul. Ryskiej na os. Europejskim. Mieszkańcy osiedla zwracali uwagę, że aby wybudować zbiornik trzeba będzie wyciąć drzewa. Głos w tej sprawie zabrała również radna Marta Bejnar-Bejnarowicz. Teraz miasto postanowiło odpowiedzieć na czym będzie polegać inwestycja i że nie wszystkie drzewa zostaną wycięte.


Fotoreportaże