Inwestycje

Kierowcy znów będą mogli jeździć koło Arsenału

22 marca 2022, 09:59
W czwartek 24 marca kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Na czas zamknięcia przejazdu z ul. Jagiełły w Wybickiego, kierowcy będą mogli przejechać ul. Chrobrego koło Arsenału w stronę ul. Sikorskiego.

Wyjątkowy mural powstaje w Gorzowie [zdjęcia]

21 marca 2022, 09:30
Trwają ostatnie prace przy wyjątkowym muralu, który powstał na ścianie kamienicy przy ul. Kosynierów Gdyńskich, tuż obok Willi Jaehnego. Będzie to najdłuższy mural w mieście, na którym znajdziemy symbole Gorzowa oraz nawiązanie do historii miasta.

To już pewne. W Gorzowie powstaną dwa sklepy Aldi

19 marca 2022, 18:50
Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytywali się, co powstanie w pawilonie przy ul. Piłsudskiego. W końcu możemy oficjalnie potwierdzić, że otworzy się tam sklep Aldi. Tym samym w Gorzowie powstaną dwa sklepy Aldi – na os. Górczyn oraz przy ul. Warszawskiej.

Remont Długosza w końcu na finiszu. Będą kary dla wykonawcy?

18 marca 2022, 14:23
Po weekendzie wykonawca przebudowy ul. Długosza w Gorzowie zajmie się ostatnimi pracami. Od poniedziałku do środy będą prowadzone prace porządkowe oraz zostanie wylana ostatnia warstwa asfaltu.

Utrudnienia na Roosevelta nieco później

17 marca 2022, 13:16
Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że częściowe zamknięcie ul. Roosevelta, Mieszka I, ks. Andrzejewskiego i Kazimierza Wielkiego nastąpi dwa dni później niż zakładano. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nie od poniedziałku, ale od środy 23 marca.

Drzewa kolidują z budową sieci tramwajowej. Dwa klony zostaną wycięte

17 marca 2022, 09:40
Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodził się na wycięcie dwóch klonów, które uniemożliwiają budowę sieci tramwajowej przy ul. Mieszka I w Gorzowie. Wykonawca został zobowiązany do zasadzenia dwóch nowych drzew w miejsce wyciętych.

Topole zostały wycięte. Na atrakcyjnej działce powstanie apartamentowiec [zdjęcia]

16 marca 2022, 14:43
W przyszłym roku rozpocznie się budowa nowoczesnego apartamentowca na działce przy ul. Jagiellończyka i Dąbrowskiego. Niedawno na terenie, gdzie zostanie wybudowany budynek zostały wycięte topole. Gorzowski deweloper został zobowiązany do nasadzeń zastępczych. W 2023 roku na działce zostaną zasadzone lipy.

W parku Górczyńskim otwiera się La Gardenia [zdjęcia]

16 marca 2022, 11:35
Mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią spędzać czas w parku Górczyńskim w Gorzowie. Już na majówkę na terenie parki zostanie otwarty zupełnie nowy lokal gastronomiczny. La Gardenia będzie oferowała włoską kuchnię oraz pyszne lody od Górka&Kulka i kawę.

Nie będzie drogowego armagedonu w centrum Gorzowa? Wiemy co ze skrzyżowaniem na Chrobrego

15 marca 2022, 15:47
Po weekendzie rozpoczną się kolejne prace związane z przebudową ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie. Na skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Roosevelta będzie przebudowywane torowisko łączące nowe torowisko z linią na os. Piaski. Natomiast w centrum Gorzowa zostanie połączone torowisko na Chrobrego. Co istotne, skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego nie zostanie całkowicie zamknięte.

Zjechanie z tych schodów z wózkiem jest wyzwaniem. Co dalej ze schodami przy Fredry?

15 marca 2022, 12:37
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę, że świeżo wyremontowane schody przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego są niebezpieczne, ponieważ schody są strome i nie mają odpowiednich platform, aby móc w bezpieczny sposób zjechać z nich z wózkiem. Z kolei wykonawca zapewnia, że wszystko zrobił zgodnie z projektem. Natomiast miasto tłumaczy, że schody są cały czas placem budowy.


Fotoreportaże