Inwestycje

Co z budową centrum przesiadkowego w Gorzowie? Składanie ofert znów zostało przełożone

18 października 2021, 12:46
Po raz drugi został przełożony termin składania ofert do przetargu na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej i torowiska tramwajowego. Początkowo oferty można było składać do 4 października, teraz jest to 27 października. Wszystko przez to, że potencjalni wykonawcy wysyłają do urzędu dodatkowe pytania dotyczące inwestycji.

Co z zapowiadaną przebudową deptaka na Hawelańskiej?

15 października 2021, 17:11
Deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek miał zostać przebudowany w 2021 roku. Miał, ale tak się nie stało, bo dwa przetargi skończyły się fiaskiem. W pierwszym oferty były o prawie 1,5 mln zł wyższe, a w drugim nie było chętnych. Dlatego też miasto zdecydowało, że inwestycję odłoży w czasie.

Przejścia podziemne przestaną straszyć. Na ścianach zamiast bazgrołów będzie graffiti lub mural?

14 października 2021, 17:16
Zaniedbane i wielokrotnie dewastowane przejścia podziemne przy ul. Górczyńskiej i Piłsudskiego w Gorzowie po prostu straszą. Nie chodzi już o niedziałające windy czy schody ruchome, ale o wszechobecny brud i pobazgrane ściany, które byłyby idealną scenerią do horrorów. Dlatego też zanim przejścia zostaną kompleksowo przebudowane, radny Piotr Wilczewski chce, aby ściany przejść podziemnych zostały pokryte... profesjonalnym graffiti.

Willa Jaehnego to prawdziwa perełka. Odrestaurowana elewacja cieszy oczy [zdjęcia]

14 października 2021, 11:07
Od listopada ubiegłego roku trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej Willi Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wykonawca po raz kolejny pochwalił się, jak wygląda postęp prac przy inwestycji. Jak się okazało, zostały zakończone prace przy elewacji budynku i zostały ściągnięte rusztowania. Widok po prostu cieszy, bo willa wygląda naprawdę pięknie.

Na Walczaka trwa budowa nowego torowiska tramwajowego [zdjęcia]

13 października 2021, 13:13
We wrześniu na nowej nitce ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Szarych Szeregów pojawił się asfalt, natomiast w październiku wykonawca ruszył z budową torowiska tramwajowego. Układane są betonowe podbudowany. Następnie do betonowych prefabrykatów mocowane są szyny. Postęp prac można zobaczyć w fotoreportażu.

Ulica Chrobrego i Mieszka I gotowa do końca roku? [zdjęcia]

13 października 2021, 10:21
Wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi obecnie intensywne prace na całym odcinku od skrzyżowania z ul. Pocztowej aż do ul. Roosevelta. Konsorcjum firm ZUE i FDO, które zajmuje się realizacją inwestycji ocenia, że postęp prac wynosi obecnie 80-85%. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie wniosku o nowy termin zakończenia inwestycji. Ul. Chrobrego i Mieszka I powinny być gotowe do końca grudnia 2021 roku.

Na nadwarciańskim bulwarze w końcu zostanie wybudowana... toaleta

12 października 2021, 17:47
Od wielu lat mieszkańców Gorzowa wnioskowało o wybudowanie miejskiej toalety na nadwarciańskich bulwarach, ponieważ wiele osób spędza tam wolny czas, a nie ma gdzie pójść za potrzebą. Jak się okazuje, władze Gorzowa w końcu zamierzają rozwiązać ten problem i zapowiadają budowę toalety miejskiej na Bulwarze Wschodnim.

Radny chce przeznaczenia pieniędzy z remontu Starego Rynku na rozbudowę skateparku

11 października 2021, 13:31
Wykonawca wycofał się z remontu nawierzchni Starego Rynku, więc miasto ma w budżecie zaoszczędzone 1,1 mln zł. Dlatego też radny Piotr Wilczewski chce, aby pieniądze zostały przeznaczone na rozbudowę skateparku. W tym przypadku przetarg został unieważniony, ponieważ oferta potencjalnego wykonawcy przekraczała założony budżet o ponad 600 tys. zł.

Prace przy McDonaldzie idą pełną parą. Ruszyła też budowa nowej drogi [zdjęcia]

10 października 2021, 13:20
Od miesiąca trwają intensywne prace przy budowie nowej restauracji McDonald's przy ul. Myśliborskiej na skraju os. Europejskiego. Natomiast w ostatnich dniach wykonawca inwestycji ruszył również z budową nowej drogi dojazdowej na osiedle, która połączy rondo Europejskie z ul. Londyńską. Postęp prac można zobaczyć w fotoreportażu.

Budynek po Tesco na Górczyńskiej sprzedany. Co tam powstanie?

8 października 2021, 20:00
Najpierw HIT, później Tesco - sklep przy ul. Górczyńskiej był z nami prawie 25 lat. W połowie sierpnia jednak został zamknięty na dobre. Od tamtej pory pojawiało się bardzo dużo spekulacji na temat tego, co powstanie na atrakcyjnej działce w samym sercu osiedla. Portal gorzowianin.com właśnie dowiedział się, kto kupił budynek po dawnym Tesco.


Fotoreportaże