Wiadomości › Inwestycje

Przy Obrońców Pokoju będzie bezpieczniej. Powstanie wyniesione przejście dla pieszych

16 lipca 2021, 07:33
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Obrońców Pokoju. Wszystko po to, aby spowolnić ruch i poprawić bezpieczeństwo pieszych. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 20 lipca.

W Gorzowie zostanie wybudowane nowe Netto z zespołem handlowo-usługowym [zdjęcia]

15 lipca 2021, 21:38
Firma Sigma Group chce wybudować w Gorzowie nowy sklep Netto wraz z zespołem handlowo-usługowym, który ma powstać przy ul. Myśliborskiej na os. Europejskim. Obecnie firma Sigma Group, która jest inwestorem czeka na pozwolenie na budowę.

Schody Donikąd i ich najbliższe otoczenie przejdzie metamorfozę. Miasto szuka partnerów do inwestycji

15 lipca 2021, 11:48
Władze Gorzowa w końcu chcą się zabrać za Schody Donikąd, ale w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Dlatego też szukają prywatnych firm, które chciałyby zająć się zagospodarowaniem terenu wokół schodów, natomiast same Schody Donikąd zostałyby przebudowane. Do końca 2021 roku zostanie przeprowadzony test rynkowy, który da odpowiedź jakie jest zainteresowanie prywatnych firm tą inwestycją.

Tak według studentek z Poznania powinny wyglądać Schody Donikąd w Gorzowie [wizualizacje]

14 lipca 2021, 17:46
W tym roku minęło 19 lat od zamknięcia zniszczonych Schodów Donikąd i wielu mieszkańców chciałoby, aby zostały w końcu wyremontowane. Jak się okazało, w tym roku miasto wspólnie z wydziałem architektury z Politechniki Poznańskiej ogłosiło konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie Schodów Donikąd. W czwartek władze Gorzowa mają przedstawić szczegóły na temat planów rewitalizacyjnych tego miejsca.

Co z otwarciem ul. Myśliborskiej?

14 lipca 2021, 15:05
Chociaż dwupasmowa ul. Myśliborska jest już gotowa od dwóch tygodni, to kierowcy wciąż korzystają tylko w jednej jezdni. Droga miała być w pełni otwarta dla kierowców już na początku lipca, jednak tak się nie stało. Teraz miasto zapowiada, że otwarcie dwupasmowej ul. Myśliborskiej nastąpi najwcześniej pod koniec lipca lub na początku sierpnia.

Rozpoczął się montaż pierwszych kamer monitoringu miejskiego [zdjęcia]

14 lipca 2021, 12:36
Wykonawca systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu, rozpoczął właśnie montaż pierwszych kamer monitoringu miejskiego. Kamery pojawiły się już słupach monitoringu wizyjnego w centrum Gorzowa. Docelowo na terenie miasta zostaną zamontowane 33 nowe kamery. Gotowe za to są już tablice LED oraz Centrum Monitoringu Wizyjnego.

Zabytkowa Willa Jaehnego już nie szpeci. Budynek nabiera kolorów [zdjęcia]

13 lipca 2021, 13:52
Od listopada ubiegłego roku trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej Willi Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wykonawca po raz kolejny pochwalił się, jak wygląda postęp prac przy inwestycji. Najbardziej widoczne są zmiany przy elewacji budynku, na których pojawiły się w końcu kolory.

Gigantyczna inwestycja w podgorzowskiej Baczynie

12 lipca 2021, 16:40
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) ruszyły z ogromną inwestycją wartą blisko 400 mln zł, która zakłada budowę linii elektroenergetycznej 400 kV na trasie z Baczyny koło Gorzowa do miejscowości Plewiska w województwie wielkopolskim. Trwają obecnie prace związane z posadowieniem fundamentów konstrukcji słupowych.

Na os. Europejskim powstanie park handlowy Londyńska. Właśnie rozpoczęły się prace [zdjęcia]

12 lipca 2021, 12:40
Deweloper, który buduje bloki na os. Europejskim przystąpił do kolejnej inwestycji. Tym razem firma Budnex postanowiła wybudować park handlowy Londyńska, w którym znajdą się sklepy handlowo-usługowe. Budynek będzie gotowy w pierwszym półroczu 2022 roku.

Ruszył remont ul. Kombatantów. Jak jeździć? [zdjęcia]

12 lipca 2021, 10:23
Zgodnie z planem w poniedziałkowy poranek rozpoczął się remont pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Wykonawca zajął się na początek rozbiórką krawężników. Na czas prac ul. Kombatantów jest drogą jednokierunkową, natomiast dla autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji został wyznaczony objazd.


Fotoreportaże