Wiadomości › Inwestycje

Kto wyremontuje zniszczoną "jedynkę"?

11 stycznia 2021, 09:00
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się modernizacją Szkoły Podstawowej nr 1. Budynek nie widział generalnego remontu od ponad 20 lat, dlatego też przed potencjalnym wykonawcą sporo pracy. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 19 stycznia 2021 roku.

Wójcicki: Węzeł przesiadkowy to kluczowa inwestycja

10 stycznia 2021, 13:14
Prawdopodobnie w marcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej. Miasto liczy, że prace uda się rozpocząć jeszcze w 2021 roku. Według założeń mają potrwać dwa lata o kosztować ponad 18 mln zł.

Gorzów: Drogowe rewolucje w 2021 roku

8 stycznia 2021, 10:57
Sprawdziliśmy co czeka mieszkańców Gorzowa w 2021 roku, jeżeli chodzi o inwestycje drogowe. Jak się okazuje, w tym roku zaplanowano również wiele remontów najważniejszych ulic w mieście, ale również tych mniejszych, które spowodują spore utrudnienia w ruchu. W 2021 roku zostaną również wybudowane nowe drogi, które zmienią całkowicie układ komunikacyjny danej części Gorzowa.

Archeolodzy wejdą na plac budowy. Będą utrudnienia w centrum Gorzowa

7 stycznia 2021, 13:03
W ciągu najbliższych miesięcy szykuje się kocioł w centrum Gorzowa. Wszystko przez przebudowę skrzyżowania Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego, która ruszy w marcu. Na plac budowy wejdą również archeolodzy, co jak się okazuje, może spowodować poślizg w realizacji inwestycji.

Hala widowiskowo-sportowa powstanie w dwa lata! Na początek ruszy wycinka drzew

4 stycznia 2021, 12:29
W poniedziałek 4 stycznia została podpisana umowa z firmą, która zajmie się budową hali widowiskowo-sportowej. Natomiast już we wtorek 5 stycznia zostanie przekazany plac budowy wykonawcy. Jak informuje firma Budimex S.A. na początek zajmie się wycinką drzew, które będą kolidowały z inwestycją. Wycinka ruszy jeszcze w styczniu, tak aby zdążyć z wszystkimi pracami do końca lutego.

Zobacz, jak zmienia się ul. Walczaka [film i zdjęcia]

31 grudnia 2020, 11:40
Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie prowadzi obecnie prace przy ul. Walczaka i Zawackiej. Największe zmiany widać jednak przy samej ul. Walczaka, gdzie jeszcze niedawno były drzewa, torowisko oraz pętla tramwajowa. Teraz nie ma po nich praktycznie śladu. Postępy prac doskonale widać na zdjęciach z drona.

Sypiąca się „jedynka” zostanie w końcu wyremontowana

28 grudnia 2020, 10:02
Grzyb na ścianach, okna wypadające z futryn czy instalacja elektryczna w tragicznym stanie – to obraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie, która pilnie potrzebuje remontu. Na szczęście po latach walki rodziców i dyrekcji placówki, szkoła zostanie w końcu wyremontowana. Miasto właśnie otrzymało dofinansowanie na modernizację budynku podstawówki. Prace rozpoczną się w 2021 roku.

Stary Rynek w rejonie katedry do przebudowy

26 grudnia 2020, 12:12
Miasto szuka firmy, która zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. W ramach inwestycji pojawią się również nowe ławki czy kosze na śmieci oraz zieleń. Magistrat na zgłoszenia czeka do 13 stycznia 2021 roku.

Tak wygląda remontowana ul. Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

25 grudnia 2020, 13:34
Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I przebiega bez żadnych większych problemów. Na wysokości Kwadratu gotowe jest już torowisko tramwajowe, chodnik i oświetlenie. Torowisko jest również montowane na odcinku od Krzywoustego do Borowskiego. Natomiast w pozostałych miejscach prowadzone są prace przy infrastrukturze podziemnej.

Sygnalizacja na zjeździe z S3 w ul. Kasprzaka już działa! [zdjęcia]

22 grudnia 2020, 20:27
We wtorek 22 grudnia została uruchomiona sygnalizacja świetlna na zjeździe z trasy S3 w ul. Kasprzaka. Sygnalizatory dostosowują się do natężenia ruchu i mają poprawić bezpieczeństwo. Koszt budowy sygnalizacji świetlnej to 289 tys. zł.


Fotoreportaże


x