Wiadomości › Inwestycje

Hawelańska i Wełniany Rynek zmienią swoje oblicze. Będzie więcej zieleni i mniej miejsc parkingowych

16 marca 2021, 14:38
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Inwestycja zakłada, że ul. Wełniany Rynek będzie nadal przejezdna, ale pierwszeństwo będą mieli piesi. Ponadto miejsca postojowe na tej ulicy zostaną zlikwidowane, a ich miejsce zajmą ogródki gastronomiczne. Całość uzupełni zieleń, drzewa oraz elementy małej architektury. Wykonawca będzie miał 7 miesięcy na realizację wszystkich prac.

Co z zielonymi bulwarami nad Wartą na Zawarciu?

11 marca 2021, 11:47
Władze Gorzowa planowały rewitalizację błoni nadwarciańskich od strony ul. Fabrycznej, tak aby były bardziej przyjazne dla mieszkańców. Inwestycja miała zostać zrealizowana w ramach projektu „Zielone bulwary” w latach 2019-2020. Jednak wszystko wskazuje na to, że na jakiekolwiek prace jeszcze poczekamy.

Czeka nas drogowy armagedon w centrum Gorzowa

11 marca 2021, 10:43
Najwcześniej w sobotę 20 marca mają rozpocząć się prace na najbardziej newralgicznym skrzyżowaniu w centrum Gorzowa, czyli skrzyżowaniu Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnia w centrum miasta, objazdy i korki.

Kolejny poślizg na Myśliborskiej. Wykonawca chce ponownego wydłużenia terminu

8 marca 2021, 14:42
Dwupasmowa ul. Myśliborska w Gorzowie miała być gotowa do końca marca. Niestety po raz kolejny inwestycja będzie miała opóźnienie. Wykonawca właśnie złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji prac. Tym razem roboty przy ul. Myśliborskiej miałyby zakończyć się w maju.

Aż trudno uwierzyć, że była tutaj pętla tramwajowa [zdjęcia]

7 marca 2021, 19:22
Patrząc na rejon skrzyżowania ul. Walczaka i Szarych Szeregów aż trudno uwierzyć w to, że jeszcze kilka miesięcy temu była tutaj pętla tramwajowa. Obecnie w miejscu, w którym docelowo powstanie dwupasmowe rondo trwa wielka demolka. Z ziemi zostały wyrwane pnie drzew z korzeniami oraz fundamenty słupów trakcyjnych.

Po boisku nie ma śladu. Tu powstanie lekkoatletyczna perełka [zdjęcia]

7 marca 2021, 15:00
Trwają prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie. Jeszcze niedawno przy ul. Krasińskiego było boiska piłkarskie, po którym obecnie nie ma już śladu. Za to na placu budowy pracuje ciężki sprzęt. Według zapowiedzi wykonawcy, nowy stadion lekkoatletyczny będzie gotowy w połowie marca 2022 roku i będzie najnowocześniejszym obiektem w okolicy.

Ze stawu w parku Róż znika woda. Na dnie pojawiają się śmieci [zdjęcia]

5 marca 2021, 18:22
Trwają prace związane z rewitalizacją parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż w samym centrum Gorzowa. Wiosenna aura sprzyja wykonawcy, który zajął się spuszczaniem pozostałej części wody z parkowego stawu. Jednak im mniej wody w stawie, tym więcej śmieci pojawia się na dnie.

Remont fontanny w parku Kopernika coraz bliżej. Miasto szuka projektanta

4 marca 2021, 15:45
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji fontanny w parku Kopernika. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do piątku 12 marca. Natomiast sam remont fontanny zostanie przeprowadzony jeszcze w 2021 roku.

Elektrociepłownia rozwija i modernizuje sieć ciepłowniczą

3 marca 2021, 12:47
Gorzowski Oddział PGE Energia Ciepła z Grupy PGE stale inwestuje i rozwija sieć ciepłowniczą. W ciągu ostatnich trzech lat zmodernizowano i wybudowano ponad 15 km sieci oraz przyłączono niemal 80 budynków, W tym roku planowane są kolejne inwestycje.

Rusza budowa rurociągu pod dnem rzeki Warty

2 marca 2021, 15:26
W środę 3 marca zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Spichrzowej, Garbary, Składowej i Nadbrzeżnej. Wszystko przez prace związane z przebudową wodociągu i kanalizacji sanitarnej oraz przeprowadzeniem tych urządzeń pod rzeką Wartą. Utrudnienia potrwają przez ponad miesiąc.


Fotoreportaże


x