Inwestycje

Drzewa kolidują z budową sieci tramwajowej. Dwa klony zostaną wycięte

17 marca 2022, 09:40
Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodził się na wycięcie dwóch klonów, które uniemożliwiają budowę sieci tramwajowej przy ul. Mieszka I w Gorzowie. Wykonawca został zobowiązany do zasadzenia dwóch nowych drzew w miejsce wyciętych.

Topole zostały wycięte. Na atrakcyjnej działce powstanie apartamentowiec [zdjęcia]

16 marca 2022, 14:43
W przyszłym roku rozpocznie się budowa nowoczesnego apartamentowca na działce przy ul. Jagiellończyka i Dąbrowskiego. Niedawno na terenie, gdzie zostanie wybudowany budynek zostały wycięte topole. Gorzowski deweloper został zobowiązany do nasadzeń zastępczych. W 2023 roku na działce zostaną zasadzone lipy.

W parku Górczyńskim otwiera się La Gardenia [zdjęcia]

16 marca 2022, 11:35
Mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią spędzać czas w parku Górczyńskim w Gorzowie. Już na majówkę na terenie parki zostanie otwarty zupełnie nowy lokal gastronomiczny. La Gardenia będzie oferowała włoską kuchnię oraz pyszne lody od Górka&Kulka i kawę.

Nie będzie drogowego armagedonu w centrum Gorzowa? Wiemy co ze skrzyżowaniem na Chrobrego

15 marca 2022, 15:47
Po weekendzie rozpoczną się kolejne prace związane z przebudową ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie. Na skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Roosevelta będzie przebudowywane torowisko łączące nowe torowisko z linią na os. Piaski. Natomiast w centrum Gorzowa zostanie połączone torowisko na Chrobrego. Co istotne, skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego nie zostanie całkowicie zamknięte.

Zjechanie z tych schodów z wózkiem jest wyzwaniem. Co dalej ze schodami przy Fredry?

15 marca 2022, 12:37
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę, że świeżo wyremontowane schody przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego są niebezpieczne, ponieważ schody są strome i nie mają odpowiednich platform, aby móc w bezpieczny sposób zjechać z nich z wózkiem. Z kolei wykonawca zapewnia, że wszystko zrobił zgodnie z projektem. Natomiast miasto tłumaczy, że schody są cały czas placem budowy.

Fontanna w parku Kopernika odzyska swój blask. Właśnie ruszył remont [zdjęcia]

15 marca 2022, 09:32
Teren został ogrodzony, więc wykonawca może ruszyć do pierwszych prac związanych z remontem fontanny w parku Kopernika. A tych jest naprawdę sporo. Koszt inwestycji to ponad 670 tys. zł.

Trwa wylewanie asfaltu na skrzyżowaniu w centrum Gorzowa [zdjęcia]

14 marca 2022, 11:38
W poniedziałek rozpoczęło się wylewanie pierwszej warstwy asfaltu na części skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Natomiast w najbliższym czasie wykonawca przystąpi do kolejnych prac i zamknie skrzyżowanie w centrum Gorzowa, tak aby mógł połączyć tory tramwajowe.

Gorzów: Rozpoczął się remont fontanny na Starym Rynku [zdjęcia]

14 marca 2022, 11:26
Ruszyła renowacja zabytkowej fontanny na Starym Rynku w Gorzowie. Wykonawca musi zająć się usunięciem spękań oraz oczyszczeniem powierzchni niecki. Ponadto mają zostać oczyszczone rzeźby. Prace mają potrwać do czerwca 2022 roku.

Nowoczesne osiedle Słowiańskie powstaje na byłych poligonach

13 marca 2022, 19:07
Na początek zostaną wybudowane trzy bloki, ale docelowo ma powstać całe, nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Firma Eurotechnika buduje za Leroy Merlin osiedle Słowiańskie. Natomiast na przełomie maja i czerwca zajmie się budową drogi dojazdowej na powstających bloków.

Czytelniczka: Gorzów oprócz Schodów Donikąd ma również schody do niczego!

12 marca 2022, 18:08
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę, że świeżo wyremontowane schody przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego są niebezpieczne. Pani Katarzyna podkreśla, że schody są strome oraz nie mają odpowiednich platform, aby móc w bezpieczny sposób zjechać z nich z wózkiem.


Fotoreportaże