Wiadomości › Inwestycje

Wycinka drzew pod budowę hali powoli dobiega końca [zdjęcia]

20 lutego 2021, 22:31
Zanim wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej będzie mógł ruszyć z pierwszymi pracami ziemnymi, musi najpierw wyciąć kilkaset drzew i krzewów, które kolidują z inwestycją. Na obecną chwilę zostały już wycięte prawie wszystkie drzewa, które były przeznaczone do wycinki.

Aż pięć firm chce wyremontować zniszczoną podstawówkę

18 lutego 2021, 09:33
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na termomodernizację i remont zniszczonej Szkoły Podstawowej nr 1. Jak się okazało, swoje oferty złożyło aż pięć firm, z czego aż trzy poniżej budżetu zaplanowanego na inwestycję. Teraz urzędnicy będą analizowali dokumenty i rozstrzygną przetarg.

Zima im niestraszna. Prace przy Mieszka I cały czas trwają [zdjęcia]

16 lutego 2021, 12:55
Sprawdziliśmy, jak po niespełna czterech tygodniach przebiegają prace przy przedostatnim etapie przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I na odcinku od ul. Mickiewicza do Roosevelta. Obecnie wykonawca zajmuje się przede wszystkim pracami ziemnymi związanymi z likwidacją torowiska.

Inwestorzy znów mogą kupić działki przy Miłej

11 lutego 2021, 11:56
W marcu odbędzie się przetarg na sprzedaż dwóch działek dla przedsiębiorców przy ul. Miłej (dawna ul. Dobra i Folwarczna). Będzie to pierwszy przetarg na sprzedaż tych działek. Cena wywoławcza najtańszego terenu inwestycyjnego to 1,7 mln zł.

Mieszkańcy chcą remontu Owocowej i budowy przejścia dla pieszych

9 lutego 2021, 09:48
Mieszkańcy Owocowej oraz okolicznych ulic chcą remontu drogi oraz budowy przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Żwirową. W imieniu mieszkańców do prezydenta Jacka Wójcickiego zwrócił się z interpelacją radny Krzysztof Kochanowski.

Bogusławskiego i Sosnkowskiego do przebudowy. Za opóźnienia będą kary

5 lutego 2021, 16:18
Jeszcze w lutym ruszą pierwsze prace przy przebudowie fragmentu ul. Bogusławskiego oraz Sosnkowskiego. Obie inwestycje będzie realizowała firma z Myśliborza. Jeżeli wykonawca nie dotrzyma terminów, wówczas za każdy dzień zwłoki będzie płacił 500 zł.

Nasza „droga” Przemysłówka. Co z remontem pozostałej części budynku?

5 lutego 2021, 12:32
Miasto otworzyło właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na dostosowanie parteru oraz pozostałych pięter Przemysłówki na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury. Jak się okazały, kwoty zaproponowane przez potencjalnych wykonawców są znacznie wyższe. Najtańsza oferta przekracza budżet o 4 mln 921 tys. zł, natomiast najdroższa aż o 13 mln 287 tys. zł.

Tak może wyglądać nowa skarbówka na Zawarciu [wizualizacja]

3 lutego 2021, 10:45
W 2022 roku ma rozpocząć się budowa nowoczesnego budynku przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie, w którym będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji i projekt budowy wygrała firma ARE Stiasny/Wacławek z Warszawy. Sama budowa urzędu ma kosztować ponad 60 milionów złotych i być sfinansowana z budżetu państwa.

Kiedy pojawi się nowy monitoring oraz system informacji pasażerskiej?

2 lutego 2021, 09:07
Obecnie trwają prace ziemne związane z budową nowej sieci monitoringu oraz systemu informacji pasażerskiej. Roboty prowadzone są również w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Wyszyńskiego, gdzie powstanie centrum monitoringu wizyjnego. Inwestycja powinna być gotowa po wakacjach.

Gorzowski skatepark zostanie rozbudowany. Miasto szuka projektanta

1 lutego 2021, 16:19
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy skateparku. W nowej części skateparku ma pojawić się pięć elementów do wykonywania ewolucji na deskorolce, hulajnodze czy rowerze. Ponadto pojawią się ławki czy oświetlenie. Sama rozbudowa skateparku zostanie zrealizowana jeszcze w 2021 roku.


Fotoreportaże


x