Wiadomości › Inwestycje

Ruszyło głosowanie na obywatelskie inwestycje

6 września 2021, 11:58
Chcesz mieć wpływ na swoją najbliższą okolicę? Sprawdź, jakie pomysły zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego i wybierz te, które powinny być zrealizowane w Gorzowie. Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2022 ruszyło w poniedziałek 6 września i potrwa do poniedziałku 20 września.

Przebudowa Starego Rynku w rejonie katedry za ponad 1,1 mln zł

6 września 2021, 10:03
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższały budżet. Po prawie dwóch miesiącach analiz, miasto zdecydowało dołożyć brakującą kwotę i wybrać wykonawcę, który zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Inwestycja będzie kosztować roboty 1 mln 174 tys. 909 zł

Rewitalizacja parku Róż po prostu rozczarowuje [zdjęcia]

3 września 2021, 17:00
Prace przy rewitalizacji parku Róż miały zakończyć się we wrześniu, ale według nowego aneksu do umowy, wykonawca ma czas do końca listopada 2021 roku. Chociaż czas upływa, to postęp prac w parku jest znikomy i po prostu rozczarowuje. Zresztą wielu mieszkańców Gorzowa jest krytycznych wobec tej inwestycji.

Stadion lekkoatletyczny z nowymi trybunami. Czytelniczka obawia się o wycinkę drzew

3 września 2021, 11:50
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwróciła się czytelniczka Agnieszka, która ma obawy związane z budową nowych, większych trybun na stadionie lekkoatletycznym. Mieszkanka Gorzowa boi się, że trybuny zostaną wybudowane kosztem drzew nad rzeką Kłodawką. Miasto uspokaja, że nowe trybuny zostaną wybudowane w miejscu starych i że nie będzie dodatkowej wycinki drzew.

Przetarg na remont ul. Olimpijskiej i Trasy Nadwarciańskiej unieważniony. Wszystko przez błąd systemu

3 września 2021, 10:15
Władze Gorzowa unieważniły przetarg na remont ul. Olimpijskiej i Trasy Nadwarciańskiej. Wszystko przez awarię platformy zakupowej za pomocą której potencjalni wykonawcy mogli składać swoje oferty. To uniemożliwiło jednej z firm przystąpienie do przetargu. Dlatego też miasto jeszcze raz ogłosi postępowania przetargowe.

Poślizg przy remoncie Kombatantów. Kiedy zakończą się prace? [zdjęcia]

2 września 2021, 16:20
Firma Eurovia Polska S.A. miała dwa miesiące na remont pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Prace miały zakończyć się do końca sierpnia, jednak tak się nie stało, przez co inwestycja będzie miała niewielki poślizg. Wykonawca tłumaczy, że musiał wykonać dodatkowe roboty związane z odwodnieniem. Dlatego też wszystkie prace zakończą się do środy 8 września.

Willa Jaehnego pięknieje! Zobacz, jak przebiegają prace [zdjęcia]

1 września 2021, 13:23
Od listopada ubiegłego roku trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej Willi Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wykonawca po raz kolejny pochwalił się, jak wygląda postęp prac przy inwestycji. Zmiany są widocznie już nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku.

Trwa naprawa ledowego podświetlenia torowiska na deptaku

31 sierpnia 2021, 19:41
Przez kilka ostatnich miesięcy nie działało ledowe podświetlenie torowiska na deptaku. Miasto zapewniało, że podświetlenie zostanie naprawione w ramach gwarancji, przez firmę, która zajmowała się budową deptaka. We wtorkowe popołudnie trwały prace przy ledach, które w końcu zaczęły świecić.

Jest przetarg na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP!

31 sierpnia 2021, 13:46
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na długo zapowiadaną w mieście inwestycję, czyli budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej i torowiska tramwajowego. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 4 października. Potencjalny wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji, a to oznacza, że centrum przesiadkowe będzie gotowe wiosną 2023 roku.

Trasa Nadwarciańska zostanie wyremontowana. Kierowców czekają spore utrudnienia

31 sierpnia 2021, 10:12
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę Trasy Nadwarciańskiej. Jak się okazało, dwie firmy chcą zająć się remontem, a ich oferty mieszczą się w budżecie. Wykonawca będzie miał czas do końca listopada na realizację inwestycji.


Fotoreportaże