Wiadomości › Inwestycje

Większe pieniądze na modernizację deptaka na Hawelańskiej i brak chętnych firm

31 maja 2021, 11:32
Władze Gorzowa wspólnie z radnymi zdecydowały, że zwiększą o 1 mln zł budżet na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Liczyły, że w ten sposób uda się rozstrzygnąć postępowanie i ruszyć z pracami. Jednak tym razem, do przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma.

Co z naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim?

31 maja 2021, 09:29
Skarpa przy moście Staromiejskim zaczęła zapadać się kilka miesięcy temu. Miasto ogłosiło przetarg i wybrało firmę, która miała zająć się jej naprawą. Póki co, żadne prace nie ruszyły, chociaż termin zakończenia inwestycji to końcówka czerwca. Jak się okazuje, powodem jest wysoki stan wód rzeki Warty.

Co się dzieje przy moście żelaznym? Sprawdziliśmy [zdjęcia]

29 maja 2021, 12:19
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie prowadzi obecnie największą w historii inwestycję, a chodzi o prace przy moście kolejowym przy ul. Fabrycznej. Chodzi o przebudowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej oraz przeprowadzeniem rur pod rzeką Wartą. Inwestycja jest warta ponad 9,8 mln zł.

Kolejne archeologiczne odkrycia w centrum Gorzowa [zdjęcia]

28 maja 2021, 13:45
Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Jednak na placu budowy, zamiast robotników, pracują cały czas archeolodzy. Wszystko przez to, że w centrum Gorzowa odkrywane są kolejne ślady historii. W ostatnich tygodniach odkryto elementy fortyfikacji z XVII wieku czy piwnice budynków z XIX wieku. Natomiast największą ciekawostką są ślady człowieka sprzed 3,8 tys. lat.

Będzie poślizg w rewitalizacji parku Róż. Są problemy ze stawem

28 maja 2021, 10:04
Trwają prace związane z rewitalizacją parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż w samym centrum Gorzowa. Jest to jedna z inwestycji, która wzbudza najwięcej kontrowersji m.in. przez spuszczenie wody ze stawu i odłów ryb czy zniszczenie zieleni. Teraz okazuje się, że prace nie zostaną ukończone w terminie, bo wykonawca zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z wniosek o wydłużenie terminu realizacji inwestycji.

W Gorzowie ma powstać Lubuskie Centrum Ruchu Drogowego na miarę XXI wieku

27 maja 2021, 11:00
Władze Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie planują inwestycję, jakiej w naszym mieście jeszcze nie było. Chcą wybudować Lubuskie Centrum Ruchu Drogowego, które będzie najnowocześniejsze w Europie. W ramach inwestycji planowana jest budowa nie tylko nowych placów manewrowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli, ale również toru do doskonalenia jazdy czy miasteczka ruchu drogowego dla dzieci.

Tak zmienia się zabytkowa Willa Jaehnego. Zobacz jak wygląda w środku [zdjęcia]

27 maja 2021, 10:02
Od listopada ubiegłego roku trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej Willi Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wykonawca po raz kolejnych pochwalił się, jak roboty wyglądają wewnątrz budynku. Postęp prac jest coraz bardziej widoczny.

200 metrów Okólnej zostanie wyremontowane. A co z pozostałym odcinkiem drogi?

25 maja 2021, 11:41
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę 200-metrowego odcinka ul. Okólnej. Jak się okazało, dwie firmy chcą zająć się remontem zniszczonej drogi, a ich oferty są wyższe o zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych od założonego budżetu. To oznacza, że fragment ul. Okólnej zostanie wyremontowany jeszcze w tym roku.

Co z przebudową ul. Słonecznej? Miasto rozważa dołożenie brakujących pieniędzy

24 maja 2021, 11:34
Dwie firmy chcą zająć się przebudową ul. Słonecznej, ale ich oferty znacznie przewyższają założony budżet. Najtańsza jest o 1,9 mln zł wyższa. Jednak jak się okazuje, władze Gorzowa rozważają dołożenie brakujących pieniędzy i rozstrzygnięcie przetargu.

Pięć firm chce przebudować ul. Kombatantów

21 maja 2021, 12:40
Władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Jak się okazało, aż pięć firm chce się zająć inwestycją, z czego trzy oferty są poniżej budżetu przewidzianego przez miasto. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na realizację prac.


Fotoreportaże


x