Advertisement

Wiadomości › Inwestycje

Oferty na posadzenie drzew i pielęgnację zieleni droższe, niż zakładało miasto

14 kwietnia 2021, 11:44
Miasto szukało firmy, która zajmie się posadzeniem 142 młodych drzew, ale również pielęgnacją zieleni na terenie Gorzowa. Zamówienie zostały podzielone na części i na każde zadanie wpłynęły oferty. Jednak jak się okazało, oferty są wyższe, niż zapisało w budżecie miasto. Na posadzenie drzew i pielęgnację zieleni zostało przeznaczone łącznie 609 tys. 667 zł. Natomiast oferty opiewają na łączną kwotę 911 tys. 686 zł.

Skarpa przy moście Staromiejskim zostanie w końcu naprawiona

13 kwietnia 2021, 10:05
Władze Gorzowa w drugim postępowaniu wybrały firmę, która zajmie się naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim od strony ul. Fabrycznej. Wykonawca będzie miał czas na naprawę do 30 czerwca.

Co z remontem zniszczonych schodów prowadzących do parku Siemiradzkiego?

12 kwietnia 2021, 11:20
Park Siemiradzkiego jest obecnie jednym z najchętniej wybieranym miejsc do spacerów przez mieszkańców Gorzowa. Jednak wiele osób wciąż dopytuje się, kiedy zostaną wyremontowane Schody Donikąd oraz schody terenowe od strony ul. Drzymały. O znalezienie pieniędzy na remont tych ostatnich zwrócił się właśnie do prezydenta Gorzowa, radny Piotr Wilczewski.

Prace w zabytkowej Willi Jaehnego idą pełną parą. Zobacz, jak wygląda remont w środku [zdjęcia]

9 kwietnia 2021, 16:59
Od listopada ubiegłego roku trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej Willi Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wykonawca po raz kolejnych pochwalił się, jak roboty wyglądają wewnątrz budynku. Zdjęcia naprawdę robią wrażenie.

Hawelańska i Wełniany Rynek czekają na zmiany. Trzy firmy chętne na remont

8 kwietnia 2021, 13:00
Deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek mają przejść całkowitą metamorfozę i stać się miejscem bardziej przyjaznym mieszkańcom. Do przetargu na przeprowadzenie prac zgłosiły się trzy firmy, których oferty przekraczają założony budżet. Jeżeli miasto zdecyduje dołożyć się brakujące pieniądze, to prace powinny zostać zrealizowane w ciągu 7 miesięcy.

Zamknięta Chrobrego koło Arsenału i minirondo przy katedrze [zdjęcia]

7 kwietnia 2021, 11:32
W środę 7 kwietnia od samego rana została zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. W związku z tym zostały wprowadzone spore zmiany w organizacji ruchu w centrum Gorzowa. Zostały wyznaczone objazdy, którymi kursują również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wśród nowości jest to, że na skrzyżowaniu koło katedry powstało minirondo. Utrudnienia potrwają co najmniej pięć miesięcy.

W Metalowcu pojawi się 60 kamer. Mają zapobiec dewastacji budynku

6 kwietnia 2021, 12:11
Jeszcze przed wakacjami w budynku dawnego Metalowca przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie zostanie zainstalowany system monitoringu. Kamery pojawią się na wszystkich kondygnacjach, zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Mają zapobiec aktom wandalizmu, których dopuszczają się mieszkańcy lokali socjalnych. Najczęściej niszczone są ściany budynków, drzwi czy system przeciwpożarowy.

Nowa organizacja ruchu w centrum Gorzowa. Będą utrudnienia i objazdy

5 kwietnia 2021, 20:17
We wtorek 6 kwietnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Skrzyżowanie będzie jeszcze przejezdne, ale ze znaczącymi utrudnieniami w ruchu. Natomiast w środę 7 kwietnia zostanie zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. To oznacza spore utrudnia w centrum miasta, objazdy i korki. Objazdami będą kursować również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Utrudnienia na Teatralnej w związku z pracami przy CEZiB

5 kwietnia 2021, 13:49
We wtorek 6 marca wykonawca budowy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem zajmie się robotami związanymi z przyłączami kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci wodociągowej oraz instalacji hydrantowej zewnętrznej. Na początek prace rozpoczną się przy ul. Teatralnej.

Miasto chce sprzedać drewno z wycinki na Walczaka

5 kwietnia 2021, 12:37
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w Gorzowie w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która chciałaby odkupić od miasta drewno powstałe z wycinki drzew przy ul. Walczaka. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 12 kwietnia.


Fotoreportaże


x