Inwestycje

Ścieżka nad Kłodawką zostanie w końcu otwarta

29 kwietnia 2022, 09:35
Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się, kiedy ścieżka pieszo-rowerowa na wysokości stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie zostanie otwarta. Mamy dobrą wiadomość, ścieżka będzie dostępna dla pieszych i rowerzystów od piątkowego popołudnia 29 kwietnia.

Gorzów: Miastu brakuje 100 mln zł na prowadzone inwestycje

28 kwietnia 2022, 11:45
Obecna sytuacja w kraju – szalejąca inflacja, wzrost ceny paliw, materiałów budowlanych i energii powodują konieczność renegocjacji kontraktów z firmami, które prowadzą obecnie inwestycje na ternie Gorzowa. Okazuje się, że inwestycje mogą być droższe nawet o 100 mln zł. Problem w tym, że miasto nie ma takich pieniędzy i będzie musiało szukać oszczędności.

Co z budową nowej siedziby Urzędu Skarbowego na Zawarciu?

28 kwietnia 2022, 10:12
Później, niż zakładano rozpocznie się budowa nowoczesnego budynku przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie, w którym będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Obecnie wciąż trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Natomiast prace budowlane rozpoczną się najwcześniej w 2023 roku.

Mieszkańcy kontra miasto. Chodzi o remont Wału Poprzecznego

25 kwietnia 2022, 13:29
Trwa remont ul. Wał Poprzeczny w Gorzowie w ramach budżetu obywatelskiego. Jednak mieszkańcy ulicy zwracają uwagę, że remont nie obejmuje skrzyżowania z ul. Śląską, co według nich powinno zostać zrobione. Miasto tłumaczy, że przebudowy skrzyżowania nie było od początku w projekcie, bo nie jest to teren należący do gminy.

Trwa montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego [zdjęcia]

24 kwietnia 2022, 13:53
Pomimo trwającego weekendu, na remontowanym odcinku ul. Chrobrego trwa obecnie montaż sieci trakcyjnej przy pomocy specjalistycznej maszyny. Z dużej szpuli jest rozwijany przewód, który zostaje następnie podczepiony do słupów trakcyjnych.

Zegar na wieży katedry wciąż bez wskazówek. Brakuje pieniędzy

22 kwietnia 2022, 18:27
W wyniku pożaru katedry w lipcu 2017 roku został zniszczony zegar znajdujący się na wieży świątyni. Nowa tarcza zegara została zamontowana w grudniu 2020 roku, jednak do tej pory nie ma na niej wskazówek. Jak się okazuje, zegar nie zostanie uruchomiony w 2022 roku z powodu braku pieniędzy.

Ścieżka nad Kłodawką jest wciąż zamknięta. Kiedy zostanie otwarta? [zdjęcia]

22 kwietnia 2022, 12:05
Od listopada 2021 roku zamknięta jest ścieżka pieszo-rowerowa na wysokości stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego w Gorzowie. Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się, kiedy ścieżka zostanie otwarta.

Ruszył remont fragmentu Al. Konstytucji 3 Maja

21 kwietnia 2022, 13:22
W czwartek rozpoczął się remont fragmentu Al. Konstytucji 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Estkowskiego do ronda koło Rolnika. Wymieniona zostanie nawierzchnia oraz pojawi się nowe oświetlenie. Prace mają potrwać do końca maja.

Pofałdowany asfalt na skrzyżowaniu. Będą poprawki na Sikorskiego

21 kwietnia 2022, 08:35
Przebudowa ul. Sikorskiego kosztowała 55 mln zł i zakończyła się z rocznym poślizgiem. Chociaż prace przy inwestycji trwały dłużej, to nie zabrakło fuszerek i awarii. Tym razem do poprawki pójdzie skrzyżowanie koło katedry, gdzie jest pofałdowany asfalt. Wykonawca naprawi usterki w ramach gwarancji.

Gorzów: Będą kolejne stacje ładowania. Jedne ładowarki już są, ale nie działają

15 kwietnia 2022, 11:54
Na terenie Gorzowa ma zostać wybudowanych 13 stacji ładowania pojazdów elektrycznych przez firmę Power Dot. Ładowarki znajdą się na osiedlu Staszica, Górczyn, Europejskim czy na Zawarciu. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku zostało wybudowanych już 17 ładowarek, które do tej pory nie działają i blokują tylko miejsca parkingowe.


Fotoreportaże