Wiadomości › Inwestycje

Miasto zaniepokojone decyzją w sprawie ul. Walczaka

18 stycznia 2020, 10:23
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała właśnie postanowienie o zawieszeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy ul. Walczaka i Zawackiej. RDOŚ czeka na raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. To oznacza, że inwestycja na tym odcinku może rozpocząć się później niż zakładano, ponieważ miasto będzie potrzebowało więcej czasu na przygotowanie dokumentu.

Prace przy budowie CEZiB idą pełną parą [zdjęcia]

17 stycznia 2020, 17:47
Zaledwie kilka dni temu rozpoczęły się prace związane z budową Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, a efekty widać już gołym okiem. Wykonawca prowadzi obecnie przy ul. Warszawskiej intensywne rozbiórki oraz wycinkę drzew.

Co z budową hali widowiskowo-sportowej?

15 stycznia 2020, 12:21
Jest kolejny poślizg w ogłoszeniu przetargu na wybór wykonawcy budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Wszystko przez dokumentację projektową do której wciąż wprowadzane są poprawki. Według najnowszych zapowiedzi postępowanie przetargowe ma zostać ogłoszone najpóźniej do 30 kwietnia 2020 roku.

Ulica Kombatantów zostanie w końcu wyremontowana!

15 stycznia 2020, 11:23
Jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana ul. Kombatantów w Gorzowie. W ciągu najbliższych miesięcy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Natomiast w połowie roku ruszą prace przy przebudowie drogi.

Zobacz, jak przebiega rozbudowa „krajówki” [zdjęcia]

14 stycznia 2020, 15:12
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ulicy Łukasińskiego. Od początku stycznia na przebudowywanej drodze pracuje ciężki sprzęt, który równa teren pod drugą nitkę drogi. Po skarpie koło wiaduktu nie widać już prawie śladu. Zostały również wycięte krzaki, które kolidują z inwestycją.

Wieżowiec Ursusa będzie zrównany z ziemią [zdjęcia]

11 stycznia 2020, 21:01
Na początku stycznia rozpoczęła się rozbiórka wieżowca dawnego Ursusa przy ul. Szczecińskiej w Gorzowie. Budynek zostanie zrównany z ziemią i póki co, nie wiadomo co powstanie w jego miejscu.

Jest nowe pozwolenie na budowę asfaltowni

8 stycznia 2020, 12:58
Urząd Miasta Gorzowa wydał właśnie pozwolenie na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ul. Silwanowskiej. Poprzednia decyzja urzędników została uchylona przez wojewodę lubuskiego, który uznał, że pozwolenie nie powinno zostać wydane z pominięciem stron zainteresowanych budową asfaltowni.

Cała Sikorskiego gotowa dopiero w maju?

7 stycznia 2020, 19:00
Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego po raz kolejny złożył wniosek o nowy termin zakończenia realizacji inwestycji. Cała inwestycja miałaby być gotowa do 24 maja, a nie tak jak do tej pory zapowiadała firma – do 14 marca. Firma Trakcja PRKil zapewnia jednak, że już w marcu torowisko tramwajowe będzie przejezdne na całej długości ul. Sikorskiego.

Zobacz, jak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek [zdjęcia]

6 stycznia 2020, 15:07
Urzędnicy w końcu opublikowali raport z wynikami testów, które zostały przeprowadzone przy ul. Wełniany Rynek w centrum Gorzowa. Patrząc na wizualizacje znajdujące się w dokumencie, ma być przyjaźnie dla mieszkańców i zielono.

Ruszyła rozbudowa krajówki w Gorzowie [film]

1 stycznia 2020, 15:54
Wykonawca rozpoczął pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej numer 22. Na początek firma Budomex S.A. zajęła się ul. Łukasińskiego. Póki co, są to roboty przygotowawcze, natomiast w połowie stycznia inwestycja ruszy pełną parą.


Fotoreportaże


x