Wiadomości › Inwestycje

Cmentarz na Żwirowej będzie jeszcze większy. Miasto bierze się za jego rozbudowę

25 listopada 2021, 12:16
To będzie jedna z największych inwestycji w ostatnich latach na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na rozbudowę nekropolii. Jak się okazuje, cmentarz ma zostać rozbudowany o kolejne 2 hektary. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 10 grudnia.

Miasto kupiło elektryczny samochód. To volkswagen ID.3 [zdjęcia]

23 listopada 2021, 11:05
Urząd Miasta Gorzowa pochwalił się właśnie, że kupił elektryczny samochód. Jak podkreślają urzędnicy, elektryczny volkswagen ID.3 ma służyć do nadzorowania dróg na terenie Gorzowa, kosztował 140 tys. zł.

Trwa frezowanie asfaltu na Kombatantów i skrzyżowaniu z Szarych Szeregów [zdjęcia]

23 listopada 2021, 09:37
We wtorkowy poranek rozpoczęły się kolejne prace na drugim odcinku ul. Kombatantów, który jest obecnie remontowany. Na zamkniętym odcinku od ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów oraz na samym skrzyżowaniu rozpoczęło się frezowanie asfaltu. Kierowcy oraz autobusy MZK muszą korzystać z objazdów.

Skrzyżowanie Kombatantów i Szarych Szeregów zostanie zamknięte. Rusza budowa ronda

22 listopada 2021, 12:34
We wtorek 23 listopada wykonawca remontu drugiego odcinka ul. Kombatantów przystąpi do kolejnych prac. Zostanie zamknięty odcinek od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego aż do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów. Zamknięte zostanie również samo skrzyżowanie Kombatantów i Szarych Szeregów.

Będzie kolejny poślizg w parku Róż! Jest wniosek wykonawcy o przedłużenie prac

22 listopada 2021, 10:36
Wykonawca prac w parku Róż złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji inwestycji. Tym samym prace przy rewitalizacji parku Róż nie zakończą się pod koniec listopada, a potrwają do świąt Bożego Narodzenia.

Miasto chce wydzierżawić teren pod budowę farmy fotowoltaicznej

20 listopada 2021, 15:10
Jest szansa, że w Gorzowie powstanie pierwsza farma fotowoltaiczna. Władze Gorzowa właśnie ogłosiły przetarg na dzierżawę terenu pod budowę farmy słonecznej na okres 30 lat. Miasto chce przeznaczyć na ten cel działki o łącznej powierzchni blisko 5 hektarów.

Chrobrego i Mieszka I gotowa w maju 2022 roku. Co dzieje się na placu budowy? [zdjęcia]

18 listopada 2021, 11:24
Prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie potrwają dłużej, niż do końca grudnia 2021. Według najnowszego wniosku firm ZUE i FDO, inwestycja ma zakończyć się do 26 maja 2022 roku. A co aktualnie dzieje się na placu budowy? Najwięcej roboty jest przy ul. Chrobrego w rejonie dawnego kina Słońce oraz przy skrzyżowaniu z ul. Pocztową oraz przy ul. Mieszka I od strony ul. Roosevelta. Postęp prac można zobaczyć w fotoreportażu.

Koniec remontu ul. Okólnej. Co z pozostałym odcinkiem? [zdjęcia]

17 listopada 2021, 09:56
Zakończyły się prace przy przebudowie 200-metrowego odcinka ul. Okólnej. Zniszczona droga ma już nowy asfalt, co cieszy mieszkańców os. Dolinki. Jednak gorzowianie chcieliby wyremontowania również pozostałych 550 metrów drogi. Jak się okazało, ta inwestycja nie znalazła się w budżecie na 2022 rok.

Wieczorne prace na Kasprzaka. Ruszyło wylewanie ostatniej warstwy asfaltu [zdjęcia]

16 listopada 2021, 22:11
Remont 450-metrowego odcinka ul. Kasprzaka w ciągu drogi krajowej nr 22 pomiędzy zjazdami z węzła S3 Gorzów Południe jest już na finiszu. We wtorkowy wieczór wykonawca inwestycji rozpoczął układanie warstwy ścieralnej asfaltu na pasie w kierunku miasta. Natomiast w środę wykonawca zajmie się pasem w stronę Bolemina.

Gorzów: Jakie plany inwestycyjne mają władze miasta w 2022 roku?

16 listopada 2021, 13:13
Powoli zbliża się koniec roku, więc władze Gorzowa pracują nad budżetem miasta na 2022 rok. Po lupę wzięliśmy projekt uchwały budżetowej, a dokładnie inwestycje, które miasto zamierza zrealizować w przyszłym roku. Wśród największych przedsięwzięć będzie z całą pewnością budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP, przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Słowiańską i budową ronda koło Słowianki czy też remont ul. Spichrzowej.


Fotoreportaże