Wiadomości › Inwestycje

W 2020 roku ruszy wycinka drzew pod budowę hali

30 stycznia 2020, 11:32
Przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej ma zostać ogłoszony do 30 kwietnia 2020 roku. Władze Słowianki chcą, aby plac budowy został przekazany najpóźniej we wrześniu, tak aby wykonawca mógł ruszyć z pierwszymi pracami w październiku. Na początek będzie to wycinka drzew.

Remont Kombatantów z budową nowego minironda

28 stycznia 2020, 19:40
W drugiej połowie 2020 roku zostanie wyremontowana ul. Kombatantów w Gorzowie. Urzędnicy szukają właśnie firmy, która przygotuje dokumentację projektową inwestycji. Ciekawostką i nowością jest to, że na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów zostanie wybudowane minirondo.

Gorzów: Zamiast kładki, nowy most przez Wartę?

27 stycznia 2020, 20:20
W ciągu najbliższych kilku lat nie doczekamy się nowej kładki pieszo-rowerowej na rzece Warcie. Miasto nie ma pieniędzy na realizację inwestycji i czeka na nową perspektywę unijną, aby starać się o dofinansowanie. Jednak prezydent Jacek Wójcicki bierze pod uwagę również budowę nowego, pełnowymiarowego mostu drogowego w centrum Gorzowa.

Jak przebiegają prace przy ul. Kostrzyńskiej? [zdjęcia]

27 stycznia 2020, 18:02
Do zakończenia przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie zostało jeszcze kilka miesięcy. Pierwszy fragment remontowanej drogi jest już praktycznie gotowy. Natomiast wykonawca ma jeszcze sporo pracy przy odcinku od ul. Dobrej do węzła S3.

Kiedy powstanie nowy wjazd na os. Europejskie?

27 stycznia 2020, 10:24
Mieszkańcy osiedla Europejskiego w Gorzowie dopytują się, kiedy będzie gotowy drugi wjazd na osiedle z nowo wybudowanego ronda. Jak się okazuje, jest już przygotowana dokumentacja projektowa, ale miasto nie ma w tym roku pieniędzy na zrealizowanie tej inwestycji.

Czy ktoś kupi działki przy Miłej?

25 stycznia 2020, 15:52
Pod koniec stycznia odbędzie się kolejny przetarg na sprzedaż działek dla przedsiębiorców przy ul. Miłej (dawna ul. Dobra i Folwarczna). Tym razem ceny nieruchomości zostały obniżone, ponieważ do tej pory żadna firma nie chciała kupić działki pod swoją działalność.

Ruszyła budowa nowego centrum dystrybucyjnego

24 stycznia 2020, 13:56
W styczniu ruszyły pierwsze prace przy nowej inwestycji na terenie strefy ekonomicznej w Gorzowie. Na działce przy ul. Szczecińskiej pracuje ciężki sprzęt, który równa teren. Powstaje tam centrum dystrybucyjne Panattoni Park Gorzów o powierzchni ponad 69 tysięcy metrów kwadratowych.

Projekt centrum przesiadkowego gotowy jeszcze w tym roku

23 stycznia 2020, 11:39
Trwają prace nad dokumentacją projektową przebudowy ul. Dworcowej i budowy centrum przesiadkowego w Gorzowie. Prace projektowe powinny zakończyć się w lipcu 2020 roku.

Jeszcze w tym roku ruszy remont Spichrzowej

20 stycznia 2020, 15:51
Najpóźniej w marcu zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Spichrzowej. Na początek zostanie wyremontowany fragment od ul. Składowej do ul. Chrobrego. Miasto ma na ten cel przeznaczone 4 mln 226 tys. zł.

Na nowe kamery i tablice LED jeszcze poczekamy

19 stycznia 2020, 11:17
Nie ma chętnych na budowę systemu informacji pasażerskiej oraz nowoczesnego monitoringu w Gorzowie. Do przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma, więc miasto musiało unieważnić postępowanie. To oznacza kolejny poślizg w tej ważnej dla miasta inwestycji.


Fotoreportaże


x