Wiadomości › Inwestycje

Pierwszy odcinek nowej jezdni ul. Walczaka już z asfaltem [film i zdjęcia]

28 sierpnia 2021, 16:28
Kilka dni po naszej ostatniej wizycie na rozbudowywanej ul. Walczaka widać kolejne zmiany. W sobotę 28 sierpnia wykonawca rozpoczął układanie pierwszej warstwy asfaltu na nowej jezdni ul. Walczaka na odcinku od ronda Gdańskiego do ul. Szarych Szeregów. Widać również przygotowania do prac związanych z budowa torowiska tramwajowego.

Tak zmienia się rozbudowywana ul. Walczaka. Widać już, gdzie będzie druga jezdnia i torowisko [zdjęcia]

25 sierpnia 2021, 08:00
Sprawdziliśmy, jak pod koniec sierpnia wygląda rozbudowywana ul. Walczaka w Gorzowie. Wykonawca zakończył prace związane z budową odwodnienia nowej jezdni i torowiska na odcinku od ronda Gdańskiego do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów. Na zdjęciach z drona widać, jak będzie wyglądała ul. Walczaka po rozbudowie – gdzie będzie znajdowała się druga jezdnia oraz torowisko.

Skarpa przy moście Staromiejskim już naprawiona [zdjęcia]

22 sierpnia 2021, 17:21
Wykonawca miał czas do końca sierpnia na naprawienie zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim. Jak się okazało, inwestycja została szybciej, niż zakładano. Naprawa skarpy kosztowała ponad 121 tys. zł.

Teren ogrodzony. Rusza budowa nowej restauracji McDonald’s [zdjęcia]

21 sierpnia 2021, 19:30
Przy ul. Myśliborskiej na os. Europejskim w Gorzowie zostanie wybudowana nowa restauracja McDonald's oraz sklep Netto wraz z zespołem handlowo-usługowym. Wykonawca ogrodził już teren budowy. Na początek zajmie się budową McDonalda oraz drogi dojazdowej.

Tak powstaje nowa droga w Gorzowie [zdjęcia]

21 sierpnia 2021, 14:48
Trwają prace przy budowie nowego odcinka ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Po niespełna miesiącu od rozpoczęcia robót, wybraliśmy się na plac budowy, aby sprawdzić jak przebiega inwestycja. Postęp prac można zobaczyć w fotoreportażu.

Rusza przebudowa ul. Długosza. Mieszkańców czekają utrudnienia

20 sierpnia 2021, 16:03
We wtorek wykonawca przebudowy ul. Długosza rusza z pierwszym etapem prac. Na początek zostanie sfrezowana nawierzchnia, a następnie rozpoczną się prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Surowiec: Parking kiss&ride sprawdza się świetnie. Takich miejsc powinno być więcej [zdjęcia]

20 sierpnia 2021, 07:49
Od tygodnia niedaleko głównego wejścia do szpitala na Dekerta funkcjonuje parking kiss&ride, czyli miejsce gdzie kierowcy w bezpieczny sposób mogą zatrzymać auto i wysadzić lub odebrać pacjenta ze szpitala. Jak przyznaje wiceprezes gorzowskiego szpitala Robert Surowiec, parking sprawdza się świetnie, ponieważ korzysta z niego wiele osób.

Czytelnik: Ciągle słyszymy, że są inne, ważniejsze inwestycje [zdjęcia]

19 sierpnia 2021, 13:37
Do redakcji portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Tomasz, który zwraca uwagę na fatalny stan ul. Szmaragdowej. Mieszkaniec Gorzowa dopytuje się czy zniszczona ulica ma szansę na remont, skoro dwie inne osiedlowe drogi zostaną niedługo wyremontowane. Pan Tomasz podkreśla, że ciągle słyszy od miasta, że są inne, ważniejsze inwestycje.

Dziurawa Niemcewicza musi poczekać na swoją kolej [zdjęcia]

18 sierpnia 2021, 13:38
Mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę, że dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego powinny zostać wyremontowane, ponieważ są w naprawdę fatalnym stanie. Nasi czytelnicy również nie rozumieją dlaczego zostanie najpierw wyremontowana ul. Długosza, która nie jest aż tak zniszczona. Jak się okazuje, ul. Niemcewicza i Broniewskiego będą musiały jeszcze poczekać na remont.

Spółdzielnia montuje panele fotowoltaiczne na dachach bloków. Czynsze zostaną obniżone [zdjęcia]

18 sierpnia 2021, 11:14
Jedna z największych spółdzielni mieszkaniowych w Gorzowie, czyli SM Górczyn ruszyła z budową nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej na dachach bloków należących do spółdzielni. Inwestycja obejmie 156 budynków. Za pomocą fotowoltaiki spółdzielnia chce oświetlać części wspólne w budynkach, co pozwoli na obniżenie czynszów.


Fotoreportaże