Inwestycje

Park Róż będzie gotowy do świąt? [zdjęcia]

18 grudnia 2021, 10:33
Rewitalizacja parku Róż powinna zakończyć się do 24 grudnia. Jak zatem wyglądają prace na tydzień przed oficjalnym terminem? Trwa wylewanie asfaltu na parkowych alejkach, sadzenie roślin i prace wykończeniowe na budowanych tarasach.

Cmentarz w Gorzowie będzie jeszcze większy

17 grudnia 2021, 11:31
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na rozbudowę cmentarza przy ul. Żwirowej. Nekropolia ma zostać rozbudowana o kolejne 2 hektary. Aż pięć firm chce się zająć inwestycją.

Trwa budowa parkingu. Mieszkaniec informuje o nieprawidłowościach

17 grudnia 2021, 10:07
Do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęła informacja od mieszkańca o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew na terenie budowy parkingu przy hali widowiskowo-sportowej. Na miejsce została wysłana kontrola, urzędnicy czekają na raport.

W Gorzowie powstanie pierwsza farma fotowoltaiczna

15 grudnia 2021, 12:22
Firma z Gorzowa wydzierżawiła od miasta teren pod budowę farmy słonecznej. Pierwsza w Gorzowie farma fotowoltaiczna zostanie wybudowana na powierzchni blisko 5 hektarów.

Mieszkańcy są wkurzeni, bo końca remontu nie widać. Jak tłumaczy się wykonawca? [zdjęcia]

10 grudnia 2021, 13:10
Remont ul. Długosza w Gorzowie na pewno nie zakończy się w terminie. Mieszkańcy są oburzeni, bo na placu budowy pracuje zaledwie po kilku robotników i nie wiadomo, kiedy droga będzie gotowa. Natomiast wykonawca tłumaczy się brakiem materiałów i opóźnieniem w dostawach. Dlatego wkurzeni mieszkańcy postanowili zaprosić na uroczyste otwarcie rozkopanej drogi.

Gigantyczna inwestycja pod Gorzowem. Gaz popłynie 40 metrów pod dnem Warty

9 grudnia 2021, 14:59
W miejscowości Ciecierzyce koło Gorzowa trwają obecnie prace przy przewiercie pod dnem rzeki Warty w ramach budowy gazociągu Baltic Pipe. Gazociąg będzie miał długość 1,4 km i zostanie zainstalowany na głębokości 30 metrów, a w najniższym punkcie na głębokości 40 metrów. Przewiert zakończy się w połowie stycznia 2022 roku.

Remont ul. Kombatantów zbliża się do końca [zdjęcia]

8 grudnia 2021, 13:32
Wykonawca przebudowy drugiego odcinka ul. Kombatantów zbliża się do końca prac. W czwartek 9 grudnia i piątek 10 grudnia remontowany odcinek zostanie wyłączony z ruchu, ponieważ będzie układana warstwa ścieralna asfaltu. Natomiast w połowie grudnia zostanie wykonane oznakowanie poziome.

Fragment Fabrycznej został zamknięty. Kierowcy jeżdżą na pamięć [zdjęcia]

8 grudnia 2021, 11:07
Do piątku 10 grudnia będzie zamknięty przejazd przez ul. Fabrycznej na wysokości wiaduktu kolejowego. Wszystko przez to, że trwa demontaż rurociągu w ramach inwestycji prowadzonej przez PWiK.

Fabryczna zostanie zamknięta. Będą ściągać rury z wiaduktu

6 grudnia 2021, 16:00
W środę 8 grudnia rozpocznie się demontaż rur sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, które znajdują się na wiadukcie kolejowym przy ul. Fabrycznej. W związku z tym, na czas prac związanym z demontażem rur, przejazd pod wiaduktem kolejowym zostanie zamknięty.

Trwa wylewanie asfaltu koło Arsenału. Kiedy przejedziemy wyremontowaną ul. Chrobrego? [zdjęcia]

2 grudnia 2021, 13:37
Wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I, konsorcjum firm ZUE i FDO w czwartek 2 grudnia rozpoczął prace przy wylewaniu asfaltu przy ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. Asfalt jest układany na nitce od katedry w stronę Letniej. Natomiast po drugiej stronie trwają prace przygotowawcze do wylewania asfaltu.


Fotoreportaże