Wiadomości › Inwestycje

Pięć firm chce przebudować ul. Kombatantów

21 maja 2021, 12:40
Władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Jak się okazało, aż pięć firm chce się zająć inwestycją, z czego trzy oferty są poniżej budżetu przewidzianego przez miasto. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na realizację prac.

Miasto wybuduje zupełnie nową drogę. Właśnie szuka wykonawcy

21 maja 2021, 11:11
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Spichrzowej - III etap, czyli budowę długo zapowiadanego, nowego odcinka drogi od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 7 czerwca.

Prace archeologiczne i budowa torowiska. Tak wygląda inwestycja przy Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

20 maja 2021, 10:44
Trwają prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie. Obecnie wykonawca pracuje na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevela. W okolicach Arsenału trwają prace archeologiczne, natomiast na odcinku koło ul. Łokietka pojawiła się podbudowa pod torowisko, a przy ul. Mickiewicza torowisko jest już praktycznie gotowe.

Schody Donikąd w rozsypce. Czy kiedykolwiek doczekamy się ich remontu?

19 maja 2021, 12:30
W tym roku minęło 19 lat od zamknięcia zniszczonych Schodów Donikąd i niestety wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną wyremontowane. Jeden z mieszkańców Gorzowa złożył do Budżetu Obywatelskiego 2022 wniosek o remont schodów. Jednak ten został odrzucony. Miasto tłumaczy dlaczego.

Czy rozbudowa ul. Myśliborskiej zakończy się w terminie? [zdjęcia]

19 maja 2021, 11:05
Wiele inwestycji drogowych w Gorzowie zostało ukończonych ze sporym poślizgiem. Dlatego też gorzowianie zastanawiają się czy przebudowa ul. Myśliborskiej zakończy się w terminie. Tym bardziej, że patrząc na plac budowy, wykonawca ma jeszcze sporo pracy. Według ostatniej umowy z miastem, droga powinna być gotowa do połowy czerwca 2021 roku.

Co z przedłużeniem ścieżki nad Wartą? Jest odpowiedź miasta

18 maja 2021, 16:24
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Warty to obecnie jest z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Gorzowa. Dlatego też radny Piotr Wilczewski chciał, aby ścieżka została wydłużona i prowadziła pod mostem Lubuskim aż do terenów w okolicach ogródków działkowych „ROD Stilon”. Władze Gorzowa właśnie odpowiedziały radnemu.

Na przebudowę Słonecznej jeszcze poczekamy? Oferty o 2 mln zł wyższe od budżetu [zdjęcia]

17 maja 2021, 12:29
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Słonecznej w Gorzowie. Jak się okazało, dwie firmy chcą zająć się przebudową drogi, ale ich oferty znacznie przewyższają założony budżet. Najtańsza jest o prawie 2 mln zł wyższa. To oznacza, że na remont drogi, mieszkańcy jeszcze poczekają, ponieważ wszystko wskazuje na to, że postępowanie zostanie unieważnione.

Rusza budowa fundamentów pod halę widowiskowo-sportową [zdjęcia]

17 maja 2021, 11:10
Wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie rusza z budową stóp fundamentowych wraz ze zbrojeniami. Te mają być gotowe w czerwcu. Jak przyznaje firma Budimex S.A., teraz prace ruszą już pełną parą. Według umowy, hala powinna być gotowa do stycznia 2023 roku.

„Jedynka” zostanie w końcu wyremontowana. Miasto wybrało wykonawcę

12 maja 2021, 15:25
Po trzech miesiącach w końcu został rozstrzygnięty przetarg na termomodernizację i remont zniszczonej Szkoły Podstawowej nr 1. Swoje oferty złożyło aż pięć firm. Podczas analizy dokumentów, urzędnicy odrzucili trzy z powodów formalnych. Ostatecznie do realizacji zadania została wybrana firma BLR z Gorzowa na kwotę 8 mln 839 tys. zł, czyli o 2 mln 615 tys. zł poniżej budżetu.

Okólna do przebudowy. Ale tylko 200 metrów [zdjęcia]

10 maja 2021, 18:30
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się przebudową fragmentu ul. Okólnej. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 25 maja. Prace obejmą odcinek od ul. Pomorskiej do ul. Teresy Marii Klimek. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy za realizację inwestycji.


Fotoreportaże


x