Inwestycje

Na os. Górczyn powstanie nowy park handlowy z Biedronką

21 lipca 2022, 20:00
Przy ul. Niepodległości w Gorzowie trwa budowa budynku handlowo-usługowego. Wiadomo już, że powstanie tam mały park handlowy, w którym znajdzie się Biedronka oraz 4 lokale handlowe.

Nasza „droga” hala widowiskowo-sportowa. Inwestycja będzie o 17 mln zł droższa

21 lipca 2022, 12:04
Wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej złożył wniosek o zwiększenie kontraktu na inwestycję o ponad 17 mln zł. Tym samym koszt budowy hali w Gorzowie może wynieść ponad 106 mln zł. Ponadto firma Budimex S.A. chce wydłużenia terminu realizacji do września 2023 roku.

Nowe schody są niebezpieczne, więc zostaną... ponownie przebudowane [zdjęcia]

21 lipca 2022, 10:24
Nowo wybudowane schody przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego są niebezpieczne, ponieważ są strome i nie mają odpowiednich platform, aby móc w bezpieczny sposób zjechać z nich z wózkiem. Miasto zdecydowało ostatecznie, że schody zostaną ponownie przebudowane, tak aby były bezpieczne dla ich użytkowników.

Trwa rozbudowa DK22. Miasto szuka firmy, która wyremontuje starą jezdnię dwóch ulic

20 lipca 2022, 12:45
Władze Gorzowa ogłosiły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że trwa właśnie rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Jednak jak się okazuje, wymianą nawierzchni na starej jezdni ma zająć się nowy wykonawca.

Gotowa Spichrzowa wciąż czeka na otwarcie

19 lipca 2022, 11:38
Na początku lipca zakończyły prace przy budowie nowego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie. Jednak wciąż nie ma konkretnego terminu, kiedy droga zostanie otwarta dla ruchu. Miasto wciąż czeka na informację w tej sprawie od wykonawcy.

Kolejne dziury pojawiają się na wyremontowanej ul. Kostrzyńskiej

19 lipca 2022, 11:13
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że chociaż od zakończenia prac przy remoncie ul. Kostrzyńskiej nie minęło dużo czasu, to w jezdni pojawiają się dziury. Niestety nie jest to pierwszy przypadek, kiedy na wyremontowanej Kostrzyńskiej są problemy z asfaltem.

Fontanna w parku Kopernika odzyskała swój blask. Prace są na finiszu [zdjęcia]

18 lipca 2022, 11:53
Zakończyły się prace przy remoncie fontanny w parku Kopernika w Gorzowie. Obecnie wykonawca zajmuje się porządkowaniem terenu, więc w ciągu najbliższych dni fontanna powinna być dostępna dla mieszkańców Gorzowa. Koszt inwestycji to ponad 676 tys. zł.

Kierowcy parkują auta na chodniku pomimo zakazu. Mieszkańcy chcą ustawienia słupków [zdjęcia]

15 lipca 2022, 14:06
Mieszkańcy budynków przy ul. Matejki 22-29 na os. Staszica w Gorzowie chcą, aby wzdłuż chodników zostały ustawione słupki ograniczające parkowanie. Wszystko przez to, że kierowcy parkują auta na chodnikach pomimo zakazu i ograniczają w ten sposób widoczność i stwarzają niebezpieczeństwo.

Czytelnik wskazuje usterki na wyremontowanej ul. Chrobrego

14 lipca 2022, 12:02
Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I jest już na finiszu. Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na pierwsze usterki na świeżo wyremontowanej ul. Chrobrego – chodzi o popękane i źle przycięte płytki. Miasto tłumaczy, że procedury odbiorowe zostaną przeprowadzone po zgłoszeniu przez wykonawcę zakończenia inwestycji.

Co z budową wielopoziomowego parkingu w Gorzowie? [zdjęcia]

12 lipca 2022, 12:32
W połowie roku Lubuski Urząd Wojewódzki miał wybrać firmę, która w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wybuduje parking wielopoziomowy przy ul. Jagiellończyka w Gorzowie. Jednak ze względu na sytuację ekonomiczną, zdecydowano się przedłużyć negocjacje z trzema firmami zainteresowanymi budową parkingu.


Fotoreportaże