Inwestycje

W Gorzowie w końcu zostanie wybudowany pumptrack

1 sierpnia 2022, 14:03
Władze Gorzowa szukają w końcu firmy, która zajmie się wykonaniem budowy pumptracka wraz z oświetleniem w parku 750-lecia. Jest to inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego 2022 na którą czeka z niecierpliwością młodzież. Tor ma służyć do jazdy na rolkach, wrotkach i rowerze. Budowa pumptracka powinna ruszyć jeszcze w 2022 roku.

Sportowcy jeszcze poczekają na nowe zaplecze

1 sierpnia 2022, 09:49
Przy nowym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie ma zostać docelowo wybudowane nowoczesne zaplecze dla sportowców. Niestety spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła właśnie przetarg, ponieważ najtańsza oferta przekraczała założony budżet.

Parking przyjazny środowisku powstanie na os. Staszica

29 lipca 2022, 12:52
W ramach budżetu obywatelskiego 2022 roku przy ul. Dunikowskiego i Marcinowskiego zostanie wybudowany parking na 12 samochodów. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej właśnie wybrał wykonawcę, który zajmie się pracami. Parking z płyt ażurowych powinien być gotowy w grudniu 2022 roku.

Trwają ostatnie próby przed uruchomieniem fontanny w parku Kopernika

29 lipca 2022, 12:11
Do końca tygodnia ma potrwać próbny rozruch fontanny w parku Kopernika. Wszystko po to, aby po weekendzie wyremontowana fontanna mogła cieszyć oczy gorzowian i dawać ochłodę w upalne dni.

Spichrzowa w końcu przejezdna. Prace trwały dwa razy dłużej [zdjęcia]

28 lipca 2022, 13:05
Dwa razy dłużej niż zakładano trwały prace przy budowie nowego odcinka ul. Spichrzowej. Inwestycja miała być gotowa do końca grudnia 2021 roku, ale droga została otwarta dla kierowców dopiero w tym tygodniu. Jednak wykonawca wciąż nie zgłosił oficjalnego zakończenia prac.

Czytelnik: Plac budowy zarasta trawą i hula tam wiatr. Co z budową Aldi?

26 lipca 2022, 14:17
Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytują się czy budowa sklepu Aldi wraz ze szwedzką restauracją Max Burgers przy ul. Warszawskiej jest nadal aktualna. Wszystko przez to, że od kilku miesięcy na placu budowy nic się nie dzieje i teren zarasta trawą oraz chwastami.

Cmentarz przy Żwirowej coraz większy. Trwa rozbudowa nekropolii [zdjęcia]

26 lipca 2022, 10:30
Do końca września ma zakończyć się rozbudowa cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Prace są już na zaawansowanym etapie. Cmentarz będzie większy o prawie 2 hektary, dzięki czemu powstanie 1,5 tys. dodatkowych miejsc na pochówki.

Rozmyta ścieżka nie zostanie naprawiona, bo... miasto nie ma pieniędzy

25 lipca 2022, 12:33
Ścieżka pieszo-rowerowa nad Kłodawką jest rozmywana przy okazji każdej większej ulewy, która przechodzi przez Gorzów. Fragmenty ścieżki zostały zniszczone na początku czerwca i jak się okazuje, zbyt szybko nie zostaną naprawione. Miasto tłumaczy się, że naprawa kosztowałaby 50 tys. zł i obecnie nie ma takich pieniędzy w budżecie, więc prace naprawcze nie zostaną zrealizowane.

Wiemy już, jakie drzewa zostaną posadzone w centrum Gorzowa

25 lipca 2022, 10:45
Lipy, klony, jarzębiny, głogi, olsze, kasztanowce, a nawet grusze drobnolistne to gatunki drzew, które jesienią zostaną posadzone w centrum miasta. Łącznie zostanie posadzonych aż 160 drzew. To efekt działań mieszkańca Gorzowa Krzysztofa Leśnickiego, którego wspierała m.in. radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

Remont zakończony. Czas na kolejne utrudnienia na Mieszka I

22 lipca 2022, 13:10
W poniedziałek 25 lipca rozpocznie się renowacja kanału kanalizacji sanitarnej przy ul. Mieszka I. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ul. Krasińskiego.


Fotoreportaże