Wiadomości › Inwestycje

Znad Walczaka znikną rury

6 marca 2020, 13:03
W sobotę i niedzielę nie przejedziemy częścią ulicy Walczaka. Ma to związek z planowaną rozbiórką napowietrznej sieci ciepłowniczej, która przecina tę ulicę w okolicach skrzyżowania z Dowgielewiczowej.

Co z nową siecią monitoringu w Gorzowie?

6 marca 2020, 11:07
Władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg na rozbudowę i przebudowę monitoringu miejskiego wraz z budową systemu informacji pasażerskiej. Miasto czeka na oferty do 8 kwietnia. To oznacza, że nowe kamery i tablice LED na pewno nie pojawia się w tym roku w Gorzowie.

Bazaltowa i pobliskie ulice doczekają się utwardzenia

5 marca 2020, 08:32
Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Bazaltowej. Gruntowa droga w końcu doczeka się utwardzenia oraz kanalizacji deszczowej. To wszystko w ramach budowy kanalizacji deszczowej w ul. Żwirowej. Prace obejmą również ul. Świerkową, Owocową i Kiemliczów.

Przebudowa ul. Kombatantów ruszy po wakacjach

4 marca 2020, 12:20
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kombatantów. Projektant ma czas do końca czerwca na przygotowanie wszystkich dokumentów. Wówczas miasto będzie mogło ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac. Te mogą ruszyć najwcześniej we wrześniu.

Remontowy absurd, czyli podwójne schody obok siebie

3 marca 2020, 10:56
W ramach budżetu obywatelskiego miały zostać wyremontowane schody pomiędzy ul. Na Skarpie, a ul. Wróblewskiego, natomiast tuż obok miał powstać podjazd dla rowerów i wózków. Jednak w trakcie prac okazało się, że zamiast ścieżki, wykonawca rozpoczął budowę kolejnych schodów i to parę metrów obok tych pierwszych.

Ruszyły prace przy budowie N-Parku [zdjęcia]

1 marca 2020, 13:15
Ruszyły pierwsze prace przy budowie nowoczesnego parku handlowego przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Na początku wykonawca zajął się porządkowaniem terenu i wycinką drzew. Na realizacje inwestycji będzie miał 12 miesięcy. Oficjalne otwarcie N-Parku planowane jest na marzec 2021 roku.

Remont Śląskiej zakończony. Nastąpiła ważna zmiana organizacji ruchu [zdjęcia]

29 lutego 2020, 15:14
Dobiegła końca przebudowa ul. Śląskiej. Na całym remontowanym odcinku jest nowy asfalt, pojawiły się ścieżki pieszo-rowerowe czy też nowe oświetlenie. Natomiast kierowcy muszą uważać i nie jeździć na pamięć, ponieważ zmieniło się pierwszeństwo na skrzyżowaniu ul. Śląskiej i Towarowej.

Rozbudowa ul. Myśliborskiej zakończy się przed czasem? [zdjęcia]

27 lutego 2020, 14:10
Wszystko wskazuje na to, że przebudowa ul. Myśliborskiej w Gorzowie może zakończyć się szybciej, niż zakładano. Nie ma zimy, a pogoda dopisuje, więc tempo prac jest bardzo szybkie. Wykonawca zapowiada, że dwupasmowa droga może być gotowa nawet trzy miesiące wcześniej.

To nie księżyc, a droga w mieście

27 lutego 2020, 09:55
W Gorzowie jest wiele zniszczonych dróg, które niczym nie przypominają miejskich ulic. Wśród nich jest ul. Bazaltowa, której mieszkańcy walczą od lat o jej utwardzenie, jednak bezskutecznie. Droga jest w najgorszym stanie zimą, kiedy tworzą się na niej głębokie dziury.

Deptak na Wełnianym Rynku i Hawelańskiej do przebudowy

26 lutego 2020, 14:24
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla inwestycji jaką jest modernizacja deptaka przy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek oraz ul. Hawelańskiej. Po zmianach centrum ma być bardziej przyjazne dla mieszkańców, z zielenią i ogródkami gastronomicznymi.


Fotoreportaże


x