Wiadomości › Inwestycje

Najbardziej zniszczone drogi w mieście w końcu doczekają się remontu

17 listopada 2020, 12:49
Miasto przygotowało właśnie uchwałę budżetu na 2021 rok. Najwięcej pieniędzy, bo aż 359 mln 851 tys. zł zostanie przeznaczonych na inwestycje. Jak się okazało, na liście inwestycyjnej znalazły się najbardziej zniszczone drogi w Gorzowie, o remont których od lat dopominają się mieszkańcy.

Trwa wycinka drzew. Niebawem ruszy budowa ronda [zdjęcia]

14 listopada 2020, 20:09
Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie prowadzi obecnie prace przy rozbudowie ul. Zawackiej. Na początek wycinane są drzewa oraz porządkowany jest teren na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego, gdzie docelowo powstanie nowe rondo.

Ulica Słowiańska zostanie zamknięta [zdjęcia]

13 listopada 2020, 17:34
W sobotę 14 listopada obie jezdnie ul. Słowiańskiej na odcinku od Słowianki do ronda Szczecińskiego zostaną całkowicie zamknięte. Wszystko przez układanie asfaltu na rondzie Słowiańskim. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Praca wre na Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

12 listopada 2020, 14:09
Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I idzie póki co ekspresowo i bez żadnych większych problemów. Na wysokości Kwadratu praktycznie gotowe jest już torowisko tramwajowe oraz układany jest chodnik. Torowisko jest również montowane przy ul. Mieszka I od strony skrzyżowania z ul. Borowskiego.

Zmiany na remontowanej ul. Spichrzowej [zdjęcia]

7 listopada 2020, 13:03
W poniedziałek 9 listopada wykonawca przebudowy ul. Spichrzowej przystąpi do kolejnego etapu prac. Zamknięty zostanie odcinek drogi pomiędzy ul. Młyńską, a Zaułek, który służył dotychczas jako dojazd do ul. Zaułek, Łazienki i Łużyckiej. Natomiast udostępniony dla ruchu zostanie fragment od ul. Chrobrego do ul. Łazienki.

Co z remontem fontanny w parku Kopernika?

6 listopada 2020, 09:47
Jedna część parku Kopernika została zrewitalizowana, teraz prace czekają drugą stronę parku. Niestety żadna z inwestycji nie obejmuje remontu fontanny, które lata świetności ma za sobą. Dlatego też radny Piotr Wilczewski postanowił zwrócić się z prośbą o remont fontanny do prezydenta Gorzowa.

Słoneczna do przebudowy. Możesz zgłosić swoje uwagi

5 listopada 2020, 10:10
W przyszłym roku miasto zamierza zająć się przebudową ul. Słonecznej. Jednak zanim dojdzie do realizacji inwestycji, władze Gorzowa chcą poznać zdanie mieszkańców na temat przebudowy drogi. Gorzowianie mogą swoje opinie i uwagi zgłaszać do środy 18 listopada.

Rusza kolejny etap prac na DK22 w Gorzowie

2 listopada 2020, 09:13
W poniedziałek 2 listopada wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 22 przystąpi do kolejnego etapu robót. Planowana jest przebudowa ciepłociągu przy ul. Zawackiej oraz przebudowa skrzyżowania ul. Zawackiej i Łukasińskiego, gdzie powstanie rondo.

W Gorzowie powstała „szkoła marzeń”. To nowe skrzydło SP20 [zdjęcia]

30 października 2020, 14:51
Lada dzień nastąpi otwarcie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie. Do nowego budynku przeprowadzą się dzieci z klas I-III. Jak podkreśla dyrektor placówki, jest to szkoła marzeń, a znalazły się w niej nie tylko sale lekcyjne i nowa sala gimnastyczna, ale przede wszystkim przestrzeń przyjazna dzieciom.

Gorzów wysoko w rankingu inwestycyjnym

29 października 2020, 13:52
Pismo Wspólnota przygotowało po raz kolejny ranking „Liderzy inwestycji”, czyli zestawienie wydatków inwestycyjnych w okresie 2-letnim w przeliczeniu na mieszkańca. Jak się okazało, Gorzów tym rankingu ma się czym pochwalić, ponieważ znacząco awansował i zajmuje 6 miejsce w kraju na 18 miast wojewódzkich.


Fotoreportaże


x