Wiadomości › Inwestycje

Gorzów: Tak buduje się nowy park handlowy N-Park [zdjęcia]

25 kwietnia 2021, 20:38
Trwają prace przy budowie nowoczesnego parku handlowego na os. Dolinki w Gorzowie. Jak zapowiada inwestor, otwarcie N-Parku odbędzie się jeszcze w 2021 roku. Znajdziemy tam m.in. sklep Biedronka, Rossmann, Pepco czy RTV Euro AGD. Postęp prac widać na zdjęciach z drona, które znalazły się w fotoreportażu.

Stare boisko przy Małyszyńskiej ożyje. Zajmie się nim klub Grizzlies Gorzów

22 kwietnia 2021, 10:10
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni podejmą uchwałę w sprawie zawarcia umowy dzierżawy boiska przy ul. Małyszyńskiej na rzecz Stowarzyszenia Futbolu Amerykańskiego Grizzlies Gorzów. Wszystko po to, aby klub mógł zrewitalizować boisko pod własne potrzeby. Mało tego, futboliści chcą, aby boisko służyło również okolicznym mieszkańcom i planują organizację festynów.

Na osiedlu powstanie Plac Unii Europejskiej. Będzie miejsce do rekreacji i fontanna

21 kwietnia 2021, 12:07
Osiedle Europejskie w Gorzowie ciągle się rozrasta i przyciąga nowych mieszkańców. Lokalizacja zyskuje na atrakcyjności pomimo, że na osiedlu brakuje kilku elementów, które przydałyby się mieszkańcom. Te potrzeby zauważyła firma Budnex, która buduje bloki na os. Europejskim i właśnie ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji „Placu Centralnego osiedla Europejskiego”. Docelowo na placu ma pojawić się duża ilość zieleni oraz przestrzeń do rekreacji dla wszystkich grup wiekowych.

Schody w parku Siemiradzkiego poczekają jeszcze na remont

20 kwietnia 2021, 10:35
Radny Piotr Wilczewski zwrócił się do prezydenta Gorzowa z prośbą o remont schodów terenowych w parku Siemiradzkiego od strony ul. Drzymały. Niestety okazało się, że miasto nie ma pieniędzy na ten cel w budżecie, ponieważ schody są wpisane do rejestru zabytków i będą musiały być remontowane pod okiem konserwatora zabytków. A to jak wiadomo jest kosztowne. Jedna władze Gorzowa zapowiadają, że jak tylko znajdą się pieniądze, to zostanie zlecone wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Rondo Gdańskie zostanie częściowo zamknięte. Będą spore utrudnienia w ruchu

19 kwietnia 2021, 16:14
W środę 21 kwietnia wykonawca modernizacji drogi krajowej nr 22 planuje wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim. Zamknięta czasowo zostanie zachodnia część ronda, co będzie wiązało się, ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Wszystko w związku z budową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Kombatantów w końcu do remontu! Ale póki co, tylko pierwszy fragment

19 kwietnia 2021, 13:15
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Kombatantów. Jak się okazuje, wyremontowany ma zostać na początek odcinek niespełna 500 metrów. Wszystko przez to, że inwestycja została podzielona na dwa etapy. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 5 maja.

Przetarg na modernizację ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek unieważniony

16 kwietnia 2021, 12:01
Deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek mają przejść całkowitą metamorfozę i stać się miejscem bardziej przyjaznym mieszkańcom. Chociaż do przetargu zgłosiły się trzy firmy, to ich oferty przekraczały założony przez miasto budżet. Jak się okazało, władze Gorzowa właśnie unieważniły przetarg, ponieważ najtańsza oferta, która spełniła wymogi formalne była droższa o 1,4 mln zł od budżetu.

Wykonawca zniszczył zieleń w parku Róż. Będzie musiał naprawić szkody

16 kwietnia 2021, 11:26
Kolejne kontrowersje w związku z rewitalizacją parku Róż. Wykonawca podczas prac przy budowie schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich zniszczył zieleń. Miasto wezwało wykonawcę do naprawy szkody i odtworzenia roślinności na własny koszt. Jednak to niejedyny problem. Już na ten moment inwestycja ma opóźnienia, a firma Exalo Drilling S.A. z Piły zwróciła się z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji.

Rozkopana Chrobrego koło Arsenału. Po asfalcie i torowisku nie ma już śladu [zdjęcia]

15 kwietnia 2021, 08:52
Tydzień temu została zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. Sprawdziliśmy, jak wygląda postęp prac na najbardziej newralgicznym punkcie tej inwestycji. Po asfalcie czy torowisku tramwajowym nie ma już śladu. Wykonawca spodziewa się, że w trakcie prac ziemnych natknie się m.in. na fragmenty murów miejskich. To spowoduje, że na plac budowy wejdą archeolodzy, a same roboty ziemne koło Arsenału zostaną wstrzymane.

Oferty na posadzenie drzew i pielęgnację zieleni droższe, niż zakładało miasto

14 kwietnia 2021, 11:44
Miasto szukało firmy, która zajmie się posadzeniem 142 młodych drzew, ale również pielęgnacją zieleni na terenie Gorzowa. Zamówienie zostały podzielone na części i na każde zadanie wpłynęły oferty. Jednak jak się okazało, oferty są wyższe, niż zapisało w budżecie miasto. Na posadzenie drzew i pielęgnację zieleni zostało przeznaczone łącznie 609 tys. 667 zł. Natomiast oferty opiewają na łączną kwotę 911 tys. 686 zł.


Fotoreportaże