Wiadomości › Inwestycje

N-Park w budowie. Nowy najemca w parku handlowym [zdjęcia]

30 kwietnia 2021, 21:19
Trwają prace przy budowie nowoczesnego parku handlowego na os. Dolinki w Gorzowie. Jak zapowiada inwestor, otwarcie N-Parku odbędzie się jeszcze w 2021 roku. Firma odpowiedzialna za komercjalizację chwali się, że do grona najemców takich jak Biedronka, Rossmann czy Pepco dołącza sklep Sinsay.

Radny chce wydłużenia ścieżki nad Wartą

30 kwietnia 2021, 11:51
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Warty to obecnie jest z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Gorzowa. Dlatego też radny Piotr Wilczewski zwrócił się do prezydenta Jacka Wójcickiego z pomysłem wydłużenia ścieżki. Radny chciałby, aby ścieżka prowadziła pod mostem Lubuskim aż do terenów w okolicach ogródków działkowych w kierunku Czechowa.

Słoneczna do przebudowy. Będzie nowy asfalt i zieleń

28 kwietnia 2021, 11:38
Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Słonecznego w Gorzowie. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na przebudowę ul. Słonecznej. Inwestycja zakłada nie tylko przebudowę samej jezdni, ale również chodników i zatok parkingowych. Ale również nowe nasadzenia drzew i pnączy, które uzupełnią nowe ławki czy stojaki na rowery.

Drogowcy zrywają asfalt przy Kostrzyńskiej. Są utrudnienia

27 kwietnia 2021, 09:12
Ruszyły prace przy ulicy Kostrzyńskiej. Drogowcy przystąpili do zrywania asfaltu. Wykonawca zajmie się wymianą warstwy ścieralnej na 120-metrowym odcinku północnej jezdni ul. Kostrzyńskiej (od przejścia dla pieszych na wysokości cerkwi w kierunku Wieprzyc). Utrudnienia potrwają do piątku 30 kwietnia.

Pod ziemią na Chrobrego odkryto pierwsze „niespodzianki” [zdjęcia]

26 kwietnia 2021, 18:38
W połowie kwietnia rozpoczęły się prace ziemne na zamkniętym odcinku ul. Chrobrego na wysokości Arsenału oraz na skrzyżowaniu z ul. Jagiełły i Wybickiego. Następnie na plac budowy weszli archeolodzy. Co odkryli? Sprawdziliśmy.

Będą zrywać asfalt na fragmencie ul. Kostrzyńskiej

26 kwietnia 2021, 13:49
We wtorek 27 kwietnia kierowcy jadący ul. Kostrzyńską muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu i utrudnieniami. Wszystko przez to, że wykonawca inwestycji przystąpi do prac gwarancyjnych w ramach których wymieni asfalt na odcinku około 120 metrów w okolicach cerkwi. Utrudnienia potrwają do piątku 30 kwietnia.

Gorzów: Tak buduje się nowy park handlowy N-Park [zdjęcia]

25 kwietnia 2021, 20:38
Trwają prace przy budowie nowoczesnego parku handlowego na os. Dolinki w Gorzowie. Jak zapowiada inwestor, otwarcie N-Parku odbędzie się jeszcze w 2021 roku. Znajdziemy tam m.in. sklep Biedronka, Rossmann, Pepco czy RTV Euro AGD. Postęp prac widać na zdjęciach z drona, które znalazły się w fotoreportażu.

Stare boisko przy Małyszyńskiej ożyje. Zajmie się nim klub Grizzlies Gorzów

22 kwietnia 2021, 10:10
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni podejmą uchwałę w sprawie zawarcia umowy dzierżawy boiska przy ul. Małyszyńskiej na rzecz Stowarzyszenia Futbolu Amerykańskiego Grizzlies Gorzów. Wszystko po to, aby klub mógł zrewitalizować boisko pod własne potrzeby. Mało tego, futboliści chcą, aby boisko służyło również okolicznym mieszkańcom i planują organizację festynów.

Na osiedlu powstanie Plac Unii Europejskiej. Będzie miejsce do rekreacji i fontanna

21 kwietnia 2021, 12:07
Osiedle Europejskie w Gorzowie ciągle się rozrasta i przyciąga nowych mieszkańców. Lokalizacja zyskuje na atrakcyjności pomimo, że na osiedlu brakuje kilku elementów, które przydałyby się mieszkańcom. Te potrzeby zauważyła firma Budnex, która buduje bloki na os. Europejskim i właśnie ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji „Placu Centralnego osiedla Europejskiego”. Docelowo na placu ma pojawić się duża ilość zieleni oraz przestrzeń do rekreacji dla wszystkich grup wiekowych.

Schody w parku Siemiradzkiego poczekają jeszcze na remont

20 kwietnia 2021, 10:35
Radny Piotr Wilczewski zwrócił się do prezydenta Gorzowa z prośbą o remont schodów terenowych w parku Siemiradzkiego od strony ul. Drzymały. Niestety okazało się, że miasto nie ma pieniędzy na ten cel w budżecie, ponieważ schody są wpisane do rejestru zabytków i będą musiały być remontowane pod okiem konserwatora zabytków. A to jak wiadomo jest kosztowne. Jedna władze Gorzowa zapowiadają, że jak tylko znajdą się pieniądze, to zostanie zlecone wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.


Fotoreportaże