Wiadomości › Inwestycje

Wielka demolka i wycinka drzew przy ul. Walczaka [zdjęcia]

26 listopada 2020, 14:14
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie wkroczyły w kolejny etap i objęły również ul. Zawackiej i Walczaka. Wykonawca zajmuje się obecnie demontażem torowiska tramwajowego przy ul. Walczaka i wycinką drzew. Również przy ul. Zawackiej zostały wycięte drzewa, a niedługo ruszy budowa ronda.

Miasto chce wyremontować ostatni fragment ul. Kostrzyńskiej

26 listopada 2020, 11:33
Władze Gorzowa starają się o dofinansowanie w wysokości 5,5 mln zł, aby kompleksowo przebudować ostatni fragment ul. Kostrzyńskiej od węzła S3 do granic miasta. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana do końca 2022 roku.

Tor rowerowy i nowe ścieżki. Park Słowiański czeka rewolucja

25 listopada 2020, 14:59
Miasto stara się o dofinansowanie modernizacji parku Słowiańskiego. Jeżeli wniosek władz Gorzowa zostanie rozpatrzony pozytywnie, to miasto otrzyma 6 mln 820 tys. zł na realizację inwestycji. W ramach prac zaplanowano przebudowę istniejących ścieżek parkowych, montaż oświetlenia, budowę placu zabaw oraz małego toru rowerowego.

Zobacz, jak wyglądają prace w środku willi [zdjęcia]

24 listopada 2020, 15:09
Od kilku dni trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej willi Jaehnego. Teraz wykonawca pochwalił się, jak roboty wyglądają wewnątrz budynku. Zdjęcia naprawdę robią wrażenie.

Centrum Gorzowa zmieni się nie do poznania [zdjęcia]

23 listopada 2020, 09:30
W 2021 roku czekają nas kolejne prace budowlane w centrum Gorzowa. Tym razem będą związane z modernizacją deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Inwestycja warta 2 mln zł ma sprawić, że centrum ma być bardziej przyjazne dla mieszkańców, z zielenią i ogródkami gastronomicznymi.

Nowoczesny park handlowy Shop City na wyjeździe z Gorzowa [zdjęcia]

22 listopada 2020, 15:00
W 2021 roku ruszy budowa nowoczesnego parku handlowego Shop City przy ul. Walczaka. Na terenie parku znajdą się dwa markety spożywcze, w tym hipermarket Selgros. A także stacja paliw, sklep budowlano-ogrodniczy czy małe magazyny z biurami.

Będzie drugi wjazd na os. Europejskie

21 listopada 2020, 16:57
Miasto doszło do porozumienia z deweloperem i już w przyszłym roku zostanie wybudowany drugi wjazd na os. Europejskie. Chodzi o drogę dojazdową z ronda Europejskiego, czyli od ul. Myśliborskiej do Londyńskiej. Inwestycja ma kosztować 1,2 mln zł.

Remont zabytkowej willi ruszył pełną parą [zdjęcia]

20 listopada 2020, 17:12
Firma z podgorzowskiej Kłodawy zajmuje się remontem zabytkowej willi Jaehnego. Wokół budynku rozstawiono właśnie rusztowanie, które pozwoli rozpocząć demontaż dachu. Natomiast w środku trwają prace wyburzeniowe i porządkowe. Prace warte 9 mln 495 tys. zł powinny potrwać do 7 grudnia 2021 roku.

Park Słowiański również doczeka się modernizacji

20 listopada 2020, 16:37
Miasto przygotowało właśnie uchwałę budżetu na 2021 rok. Na liście inwestycji znalazła się również modernizacja parku Słowiańskiego. To dobra wiadomość, ponieważ park Słowiański jest najbardziej zaniedbanym terenem zielonym w Gorzowie.

Trwa budowa podziemnych śmietników na Kwadracie

18 listopada 2020, 09:28
W ciągu najbliższych tygodni przy ul. 30 Stycznia koło Kwadratu zostaną wybudowane nowoczesne podziemne pojemniki. Mają one przede wszystkim poprawić nie tylko efektywność segregowania, ale przede wszystkim estetykę otoczenia. Sześć podziemnych pojemników zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na odpady.


Fotoreportaże


x