Wiadomości › Inwestycje

Co się dzieje przy moście żelaznym? Sprawdziliśmy [zdjęcia]

29 maja 2021, 12:19
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie prowadzi obecnie największą w historii inwestycję, a chodzi o prace przy moście kolejowym przy ul. Fabrycznej. Chodzi o przebudowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej oraz przeprowadzeniem rur pod rzeką Wartą. Inwestycja jest warta ponad 9,8 mln zł.

Kolejne archeologiczne odkrycia w centrum Gorzowa [zdjęcia]

28 maja 2021, 13:45
Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Jednak na placu budowy, zamiast robotników, pracują cały czas archeolodzy. Wszystko przez to, że w centrum Gorzowa odkrywane są kolejne ślady historii. W ostatnich tygodniach odkryto elementy fortyfikacji z XVII wieku czy piwnice budynków z XIX wieku. Natomiast największą ciekawostką są ślady człowieka sprzed 3,8 tys. lat.

Będzie poślizg w rewitalizacji parku Róż. Są problemy ze stawem

28 maja 2021, 10:04
Trwają prace związane z rewitalizacją parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż w samym centrum Gorzowa. Jest to jedna z inwestycji, która wzbudza najwięcej kontrowersji m.in. przez spuszczenie wody ze stawu i odłów ryb czy zniszczenie zieleni. Teraz okazuje się, że prace nie zostaną ukończone w terminie, bo wykonawca zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z wniosek o wydłużenie terminu realizacji inwestycji.

W Gorzowie ma powstać Lubuskie Centrum Ruchu Drogowego na miarę XXI wieku

27 maja 2021, 11:00
Władze Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie planują inwestycję, jakiej w naszym mieście jeszcze nie było. Chcą wybudować Lubuskie Centrum Ruchu Drogowego, które będzie najnowocześniejsze w Europie. W ramach inwestycji planowana jest budowa nie tylko nowych placów manewrowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli, ale również toru do doskonalenia jazdy czy miasteczka ruchu drogowego dla dzieci.

Tak zmienia się zabytkowa Willa Jaehnego. Zobacz jak wygląda w środku [zdjęcia]

27 maja 2021, 10:02
Od listopada ubiegłego roku trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej Willi Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wykonawca po raz kolejnych pochwalił się, jak roboty wyglądają wewnątrz budynku. Postęp prac jest coraz bardziej widoczny.

200 metrów Okólnej zostanie wyremontowane. A co z pozostałym odcinkiem drogi?

25 maja 2021, 11:41
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę 200-metrowego odcinka ul. Okólnej. Jak się okazało, dwie firmy chcą zająć się remontem zniszczonej drogi, a ich oferty są wyższe o zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych od założonego budżetu. To oznacza, że fragment ul. Okólnej zostanie wyremontowany jeszcze w tym roku.

Co z przebudową ul. Słonecznej? Miasto rozważa dołożenie brakujących pieniędzy

24 maja 2021, 11:34
Dwie firmy chcą zająć się przebudową ul. Słonecznej, ale ich oferty znacznie przewyższają założony budżet. Najtańsza jest o 1,9 mln zł wyższa. Jednak jak się okazuje, władze Gorzowa rozważają dołożenie brakujących pieniędzy i rozstrzygnięcie przetargu.

Pięć firm chce przebudować ul. Kombatantów

21 maja 2021, 12:40
Władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Jak się okazało, aż pięć firm chce się zająć inwestycją, z czego trzy oferty są poniżej budżetu przewidzianego przez miasto. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na realizację prac.

Miasto wybuduje zupełnie nową drogę. Właśnie szuka wykonawcy

21 maja 2021, 11:11
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Spichrzowej - III etap, czyli budowę długo zapowiadanego, nowego odcinka drogi od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 7 czerwca.

Prace archeologiczne i budowa torowiska. Tak wygląda inwestycja przy Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

20 maja 2021, 10:44
Trwają prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie. Obecnie wykonawca pracuje na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevela. W okolicach Arsenału trwają prace archeologiczne, natomiast na odcinku koło ul. Łokietka pojawiła się podbudowa pod torowisko, a przy ul. Mickiewicza torowisko jest już praktycznie gotowe.


Fotoreportaże