Wiadomości › Inwestycje

Będzie spory poślizg w przebudowie ul. Myśliborskiej

8 grudnia 2020, 14:21
Wykonawca rozbudowy ul. Myśliborskiej zapowiadał, że prace mogą zakończyć się szybciej, niż zakładano. Niestety tak się nie stało i pomimo że minął już termin realizacji inwestycji, to niestety końca robót nie widać. Jak się okazało, plany pokrzyżowały kolizje z sieciami uzbrojenia podziemnego. To sprawiło, że dwupasmowa ul. Myśliborska będzie gotowa dopiero wiosną 2021 roku.

Trwają prace przy Leroy Merlin w Gorzowie [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 11:28
Na początku sierpnia ruszyła przebudowana budynku dawnego Tesco przy ul. Słowiańskiej, gdzie docelowo powstanie market budowlany Leroy Merlin. Obecnie prace są na bardzo zaawansowanym etapie. Praktycznie gotowa jest elewacja budynku, a wykonawca zajął się nawet wymianą nawierzchni parkingu znajdującego się przy markecie budowlanym.

Podziemne śmietniki prawie gotowe [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 09:25
Sześć ogromnych betonowych silosów czeka na montaż w przygotowanym wykopie. A chodzi o budowę podziemnych pojemników na Kwadracie. We wtorek betonowe śmietniki powinny zostać umieszczone pod ziemią. To oznacza, że inwestycja zbliża się już do końca. Sześć pojemników podziemnych zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na śmieci.

Co z remontem zniszczonej ul. Bazaltowej?

4 grudnia 2020, 10:47
Mieszkańcy ul. Bazaltowej i pobliskich ulic wciąż czekają na remont zniszczonej i dziurawej drogi. Na początku tego roku miasto zapowiadało, że ul. Bazaltowa doczeka się utwardzenia w ramach budowy kanalizacji przy ul. Żwirowej. Jednak na to mieszkańcy jeszcze poczekają, inwestycja ruszy dopiero w 2021 roku.

Trwa zabezpieczanie drzew na Kwadracie [zdjęcia]

2 grudnia 2020, 13:00
Miasto zleciło nowe prace na Kwadracie. Chodzi o budowę małych, kamiennych murków oporowych, które będą zabezpieczały rosnące tam drzewa. Obrzeża wykonane z kostki kamiennej mają zatrzymywać wodę i chronić drzewa przed suszą. Ponadto sprawią, że zieleń nie będzie już rozjeżdżana przez rowery i hulajnogi.

Przetarg na stadion rozstrzygnięty. Miasto wybrało innego wykonawcę, niż zapowiadało

1 grudnia 2020, 12:47
Władze Gorzowa właśnie rozstrzygnęły przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego. Jak się ostatecznie okazało, na wykonawcę została wybrana najtańsza firma. Natomiast oferta firmy, którą chciało wybrać miasto, została ostatecznie odrzucona. Budowa stadionu ruszy w 2021 roku.

Wielka wycinka drzew przy Walczaka. Pod topór pójdzie kilkaset drzew [zdjęcia]

30 listopada 2020, 14:34
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie idą pełną parą. Wykonawca zajmuje się obecnie pracami przy demontażu torowiska tramwajowego przy ul. Walczaka oraz wycinką drzew i krzewów przy ul. Walczaka i Zawackiej. Wycinka obejmie 737 drzew oraz 23 krzewy.

Stary Rynek doczeka się "odświeżenia"

29 listopada 2020, 19:03
Władze Gorzowa zaplanowały w 2021 roku prace na Starym Rynku. Wymieniona zostanie kostka brukowa, a fontanna Pauckscha doczeka się renowacji. Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel niespełna 1 mln zł.

Co ze żłobkiem i przedszkolem na os. Europejskim?

29 listopada 2020, 14:32
Władze Gorzowa nie rezygnują z budowy żłobka i przedszkola na os. Europejskim. W planach jest budowa jednej placówki, w której będzie mieściło się przedszkole z oddziałem żłobkowym. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji. Jeżeli uda się zdobyć pieniądze, wówczas placówka powstanie do końca 2022 roku.

Gorzów: Tłumy ludzi i kolejki przed sklepami w Nova Park [zdjęcia]

28 listopada 2020, 14:50
W sobotę 28 listopada ponownie zostały otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych po trzytygodniowej przerwie. Sprawdziliśmy, jak w sobotnie popołudnie wygląda sytuacja w największym centrum handlowym Nova Park w Gorzowie. Jak się okazało, mieszkańcy miasta oraz okolicznych powiatów tłumnie ruszyli na zakupy.


Fotoreportaże


x