Inwestycje

Dwa ważne skrzyżowania zostaną całkowicie otwarte. Koniec utrudnień dla kierowców

12 lipca 2022, 10:50
We wtorkowe popołudnie zostaną otwarte całkowicie dla ruchu dwa ważne skrzyżowania – Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego oraz Roosevelta, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego. To oznacza koniec utrudnień i objazdów dla kierowców.

Atrakcyjne działki inwestycyjne na sprzedaż. Miasto może zarobić ponad 10 mln zł

11 lipca 2022, 13:08
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż trzy działki inwestycyjne - przy ul. Jedwabniczej, Odlewników i Żelaznej. Jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów to ten przy ul. Jedwabniczej, ponieważ jest przeznaczony m.in. pod budowę obiektów handlu wielkopowierzchniowego. Przetarg odbędzie się w połowie września.

Młodzież jeszcze poczeka na internat

11 lipca 2022, 11:05
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg na przebudowę szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Wszystko przez to, że jedyna oferta, która została złożona w przetargu przekraczała budżet o ponad 21 mln zł.

Gorzów: Co z budową Aldi na os. Górczyn?

10 lipca 2022, 18:17
Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytują się czy budowa sklepu Aldi w pawilonie przy ul. Piłsudskiego w Gorzowie jest aktualna, ponieważ od kilku tygodni nie widać żadnych prac w budynku. Jak zapewnia biuro prasowe Aldi, sklep ma zostać otwarty dla klientów do końca 2022 roku.

Nowe lampy led pojawią się w parku Róż

9 lipca 2022, 13:58
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na budowę nowego oświetlenia placu zabaw oraz mostku w parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż. Nowe lampy led powinny pojawić się w parku do 15 października 2022 roku.

Most w Łupowie otwarty dla kierowców

8 lipca 2022, 13:57
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe popołudnie został otwarty dla ruchu przebudowany most w Łupowie. Kierowcy jeżdżący drogą krajową nr 132, nie muszą już korzystać z objazdów i mogą swobodnie jechać przez Łupowo.

Nowy odcinek ul. Spichrzowej gotowy. Kiedy otwarcie drogi?

8 lipca 2022, 11:20
Zakończyły się prace przy budowie nowego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie. Miasto czeka na informację od wykonawcy, kiedy droga będzie mogła zostać otwarta dla ruchu. Jednak można się spodziewać, że kierowcy całym odcinkiem ul. Spichrzowej będą mogli przejechać w połowie lipca.

Miasto chce wybudować obwodnicę i uzbroić tereny inwestycyjne

8 lipca 2022, 10:50
Budowa północnej obwodnicy Gorzowa staje się coraz bardziej realna. Władze Gorzowa starają się o dofinansowanie, które pozwoli nie tylko wybudować obwodnicę, ale również uzbroić tereny inwestycyjne przy ul. Mironickiej.

Miasto przeprowadziło test. Jedna firma zainteresowana przebudową Schodów Donikąd

7 lipca 2022, 16:24
Władze Gorzowa postanowiły sprawdzić ile prywatnych firm będzie zainteresowanych inwestycją w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jeżeli chodzi o przebudowę Schodów Donikąd i ich otoczenia. W teście rynku wzięła udział jedna zainteresowana firma.

Koniec przebudowy mostu w Łupowie. Droga zostanie otwarta dla kierowców

7 lipca 2022, 13:46
Szybciej niż zakładano, zakończyła się przebudowa mostu w Łupowie. Wszystko wskazuje na to, że most zostanie udostępniony dla ruchu w piątkowe popołudnie 8 lipca. Jak podkreśla Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, puszczenie ruchu samochodowego, nie oznacza jednak zakończenia wszystkich prac.


Fotoreportaże