Inwestycje

Ulica Kombatantów została zamknięta. Sprawdziliśmy, co się tam dzieje [zdjęcia]

13 września 2021, 15:00
W poniedziałek 13 września została zamknięta ul. Kombatantów od wysokości galerii handlowej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Roweckiego. Wszystko przez to, że wykonawca chce zająć się ułożeniem warstwy ścieralnej asfaltu na całym remontowanym odcinku. W poniedziałkowe popołudnie póki co, trwały prace przygotowawcze.

Niekończący się remont ul. Sosnkowskiego [zdjęcia]

13 września 2021, 09:40
Mieszkańcy ul. Sosnkowskiego ucieszyli się, kiedy została ogłoszona informacja o remoncie ich osiedlowej uliczki. Wydawałoby się, że inwestycja zostanie zrealizowana bez żadnych problemów w terminie. Jednak droga, która powinna być gotowa do końca lipca, wciąż nie została wyremontowana, a prace nada trwają, na co skarżą się mieszkańcy.

Remont Kombatantów na finiszu. Droga zostanie zamknięta na trzy dni

10 września 2021, 12:15
Z dwutygodniowym poślizgiem zakończą się prace przy przebudowie ul. Kombatantów. Wykonawca ostatnie roboty związane z układaniem warstwy ścieralnej przeprowadzi przy całkowitym zamknięciu dla ruchu remontowanego odcinka. To oznacza utrudnia dla kierowców i objazdy autobusów MZK.

Skatepark w parku Kopernika zostanie rozbudowany

10 września 2021, 10:13
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się rozbudową skateparku w parku Kopernika. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 27 września. Natomiast wykonawca będzie miał 70 dni na realizację prac.

N-Park prawie gotowy. Wiemy, kiedy planowane jest otwarcie [zdjęcia]

8 września 2021, 21:00
Budowa parku handlowego N-Park w Gorzowie jest już na ostatniej prostej. Wszystkie lokale mają swoich najemców, w środku trwają prace adaptacyjne. Natomiast na zewnątrz prowadzone są roboty budowlane związane z budową parkingu oraz zagospodarowania terenu. W N-Parku znajdą się takie sklepy jak m.in. Biedronka, Rossmann, Pepco, Dealz, Sinsay czy też księgarnia Empik. Otwarcie zaplanowano pod koniec października.

Kto wyremontuje ul. Olimpijską i Trasę Nadwarciańską? Miasto ponownie szuka wykonawcy

8 września 2021, 09:23
Władze Gorzowa ogłosiły ponownie przetarg na przebudowę ul. Olimpijskiej oraz Trasy Nadwarciańskiej. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 22 września. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione przez awarię platformy zakupowej, co uniemożliwiło jednej z firm przystąpienie do przetargu.

Archeolodzy wrócili na Chrobrego. Będzie poślizg w inwestycji? [zdjęcia]

7 września 2021, 10:20
Trwa przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I na całym odcinku planowanej inwestycji. W połowie sierpnia zostały zasypane odkrycia archeologiczne przy ul. Chrobrego na wysokości Arsenału, a archeolodzy zakończyli swoje prace, przez co wykonawca mógł ruszyć z dalszymi robotami. Jednak wraz z początkiem września na Chrobrego wrócili archeolodzy, którzy tym razem prowadzą prace na wysokości ul. Pocztowej. Tym samym wykonawca zastanawia się czy nie złożyć w Urzędzie Miasta Gorzowa wniosku o nowy termin realizacji inwestycji.

Gorzów: Tu powstaje restauracja McDonald’s [zdjęcia]

6 września 2021, 16:12
Przy ul. Myśliborskiej na skraju osiedla Europejskiego zostanie wybudowana nowa restauracja McDonald's. Obecnie na placu budowy pracuje ciężki sprzęt, a roboty idą pełną parą. Planowane zakończenie prac przy budowie to grudzień 2021 roku.

Ruszyło głosowanie na obywatelskie inwestycje

6 września 2021, 11:58
Chcesz mieć wpływ na swoją najbliższą okolicę? Sprawdź, jakie pomysły zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego i wybierz te, które powinny być zrealizowane w Gorzowie. Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2022 ruszyło w poniedziałek 6 września i potrwa do poniedziałku 20 września.

Przebudowa Starego Rynku w rejonie katedry za ponad 1,1 mln zł

6 września 2021, 10:03
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższały budżet. Po prawie dwóch miesiącach analiz, miasto zdecydowało dołożyć brakującą kwotę i wybrać wykonawcę, który zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Inwestycja będzie kosztować roboty 1 mln 174 tys. 909 zł


Fotoreportaże