Wiadomości › Inwestycje

Odkrycia archeologiczne na Chrobrego zostały zasypane [zdjęcia]

11 czerwca 2021, 09:45
Trwa przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I. Wykonawca szacuje, że zrealizował około 70% wszystkich prac. W ostatnich dniach odkrycia archeologiczne, które zostały odkopane na wysokości Arsenału zostały zbadane, zarchiwizowane oraz… zakopane. Konsorcjum firm ZUE i FDO chciałoby zakończyć prace w szybszym terminie, niż ten o który wnioskował.

Wykonawca przebudowy ul. Kombatantów wybrany

10 czerwca 2021, 12:23
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Remont niespełna 500-metrowego odcinka drogi będzie kosztował miasto 1 mln 11 tys. zł. Firma Eurovia Polska będzie miała dwa miesiące na realizację inwestycji.

Czytelnik: Opóźnienia w remoncie ul. Bogusławskiego i Sosnkowskiego. Czy wykonawca dostanie karę? [zdjęcia]

5 czerwca 2021, 13:36
Wielu mieszkańców ul. Bogusławskiego i Sosnkowskiego ucieszyło się, kiedy została ogłoszona informacja o remoncie tych dwóch osiedlowych uliczek. Wydawało się, że obie inwestycje zostaną bez problemu zrealizowane w terminie. Jednak w przypadku ul. Bogusławskiego, prace powinny zostać zakończone do końca maja, ale niestety tak się nie stało i nie wiadomo kiedy zostaną ukończone.

Pierwsze tablice LED na przystankach już zamontowane [zdjęcia]

1 czerwca 2021, 17:44
Wykonawca systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu, rozpoczął właśnie montaż pierwszych tablic ledowych na przystankach komunikacji miejskiej w centrum Gorzowa. Tablice pojawiły się już na przystankach przy ul. Sikorskiego oraz ul. Chrobrego. Docelowo pojawią się w 23 różnych lokalizacjach na terenie całego miasta.

Budowa fundamentów pod halę widowiskowo-sportową idzie pełną parą [zdjęcia]

1 czerwca 2021, 13:31
Wykonawca hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie prowadzi intensywne prace związane z budową stóp fundamentowych wraz ze zbrojeniami. Fundamenty powinny być gotowe do końca czerwca, tak aby można było ruszyć z kolejnym etapem prac. Według umowy, hala powinna być gotowa do stycznia 2023 roku.

Co się buduje przy Walczaka? To kolejna część parku handlowego [zdjęcia]

31 maja 2021, 19:39
W budynku, w którym mieściła się zakładowa straż pożarna byłych zakładów Stilon przy ul. Walczaka zostały otwarte lokale usługowe. Jednak to nie wszystko. Budowana jest właśnie druga część Parku Handlowego Walczaka, która będzie się składała z dwupiętrowego, przeszklonego budynku. Całość powinna być gotowa do końca 2021 roku.

Większe pieniądze na modernizację deptaka na Hawelańskiej i brak chętnych firm

31 maja 2021, 11:32
Władze Gorzowa wspólnie z radnymi zdecydowały, że zwiększą o 1 mln zł budżet na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Liczyły, że w ten sposób uda się rozstrzygnąć postępowanie i ruszyć z pracami. Jednak tym razem, do przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma.

Co z naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim?

31 maja 2021, 09:29
Skarpa przy moście Staromiejskim zaczęła zapadać się kilka miesięcy temu. Miasto ogłosiło przetarg i wybrało firmę, która miała zająć się jej naprawą. Póki co, żadne prace nie ruszyły, chociaż termin zakończenia inwestycji to końcówka czerwca. Jak się okazuje, powodem jest wysoki stan wód rzeki Warty.

Co się dzieje przy moście żelaznym? Sprawdziliśmy [zdjęcia]

29 maja 2021, 12:19
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie prowadzi obecnie największą w historii inwestycję, a chodzi o prace przy moście kolejowym przy ul. Fabrycznej. Chodzi o przebudowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej oraz przeprowadzeniem rur pod rzeką Wartą. Inwestycja jest warta ponad 9,8 mln zł.

Kolejne archeologiczne odkrycia w centrum Gorzowa [zdjęcia]

28 maja 2021, 13:45
Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Jednak na placu budowy, zamiast robotników, pracują cały czas archeolodzy. Wszystko przez to, że w centrum Gorzowa odkrywane są kolejne ślady historii. W ostatnich tygodniach odkryto elementy fortyfikacji z XVII wieku czy piwnice budynków z XIX wieku. Natomiast największą ciekawostką są ślady człowieka sprzed 3,8 tys. lat.


Fotoreportaże