Wiadomości › Inwestycje

W Metalowcu pojawi się 60 kamer. Mają zapobiec dewastacji budynku

6 kwietnia 2021, 12:11
Jeszcze przed wakacjami w budynku dawnego Metalowca przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie zostanie zainstalowany system monitoringu. Kamery pojawią się na wszystkich kondygnacjach, zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Mają zapobiec aktom wandalizmu, których dopuszczają się mieszkańcy lokali socjalnych. Najczęściej niszczone są ściany budynków, drzwi czy system przeciwpożarowy.

Nowa organizacja ruchu w centrum Gorzowa. Będą utrudnienia i objazdy

5 kwietnia 2021, 20:17
We wtorek 6 kwietnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Skrzyżowanie będzie jeszcze przejezdne, ale ze znaczącymi utrudnieniami w ruchu. Natomiast w środę 7 kwietnia zostanie zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. To oznacza spore utrudnia w centrum miasta, objazdy i korki. Objazdami będą kursować również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Utrudnienia na Teatralnej w związku z pracami przy CEZiB

5 kwietnia 2021, 13:49
We wtorek 6 marca wykonawca budowy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem zajmie się robotami związanymi z przyłączami kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci wodociągowej oraz instalacji hydrantowej zewnętrznej. Na początek prace rozpoczną się przy ul. Teatralnej.

Miasto chce sprzedać drewno z wycinki na Walczaka

5 kwietnia 2021, 12:37
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w Gorzowie w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która chciałaby odkupić od miasta drewno powstałe z wycinki drzew przy ul. Walczaka. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 12 kwietnia.

Gorzów: Spalarnia śmieci powstanie przy Mironickiej?

3 kwietnia 2021, 14:17
W Gorzowie ma powstać nowoczesna spalarnia odpadów. To efekt przyjętej przez sejmik Strategii Województwa Lubuskiego 2030, w której zapisano miasto Gorzów jako lokalizację tej inwestycji. Natomiast podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy ul. Mironickiej, który dopuszcza tam budowę spalarni śmieci.

Miejski monitoring i system informacji pasażerskiej z poślizgiem

2 kwietnia 2021, 10:49
Cały czas trwają prace związane z budową nowej sieci monitoringu oraz systemu informacji pasażerskiej. Inwestycja miała być gotowa pod koniec sierpnia, ale jak zapowiedział wykonawca, niestety będzie poślizg. Nowe kamery monitoringu oraz tablice led informujące o tym za ile przyjedzie autobus lub tramwaj będą działać dopiero jesienią.

Zamknięta Chrobrego na wysokości Arsenału. Objazdy dla kierowców i MZK

31 marca 2021, 09:24
Od razu po Wielkanocy ruszą prace na najbardziej newralgicznym skrzyżowaniu w centrum Gorzowa, czyli skrzyżowaniu Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnia w centrum miasta, objazdy i korki. Wszystko przez to, że zostanie zamknięte ul. Chrobrego na wysokości Arsenału.

Zamknięte pasy i utrudnienia w centrum Gorzowa [zdjęcia]

30 marca 2021, 16:18
Zgodnie z zapowiedziami we wtorkowe popołudnie został zamknięty jeden pas ul. Chrobrego oraz ul. Wybickiego. Wszystko w związku z przygotowaniem skrzyżowania do przebudowy. Zamknięcie pasów spowodowało spore utrudnienia w ruchu. Sama przebudowa skrzyżowania ul. Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły ruszy tuż po Wielkanocy.

Będą utrudnienia w centrum. Wykonawca przygotowuje skrzyżowanie do przebudowy

30 marca 2021, 12:47
We wtorek po południu wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I przystąpi do prac przygotowawczych, jeżeli chodzi o przebudowę skrzyżowania ul. Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły. Prace będą polegały na rozbiórce i utwardzeniu wyspy na środku skrzyżowania. W związku z tym, kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Natomiast sama przebudowa ruszy tuż po Wielkanocy.

Fontanna w parku Kopernika czeka na remont. Projektant wciąż poszukiwany

29 marca 2021, 12:58
W poprzednim postępowaniu nie udało się znaleźć firmy, która zajęłaby się przygotowaniem dokumentacji projektowej modernizacji fontanny w parku Kopernika. Dlatego też władze Gorzowa po raz kolejny szukają wykonawcy. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 9 kwietnia.


Fotoreportaże


x