Wiadomości › Inwestycje

Co ze żłobkiem i przedszkolem na os. Europejskim?

29 listopada 2020, 14:32
Władze Gorzowa nie rezygnują z budowy żłobka i przedszkola na os. Europejskim. W planach jest budowa jednej placówki, w której będzie mieściło się przedszkole z oddziałem żłobkowym. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji. Jeżeli uda się zdobyć pieniądze, wówczas placówka powstanie do końca 2022 roku.

Gorzów: Tłumy ludzi i kolejki przed sklepami w Nova Park [zdjęcia]

28 listopada 2020, 14:50
W sobotę 28 listopada ponownie zostały otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych po trzytygodniowej przerwie. Sprawdziliśmy, jak w sobotnie popołudnie wygląda sytuacja w największym centrum handlowym Nova Park w Gorzowie. Jak się okazało, mieszkańcy miasta oraz okolicznych powiatów tłumnie ruszyli na zakupy.

Wielka demolka i wycinka drzew przy ul. Walczaka [zdjęcia]

26 listopada 2020, 14:14
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie wkroczyły w kolejny etap i objęły również ul. Zawackiej i Walczaka. Wykonawca zajmuje się obecnie demontażem torowiska tramwajowego przy ul. Walczaka i wycinką drzew. Również przy ul. Zawackiej zostały wycięte drzewa, a niedługo ruszy budowa ronda.

Miasto chce wyremontować ostatni fragment ul. Kostrzyńskiej

26 listopada 2020, 11:33
Władze Gorzowa starają się o dofinansowanie w wysokości 5,5 mln zł, aby kompleksowo przebudować ostatni fragment ul. Kostrzyńskiej od węzła S3 do granic miasta. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana do końca 2022 roku.

Tor rowerowy i nowe ścieżki. Park Słowiański czeka rewolucja

25 listopada 2020, 14:59
Miasto stara się o dofinansowanie modernizacji parku Słowiańskiego. Jeżeli wniosek władz Gorzowa zostanie rozpatrzony pozytywnie, to miasto otrzyma 6 mln 820 tys. zł na realizację inwestycji. W ramach prac zaplanowano przebudowę istniejących ścieżek parkowych, montaż oświetlenia, budowę placu zabaw oraz małego toru rowerowego.

Zobacz, jak wyglądają prace w środku willi [zdjęcia]

24 listopada 2020, 15:09
Od kilku dni trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej willi Jaehnego. Teraz wykonawca pochwalił się, jak roboty wyglądają wewnątrz budynku. Zdjęcia naprawdę robią wrażenie.

Centrum Gorzowa zmieni się nie do poznania [zdjęcia]

23 listopada 2020, 09:30
W 2021 roku czekają nas kolejne prace budowlane w centrum Gorzowa. Tym razem będą związane z modernizacją deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Inwestycja warta 2 mln zł ma sprawić, że centrum ma być bardziej przyjazne dla mieszkańców, z zielenią i ogródkami gastronomicznymi.

Nowoczesny park handlowy Shop City na wyjeździe z Gorzowa [zdjęcia]

22 listopada 2020, 15:00
W 2021 roku ruszy budowa nowoczesnego parku handlowego Shop City przy ul. Walczaka. Na terenie parku znajdą się dwa markety spożywcze, w tym hipermarket Selgros. A także stacja paliw, sklep budowlano-ogrodniczy czy małe magazyny z biurami.

Będzie drugi wjazd na os. Europejskie

21 listopada 2020, 16:57
Miasto doszło do porozumienia z deweloperem i już w przyszłym roku zostanie wybudowany drugi wjazd na os. Europejskie. Chodzi o drogę dojazdową z ronda Europejskiego, czyli od ul. Myśliborskiej do Londyńskiej. Inwestycja ma kosztować 1,2 mln zł.

Remont zabytkowej willi ruszył pełną parą [zdjęcia]

20 listopada 2020, 17:12
Firma z podgorzowskiej Kłodawy zajmuje się remontem zabytkowej willi Jaehnego. Wokół budynku rozstawiono właśnie rusztowanie, które pozwoli rozpocząć demontaż dachu. Natomiast w środku trwają prace wyburzeniowe i porządkowe. Prace warte 9 mln 495 tys. zł powinny potrwać do 7 grudnia 2021 roku.


Fotoreportaże


x