Wiadomości › Inwestycje

Trasa Nadwarciańska do remontu

13 sierpnia 2021, 15:00
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się remontem Trasy Nadwarciańskiej. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 30 sierpnia. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to zniszczona droga zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku.

Miasto doszło do porozumienia z inwestorem. Piwnice zostaną wkomponowane w apartamentowiec

12 sierpnia 2021, 16:12
Władze Gorzowa doszły do porozumienia z inwestorem, który kupił działkę z piwnicami po dawnej leżakowni piwa przy ul. Walczaka. Deweloper zostaje w mieście bez względu na to jaka będzie decyzja konserwatora zabytków, natomiast same piwnice nie zostaną wyburzone, a wkomponowane w apartamentowiec, który ma zostać wybudowany na działce.

Droga wstydu zostanie wyremontowana! Miasto szuka wykonawcy prac [zdjęcia]

12 sierpnia 2021, 11:12
Władze Gorzowa ogłosiły przetarg na przebudowę ul. Olimpijskiej, która jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Olimpijska zostanie wyremontowana na całym odcinku. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 30 sierpnia. Natomiast wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac.

Trwa budowa ronda. Będą zmiany w organizacji ruchu

12 sierpnia 2021, 10:19
W piątek 13 sierpnia kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 22 w Gorzowie w ciągu ul. Zawackiej i Łukasińskiego będą musieli liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Wszystko przez budowę ronda na skrzyżowaniu obu ulic.

Wielka demolka na Okólnej. Ruszył remont drogi [film i zdjęcia]

11 sierpnia 2021, 12:58
Z lekkim poślizgiem rozpoczął się remont ul. Okólnej. Inwestycja została podzielona na etapy, aby była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców. W środę 11 sierpnia na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Pomorskiej trwała wielka demolka, czyli zrywanie betonowej podbudowy pomocą ciężkiego sprzętu.

Myśliborska w końcu otwarta dla kierowców! [film i zdjęcia]

10 sierpnia 2021, 14:00
We wtorkowe popołudnie 10 sierpnia wykonawca oddał do użytku obie jezdnie ul. Myśliborskiej. Jednak na trasie panują jeszcze miejscami zwężki, ponieważ trwają ostatnie prace porządkowe. Wyremontowaną drogę czekają jeszcze odbiory.

Rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie ul. Słonecznej

10 sierpnia 2021, 12:12
Ruszył długo wyczekiwany remont ul. Słonecznej. Zakres prac jest naprawdę szeroki, ponieważ obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni czy remont chodników, ale również przebudowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej. Wykonawca ma czas do 30 listopada na realizację inwestycji.

Schody w parku Róż. Zamiast podjazdu i rampy, będzie miejsce do siedzenia

9 sierpnia 2021, 16:17
Nasz czytelnik Daniel dopytywał się Urzędu Miasta Gorzowa dlaczego w nowo budowanych schodach w parku Róż od strony ronda Kosynierów Gdyńskich nie będzie podjazdu dla wózków i rampy dla rowerów. Urzędnicy tłumaczą, że wszystko z uwagi na duże różnice wysokości terenu. Jednak dzięki rezygnacji z podjazdu i rampy, na schodach powstaną tarasy do siedzenia.

Myśliborska zostanie warunkowo dopuszczona do ruchu

9 sierpnia 2021, 10:11
Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na warunkowe otwarcie nowej jezdni ul. Myśliborskiej i puszczenie ruchu. Dwupasmowa droga zostanie udostępniona warunkowo dla kierowców jeszcze w tym tygodniu. Natomiast jej formalne otwarcie nastąpi po odbiorach technicznych.

Inwestor wybuduje nowy dojazd na osiedle

7 sierpnia 2021, 19:51
Władze Gorzowa doszły do porozumienia z firmą Sigma Group, która nie tylko wybuduje przy ul. Myśliborskiej sklep Netto i restaurację McDonald’s, ale również zajmie się budową nowej drogi dojazdowej na os. Europejskie. Inwestor podzielił prace na dwa etapy i najpierw powstanie dojazd do powstającego kompleksu handlowo-usługowego, a następnie pozostały odcinek prowadzący na osiedle. Całość będzie gotowa pod koniec kwietnia 2022 roku.


Fotoreportaże