Wiadomości › Inwestycje

Fragment ul. Marcinkowskiego zostanie wyremontowany

10 grudnia 2020, 13:51
W 2021 roku ma zostać wyremontowany fragment ul. Marcinkowskiego od Broniewskiego do pętli autobusowej. Najważniejsza będzie wymiana nawierzchni, a także likwidacja miejsc postojowych autobusów i przesunięcie przystanku.

Kiedy koniec prac na Spichrzowej?

10 grudnia 2020, 12:46
Przebudowa pierwszego odcinka ul. Spichrzowej powinna zakończyć się pod koniec października, ale prace na remontowanej drodze wciąż trwają. Jak tłumaczy wykonawca, wszystko przez prace archeologiczne, które na dłuższy czas wstrzymały roboty. Jak informuje miasto, inwestycja powinna zostać zakończona do końca grudnia 2020 roku.

Wójcicki: Budujemy halę! Miasto dołoży aż 17 mln zł

9 grudnia 2020, 17:39
Podczas specjalnie zwołanej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 9 grudnia, radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania dodatkowych 17 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej. Teraz zarząd Słowianki będzie mógł rozstrzygnąć przetarg. Najtańsza oferta na budowę hali to aż 89 mln 157 tys. zł.

Druga jezdnia ul. Walczaka już widoczna [zdjęcia]

9 grudnia 2020, 13:00
Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie nie zwalnia tempa. Efekty prac przy ul. Walczaka robią wrażenie. Jeszcze tydzień temu trwała wycinka drzew, natomiast dzisiaj widać już jak będzie biegła druga jezdnia nowej drogi. Postępy prac doskonale widać na zdjęciach.

Będzie spory poślizg w przebudowie ul. Myśliborskiej

8 grudnia 2020, 14:21
Wykonawca rozbudowy ul. Myśliborskiej zapowiadał, że prace mogą zakończyć się szybciej, niż zakładano. Niestety tak się nie stało i pomimo że minął już termin realizacji inwestycji, to niestety końca robót nie widać. Jak się okazało, plany pokrzyżowały kolizje z sieciami uzbrojenia podziemnego. To sprawiło, że dwupasmowa ul. Myśliborska będzie gotowa dopiero wiosną 2021 roku.

Trwają prace przy Leroy Merlin w Gorzowie [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 11:28
Na początku sierpnia ruszyła przebudowana budynku dawnego Tesco przy ul. Słowiańskiej, gdzie docelowo powstanie market budowlany Leroy Merlin. Obecnie prace są na bardzo zaawansowanym etapie. Praktycznie gotowa jest elewacja budynku, a wykonawca zajął się nawet wymianą nawierzchni parkingu znajdującego się przy markecie budowlanym.

Podziemne śmietniki prawie gotowe [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 09:25
Sześć ogromnych betonowych silosów czeka na montaż w przygotowanym wykopie. A chodzi o budowę podziemnych pojemników na Kwadracie. We wtorek betonowe śmietniki powinny zostać umieszczone pod ziemią. To oznacza, że inwestycja zbliża się już do końca. Sześć pojemników podziemnych zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na śmieci.

Co z remontem zniszczonej ul. Bazaltowej?

4 grudnia 2020, 10:47
Mieszkańcy ul. Bazaltowej i pobliskich ulic wciąż czekają na remont zniszczonej i dziurawej drogi. Na początku tego roku miasto zapowiadało, że ul. Bazaltowa doczeka się utwardzenia w ramach budowy kanalizacji przy ul. Żwirowej. Jednak na to mieszkańcy jeszcze poczekają, inwestycja ruszy dopiero w 2021 roku.

Trwa zabezpieczanie drzew na Kwadracie [zdjęcia]

2 grudnia 2020, 13:00
Miasto zleciło nowe prace na Kwadracie. Chodzi o budowę małych, kamiennych murków oporowych, które będą zabezpieczały rosnące tam drzewa. Obrzeża wykonane z kostki kamiennej mają zatrzymywać wodę i chronić drzewa przed suszą. Ponadto sprawią, że zieleń nie będzie już rozjeżdżana przez rowery i hulajnogi.

Przetarg na stadion rozstrzygnięty. Miasto wybrało innego wykonawcę, niż zapowiadało

1 grudnia 2020, 12:47
Władze Gorzowa właśnie rozstrzygnęły przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego. Jak się ostatecznie okazało, na wykonawcę została wybrana najtańsza firma. Natomiast oferta firmy, którą chciało wybrać miasto, została ostatecznie odrzucona. Budowa stadionu ruszy w 2021 roku.


Fotoreportaże


x