Wiadomości › Inwestycje

Tymczasowe rondo na Walczaka i zamknięty wjazd w Szarych Szeregów [zdjęcia]

23 lipca 2021, 12:47
We wtorek 27 lipca wykonawca przebudowy drogi krajowej nr 22 przystąpi do kolejnego etapu prac. Zamknięta zostanie ul. Szarych Szeregów od strony skrzyżowania z ul. Walczaka. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Fieldorfa-Nila i Walczaka powstanie tymczasowe rondo. Kierowcy chcący dojechać do ul. Szarych Szeregów będą musieli korzystać z objazdów.

Mieszkańcy czekali na remont wiele lat. Ulica Długosza zostanie w końcu przebudowana

23 lipca 2021, 10:02
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie przebudową ul. Długosza na os. Staszica. W ramach prac pojawi się nie tylko nowy asfalt i zostaną przebudowane chodniki, ale również zostanie wybudowana zatoka postojowa dla samochodów osobowych. W ramach inwestycji przebudowy doczeka się również odwodnienie i sieć wodociągowa. Wykonawca będzie miał czas do końca grudnia 2021 roku na realizację wszystkich prac.

Odrestaurowana Willa nad Wartą będzie gotowa za dwa lata

22 lipca 2021, 14:59
Kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt milionów złotych kosztować ma remont dawnej Willi Pauckscha na gorzowskim Zawarciu. Do tej pory prace pochłonęły ponad 1 milion 200 tysięcy złotych, a do zrobienia jest jeszcze sporo rzeczy. Planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2023 roku.

Czytelnik: Co z remontem ul. Okólnej, a raczej jego brakiem?

22 lipca 2021, 14:16
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Sławek, który dopytuje się o remont ul. Okólnej. Prace miały ruszyć w połowie lipca, jednak wykonawca inwestycji nie wszedł do tej pory na plac budowy. Dlatego czytelnik dopytuje się co jest powodem opóźnień w rozpoczęciu remontu tej zniszczonej drogi.

Prace przy rozbiórce dawnej leżakowni piwa wstrzymane! Jest wniosek o wpisanie obiektu do rejestru zabytków [zdjęcia]

21 lipca 2021, 11:33
Teren z pozostałościami po dawnej leżakowni piwa przy ul. Walczaka kupił deweloper. Inwestor otrzymał pozwolenie na rozbiórkę piwnic, ponieważ chciał w tym miejscu wybudować apartamentowiec. Jednak prace zostały zablokowane, ponieważ do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęło pismo z prośbą o wpisanie do rejestru zabytków podziemnych magazynów leżakowni dawnego browaru Ehrenberga.

Wykonawca wybrany. Schody w parku Słowiańskim zostaną w końcu wyremontowane

19 lipca 2021, 16:44
Jeszcze w tym roku czeka nas pierwszy etap modernizacji parku Słowiańskiego. Na początek zostaną przebudowane schody terenowe od strony os. Staszica, a dokładnie od ul. Dąbrowskiej, Marcinkowskiego i Fredry. Miasto zdecydowało, że firma z podgorzowskiej Kłodawy zajmie się inwestycją. Wykonawca będzie miał czas na realizację wszystkich prac do 19 listopada 2021 roku.

Gorzów: W mieście powstaną dwie nowe restauracje McDonald’s

16 lipca 2021, 08:04
McDonald’s chce rozwinąć sieć swoich restauracji w Gorzowie. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w naszym mieście mają powstać dwie nowe restauracje. Pierwsza przy ul. Myśliborskiej na os. Europejskim, a druga przy ul. Kasprzaka tuż obok węzła S3. Tym samym w Gorzowie będą łącznie cztery restauracje tej popularnej sieciówki.

Przy Obrońców Pokoju będzie bezpieczniej. Powstanie wyniesione przejście dla pieszych

16 lipca 2021, 07:33
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Obrońców Pokoju. Wszystko po to, aby spowolnić ruch i poprawić bezpieczeństwo pieszych. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 20 lipca.

W Gorzowie zostanie wybudowane nowe Netto z zespołem handlowo-usługowym [zdjęcia]

15 lipca 2021, 21:38
Firma Sigma Group chce wybudować w Gorzowie nowy sklep Netto wraz z zespołem handlowo-usługowym, który ma powstać przy ul. Myśliborskiej na os. Europejskim. Obecnie firma Sigma Group, która jest inwestorem czeka na pozwolenie na budowę.

Schody Donikąd i ich najbliższe otoczenie przejdzie metamorfozę. Miasto szuka partnerów do inwestycji

15 lipca 2021, 11:48
Władze Gorzowa w końcu chcą się zabrać za Schody Donikąd, ale w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Dlatego też szukają prywatnych firm, które chciałyby zająć się zagospodarowaniem terenu wokół schodów, natomiast same Schody Donikąd zostałyby przebudowane. Do końca 2021 roku zostanie przeprowadzony test rynkowy, który da odpowiedź jakie jest zainteresowanie prywatnych firm tą inwestycją.


Fotoreportaże


x
-->