Inwestycje

Radni podjęli decyzję. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie zajmie się inwestycjami

29 września 2021, 15:21
W środę 29 września podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie utworzenia Spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Spółka będzie zajmować się przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu, uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń czy nawet nadzorowaniem poszczególnych inwestycji.

Remont Trasy Nadwarciańskiej za prawie 1,4 mln zł

28 września 2021, 10:51
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na remont Trasy Nadwarciańskiej. Przebudową drogi na długości około 1,2 km zajmie się firma Eurovia Polska S.A., która złożyła najtańszą ofertę. Inwestycja będzie kosztować miasto prawie 1,4 mln zł. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w październiku.

Na stadionie pojawił się tartan. Nowy obiekt zaczyna nabierać charakteru [film i zdjęcia]

27 września 2021, 16:40
W poniedziałek firma Tamex rozpoczęła układanie tartanu na budowanym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie. Nawierzchnia tartanowa pokryła niemal całą bieżnię, z wyłączeniem miejsca budowy trybun gdzie pracuje ciężki sprzęt. Nowy stadion lekkoatletyczny powinien być gotowy do 18 marca 2022 roku.

Skatepark poczeka jeszcze na rozbudowę

27 września 2021, 12:57
Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Jednak póki co, z inwestycji nic nie wyjdzie, ponieważ oferty ponad dwukrotnie przewyższają założony budżet. Najtańsza oferta jest wyższa aż o 628 tys. zł. To oznacza, że miasto unieważni przetarg i ogłosi nowe postępowanie.

Kasprzaka częściowo z nowym asfaltem [zdjęcia]

24 września 2021, 14:16
Trwają prace przy remoncie 450-metrowego odcinka ul. Kasprzaka w ciągu drogi krajowej nr 22 pomiędzy zjazdami z węzła S3 Gorzów Południe. Inwestycja wzbudzała wiele emocji wśród kierowców, którzy musieli stać w korku. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są obecnie prace i czy są jakieś utrudnienia w ruchu.

Trwa układanie asfaltu na skrzyżowaniu w centrum Gorzowa [zdjęcia]

24 września 2021, 11:17
Spore zmiany w centrum Gorzowa. Na części skrzyżowania ul. Chrobrego z Jagiełły i Wybickiego jest właśnie układana warstwa ścieralna asfaltu. Prawie gotowe jest również torowisko tramwajowe, które czeka na montaż szyn. W najbliższych tygodniach kierowcy mogą spodziewać się zmian w organizacji ruchu, czyli przełożenia ruchu na wyremontowaną część skrzyżowania.

Kierowców czekają kolejne utrudnienia. Do remontu idzie Trasa Nadwarciańska

23 września 2021, 12:05
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do drugiego przetargu na przebudowę Trasy Nadwarciańskiej. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się ponownie te same firmy, co wcześniej, a ich oferty mieszczą się w budżecie. Rozstrzygnięcie przetargu jest zatem kwestią czasu. Natomiast prace przy remoncie mają potrwać dwa miesiące.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie rozwiąże problemy z inwestycjami w Gorzowie?

23 września 2021, 11:01
Przygotowanie inwestycji w Gorzowie i nadzór nad ich realizacją pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też prezydent Jacek Wójcicki chce utworzenia spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu, uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń czy nawet nadzorowaniem poszczególnych inwestycji. Jednak czy miejska spółka inwestycyjna zostanie powołana, będzie zależało od tego jak zagłosują radni podczas wrześniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Północna obwodnica Gorzowa coraz bardziej realna

23 września 2021, 09:52
Władze Gorzowa nie rezygnują z pomysłu budowy północnej obwodnicy miasta. Dlatego też podczas wrześniowej Sesji Rady Miasta, radni podejmą uchwałę w sprawie zaciągnięcia 150 tys. zł kredytu na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego północnej obwodnicy Gorzowa. Natomiast sama budowa obwodnicy miałaby ruszyć najwcześniej w 2023 roku.

Olimpijska zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku?

22 września 2021, 11:29
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Jak się okazało, trzy firmy chcą wyremontować jedną z najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Wszystkie oferty nieznacznie przekraczają założony budżet. Jeżeli miasto wybierze wykonawcę, wówczas remont będzie musiał zostać wykonany w ciągu dwóch miesięcy.


Fotoreportaże