Wiadomości › Inwestycje

Ruszyła rozbiórka dawnej leżakowni piwa, czyli piwnic Ehrenberga. Co powstanie w tym miejscu? [zdjęcia]

8 lipca 2021, 11:25
Atrakcyjna działka praktycznie w centrum Gorzowa znalazła nowego właściciela. Teren z pozostałościami po dawnej leżakowni piwa kupił deweloper. Wszystko wskazuje, że w tym miejscu powstanie docelowo nowy blok lub apartamentowiec.

Po weekendzie rozpocznie się remont ul. Kombatantów

7 lipca 2021, 14:12
W czerwcu władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów i podpisały umowę z wykonawcą. Natomiast w poniedziałek 12 lipca ruszą pierwsze prace przy remoncie drogi. To oznacza utrudnienia dla kierowców i zmianę trasy autobusów MZK.

Ruszyła naprawa zapadającej się skarpy [zdjęcia]

7 lipca 2021, 13:55
W środę 7 lipca rozpoczęły się prace przy naprawie zapadającej się skarpy koło mostu Staromiejskiego. Wykonawca zajął się na początek rozbiórką brukowca oraz uporządkowaniem terenu. Nowe umocnienie skarpy powinno pojawić się w ciągu dwóch miesięcy.

Co z naprawą ledowego podświetlenia torowiska na deptaku?

7 lipca 2021, 11:24
Od ponad miesiąca nie działa ledowe podświetlenie torowiska na deptaku. Miasto zapewnia, że podświetlenie zostanie naprawione w ramach gwarancji i zostanie to wyegzekwowane od firmy, która zajmowała się przebudową ul. Sikorskiego i budową deptaka.

Monitoring na Kozaczej Górze? To pomysł radnego

6 lipca 2021, 18:06
Radny Robert Surowiec zwrócił się do prezydenta Jacka Wójcickiego z interpelacją w sprawie montażu kamer monitoringu na punkcie widokowym na Kozaczej Górze. Wszystko przez to, że teren jest niszczony i zanieczyszczany. Niestety, już w ubiegłym roku miasto tłumaczyło, że nie ma takiej możliwości.

Kiedy w końcu przejedziemy dwupasmową ul. Myśliborską?

6 lipca 2021, 17:17
Przebudowa ul. Myśliborskiej została zakończona z 7-miesięcznym poślizgiem. Chociaż dwupasmowa droga jest gotowa, to wciąż nie została w pełni otwarta dla kierowców, chociaż miało to nastąpić najpóźniej w piątek 2 lipca. Sprawdziliśmy dlaczego.

Staw w parku Róż zarasta. Tak wygląda rewitalizacja parku [zdjęcia]

5 lipca 2021, 09:22
Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w ostatnim czasie. Prace na pewno nie zostaną ukończone we wrześniu, ponieważ wykonawca nie zajął się w ogóle stawem, który po prostu zarasta. Postępu prac przy rozkopanych alejkach też nie widać. Jedynie zauważalna jest budowa schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich.

Motocykliści z Gorzowa walczą o budowę toru

29 czerwca 2021, 14:55
Fani motoryzacji postanowili walczyć o budowę toru dla motocykli w Gorzowie. Projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego 2022 w ramach kategorii ogólnomiejskiej i przeszedł pozytywną weryfikację. Dlatego też ma szansę na realizację, o ile zdobędzie największą liczbę głosów w swojej kategorii. Docelowo tor miałby powstać przy ul. Fabrycznej.

Rozbudowa ul. Myśliborskiej na finiszu. Wiemy, kiedy droga zostanie otwarta dla kierowców

28 czerwca 2021, 16:25
W końcu, po siedmiu miesiącach opóźnienia przebudowa ul. Myśliborskiej zostanie zakończona. Jak zapewnia wykonawca, wszystkie prace potrwają do 30 czerwca. Natomiast 1 lipca lub najpóźniej 2 lipca, dwupasmowa droga będzie otwarta dla kierowców.

Park handlowy N-Park rośnie w oczach. Otwarcie jeszcze w tym roku [zdjęcia]

27 czerwca 2021, 19:00
Budowa nowoczesnego parku handlowego N-Park na os. Dolinki w Gorzowie idzie pełną parą. Po dwóch miesiącach wróciliśmy na plac budowy, aby sprawdzić co się zmieniło. Postęp prac jest znaczący, ponieważ gotowe są konstrukcje wszystkich trzech budynków. Otwarcie N-Parku odbędzie się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 2021.


Fotoreportaże