Wiadomości › Inwestycje

Mieszkańcy chcą remontu Owocowej i budowy przejścia dla pieszych

9 lutego 2021, 09:48
Mieszkańcy Owocowej oraz okolicznych ulic chcą remontu drogi oraz budowy przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Żwirową. W imieniu mieszkańców do prezydenta Jacka Wójcickiego zwrócił się z interpelacją radny Krzysztof Kochanowski.

Bogusławskiego i Sosnkowskiego do przebudowy. Za opóźnienia będą kary

5 lutego 2021, 16:18
Jeszcze w lutym ruszą pierwsze prace przy przebudowie fragmentu ul. Bogusławskiego oraz Sosnkowskiego. Obie inwestycje będzie realizowała firma z Myśliborza. Jeżeli wykonawca nie dotrzyma terminów, wówczas za każdy dzień zwłoki będzie płacił 500 zł.

Nasza „droga” Przemysłówka. Co z remontem pozostałej części budynku?

5 lutego 2021, 12:32
Miasto otworzyło właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na dostosowanie parteru oraz pozostałych pięter Przemysłówki na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury. Jak się okazały, kwoty zaproponowane przez potencjalnych wykonawców są znacznie wyższe. Najtańsza oferta przekracza budżet o 4 mln 921 tys. zł, natomiast najdroższa aż o 13 mln 287 tys. zł.

Tak może wyglądać nowa skarbówka na Zawarciu [wizualizacja]

3 lutego 2021, 10:45
W 2022 roku ma rozpocząć się budowa nowoczesnego budynku przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie, w którym będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji i projekt budowy wygrała firma ARE Stiasny/Wacławek z Warszawy. Sama budowa urzędu ma kosztować ponad 60 milionów złotych i być sfinansowana z budżetu państwa.

Kiedy pojawi się nowy monitoring oraz system informacji pasażerskiej?

2 lutego 2021, 09:07
Obecnie trwają prace ziemne związane z budową nowej sieci monitoringu oraz systemu informacji pasażerskiej. Roboty prowadzone są również w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Wyszyńskiego, gdzie powstanie centrum monitoringu wizyjnego. Inwestycja powinna być gotowa po wakacjach.

Gorzowski skatepark zostanie rozbudowany. Miasto szuka projektanta

1 lutego 2021, 16:19
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy skateparku. W nowej części skateparku ma pojawić się pięć elementów do wykonywania ewolucji na deskorolce, hulajnodze czy rowerze. Ponadto pojawią się ławki czy oświetlenie. Sama rozbudowa skateparku zostanie zrealizowana jeszcze w 2021 roku.

Trwa wycinka drzew pod budowę hali [zdjęcia]

31 stycznia 2021, 12:15
Zanim wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej będzie mógł ruszyć z pierwszymi pracami ziemnymi, musi najpierw przeprowadzić wycinkę drzew, które kolidują z inwestycją. A jest to zadanie pilne, ponieważ firma Budimex S.A. musi zdążyć z wycinką drzew do końca lutego, ponieważ w marcu rozpoczyna się sezon lęgowy ptaków.

Ruszyła rewitalizacja parku Róż [zdjęcia]

30 stycznia 2021, 13:15
W mijającym tygodniu rozpoczęły się pierwsze prace związane z rewitalizacją parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż. Na początek wykonawca zajął się rozbiórką schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich oraz ogrodzeniem stawu.

Wielka demolka na Mieszka I. Trwa zrywanie betonu i torowiska [zdjęcia]

29 stycznia 2021, 17:21
Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace przy ostatnim etapie przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I na odcinku od ul. Mickiewicza do Roosevelta. Obecnie na placu budowy pracuje ciężki sprzęt, który zajmuje zrywaniem płyt betonowych znajdujących się pod torowiskiem oraz demontażem samego torowiska. Przebieg prac widać w fotoreportażu.

Zobacz, jak wygląda rozbudowa ul. Zawackiej [zdjęcia]

24 stycznia 2021, 12:42
Sprawdziliśmy jak przebiegają prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Tym razem wybraliśmy się na plac budowy przy ul. Zawackiej. Po drzewach czy ciepłociągu nie ma już śladu, a wykonawca zajmuje się obecnie pracami ziemnymi w miejscu, gdzie powstanie druga jezdnia.


Fotoreportaże


x