Wiadomości › Inwestycje

Trwa montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych [zdjęcia]

12 czerwca 2021, 18:49
Na koniec 2020 roku w Gorzowie było zarejestrowanych 66 samochodów elektrycznych. Jednak właściciele „elektryków” nie mieli zbyt dużego wyboru, jeżeli chodzi o miejsce ładowania swoich pojazdów, bo na terenie miasta były tylko cztery stacje ładowania. Teraz to się zmienia, bo właśnie Enea Operator buduje w Gorzowie aż 17 punktów ładowania aut elektrycznych.

Fragment ul. Kasprzaka przy węźle S3 do remontu

11 czerwca 2021, 11:00
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze otworzyła właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na remont fragmentu ul. Kasprzaka przy węźle S3 „Gorzów Południe”. Remontem 450-metrowego odcinka chcą zająć się cztery firmy, z czego trzy oferty mieszczą się w budżecie. Wykonawca będzie miał cztery miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac.

Odkrycia archeologiczne na Chrobrego zostały zasypane [zdjęcia]

11 czerwca 2021, 09:45
Trwa przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I. Wykonawca szacuje, że zrealizował około 70% wszystkich prac. W ostatnich dniach odkrycia archeologiczne, które zostały odkopane na wysokości Arsenału zostały zbadane, zarchiwizowane oraz… zakopane. Konsorcjum firm ZUE i FDO chciałoby zakończyć prace w szybszym terminie, niż ten o który wnioskował.

Wykonawca przebudowy ul. Kombatantów wybrany

10 czerwca 2021, 12:23
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Remont niespełna 500-metrowego odcinka drogi będzie kosztował miasto 1 mln 11 tys. zł. Firma Eurovia Polska będzie miała dwa miesiące na realizację inwestycji.

Czytelnik: Opóźnienia w remoncie ul. Bogusławskiego i Sosnkowskiego. Czy wykonawca dostanie karę? [zdjęcia]

5 czerwca 2021, 13:36
Wielu mieszkańców ul. Bogusławskiego i Sosnkowskiego ucieszyło się, kiedy została ogłoszona informacja o remoncie tych dwóch osiedlowych uliczek. Wydawało się, że obie inwestycje zostaną bez problemu zrealizowane w terminie. Jednak w przypadku ul. Bogusławskiego, prace powinny zostać zakończone do końca maja, ale niestety tak się nie stało i nie wiadomo kiedy zostaną ukończone.

Pierwsze tablice LED na przystankach już zamontowane [zdjęcia]

1 czerwca 2021, 17:44
Wykonawca systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu, rozpoczął właśnie montaż pierwszych tablic ledowych na przystankach komunikacji miejskiej w centrum Gorzowa. Tablice pojawiły się już na przystankach przy ul. Sikorskiego oraz ul. Chrobrego. Docelowo pojawią się w 23 różnych lokalizacjach na terenie całego miasta.

Budowa fundamentów pod halę widowiskowo-sportową idzie pełną parą [zdjęcia]

1 czerwca 2021, 13:31
Wykonawca hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie prowadzi intensywne prace związane z budową stóp fundamentowych wraz ze zbrojeniami. Fundamenty powinny być gotowe do końca czerwca, tak aby można było ruszyć z kolejnym etapem prac. Według umowy, hala powinna być gotowa do stycznia 2023 roku.

Co się buduje przy Walczaka? To kolejna część parku handlowego [zdjęcia]

31 maja 2021, 19:39
W budynku, w którym mieściła się zakładowa straż pożarna byłych zakładów Stilon przy ul. Walczaka zostały otwarte lokale usługowe. Jednak to nie wszystko. Budowana jest właśnie druga część Parku Handlowego Walczaka, która będzie się składała z dwupiętrowego, przeszklonego budynku. Całość powinna być gotowa do końca 2021 roku.

Większe pieniądze na modernizację deptaka na Hawelańskiej i brak chętnych firm

31 maja 2021, 11:32
Władze Gorzowa wspólnie z radnymi zdecydowały, że zwiększą o 1 mln zł budżet na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Liczyły, że w ten sposób uda się rozstrzygnąć postępowanie i ruszyć z pracami. Jednak tym razem, do przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma.

Co z naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim?

31 maja 2021, 09:29
Skarpa przy moście Staromiejskim zaczęła zapadać się kilka miesięcy temu. Miasto ogłosiło przetarg i wybrało firmę, która miała zająć się jej naprawą. Póki co, żadne prace nie ruszyły, chociaż termin zakończenia inwestycji to końcówka czerwca. Jak się okazuje, powodem jest wysoki stan wód rzeki Warty.


Fotoreportaże


x