Inwestycje

W Gorzowie powstał drugi parking kiss&ride

12 sierpnia 2022, 10:55
W pobliżu przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni oraz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstał parking kiss&ride, który umożliwia bezpłatny postój samochodów do dwóch minut. To drugi tego typu parking w Gorzowie, pierwszy powstał przy szpitalu na Dekerta.

W Gorzowie ma powstać pierwsze centrum opiekuńczo-mieszkalne

10 sierpnia 2022, 14:30
Władze Gorzowa chcą wybudować pierwsze w mieście centrum opiekuńczo-mieszkalne dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Nowoczesny obiekt ma powstać przy ul. Osadniczej w Gorzowie. Obecnie trwają prace projektowo-kosztorysowe i uzyskiwanie wszystkich pozwoleń.

Nowa jezdnia ul. Łukasińskiego zostanie otwarta dla kierowców

10 sierpnia 2022, 08:52
W środowe popołudnie kierowcy będą mogli w końcu pojechać nową jezdnią ul. Łukasińskiego. Druga jezdnia ul. Łukasińskiego została wybudowana w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie.

Gdzie dokładnie zostanie wybudowany pumptrack w parku 750-lecia? [zdjęcia]

8 sierpnia 2022, 11:34
Mieszkańcy bloków przy ul. Czartoryskiego obawiają się, że pumptrack, który ma zostać wybudowany w parku 750-lecia powstanie tuż pod ich oknami. Gorzowianie sprzeciwiają się tej inwestycji, chociaż wygrała ona w budżecie obywatelskim 2022. Miasto uspokaja, że pumptrack nie zostanie wybudowany bezpośrednio przy blokach. Znamy jego proponowaną lokalizację.

Co z remontem starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego?

7 sierpnia 2022, 15:00
Władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Jak się okazało, dwie firmy chcą się zająć inwestycją, jednak ich oferty przekraczają założony budżet. Najtańszą ofertę złożyła Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 861 tys. 530 zł.

Tak zmienia się budynek, w którym powstaje Aldi [zdjęcia]

6 sierpnia 2022, 19:39
Przy ul. Piłsudskiego powstaje pierwszy w Gorzowie sklep Aldi. W ostatnich dniach prace przy przebudowie pawilonu na potrzeby dyskontu idą pełną parą. Wykonawca zabrał się za elewację budynku, która ma teraz kolor czarny. Sklep Aldi zostanie otwarty jeszcze w 2022 roku.

Stadion piłkarski przy Olimpijskiej ma przejść totalną metamorfozę

3 sierpnia 2022, 16:30
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie koncepcji projektowej na modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej. Przebudowany stadion ma spełniać wymagania pierwszej ligi i pomieścić 8-10 tys. kibiców na trybunach.

Słupki częściowo ograniczą parkowanie na chodniku [zdjęcia]

3 sierpnia 2022, 11:17
Mieszkańcy budynków przy ul. Matejki 22-29 na os. Staszica w Gorzowie skarżyli się na kierowców parkujących na chodnikach. Dlatego chcieli, aby miasto ustawiło na chodnikach słupki ograniczające parkowanie. Co na to władze Gorzowa? Słupki zostaną ustawione, ale tylko częściowo – koło przystanku autobusowego i wyjazdów z posesji.

Wystające pręty i siatka. Niski poziom wody odsłonił koleją fuszerkę [zdjęcia]

2 sierpnia 2022, 17:34
Schodząca farba z pergoli oraz stojąca woda na nowo wybudowanych schodach – to były dwie najbardziej rzucające się w oczy usterki w zrewitalizowanym parku Róż. Jednak jak się okazuje, to nie koniec fuszerek. Niski poziom wody w parkowym stawie obnażył kolejne niedoróbki takie jak wystające pręty i źle zamocowaną siatkę.

Gorzów czeka na elektryczne autobusy. Ruszyła budowa stacji ładowania [zdjęcia]

2 sierpnia 2022, 09:26
Na terenie zajezdni MZK i trzech pętli autobusowych na terenie Gorzowa rozpoczęła się budowa stacji ładowania autobusów elektrycznych. Na zajezdni MZK zostanie wybudowana stacja wolnego ładowania ze stanowiskiem na 8 pojazdów, a na pętlach stacje szybkiego ładowania. Wszystko powinno być gotowe do końca października. Wówczas do Gorzowa ma trafić 8 elektrycznych Solarisów.


Fotoreportaże