Interwencje

Straż miejska i administrator szuka osoby, która wyrzuca psie odchody z okna wieżowca

25 stycznia 2021, 11:44
Straż miejska wspólnie z zarządcą wieżowca przy ul. Gwiaździstej szukają osoby, która z okna wieżowca wyrzuca woreczki z psimi odchodami. Woreczki z nieczystościami trafiały nie tylko na trawnik, ale również na pobliskie drzewo. Teren został od razu uprzątnięty po interwencji portalu gorzowianin.com. Jak się okazuje, sprawca musi liczyć się z wysoką karą za zanieczyszczanie terenu zielonego.

Szok. Ktoś wyrzuca woreczki z odchodami z okna wieżowca [zdjęcia]

22 stycznia 2021, 11:27
Mieszkanka os. Słonecznego w Gorzowie zwróciła uwagę na szokujący problem przy ul. Gwiaździstej. Ktoś z okna wieżowca wyrzuca woreczki z odchodami, tak że cały trawnik pokryty jest odpadami. Ponadto woreczki z nieczystościami trafiają również na pobliskie drzewo.

Lokale są pozamykane. Właściciele i tak muszą zapłacić za koncesję na alkohol

14 stycznia 2021, 11:45
Pandemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią ograniczenia nikogo nie oszczędzają. Wśród osób, które liczą straty są właściciele lokali gastronomicznych. Oprócz opłat za czynsz, wypłaty dla pracowników etc., muszą również do końca stycznia zapłacić za koncesję na sprzedaż alkoholu, chociaż ich lokale są zamknięte. Urząd Miasta Gorzowa podkreśla, że zajmie się sprawą.

Spółdzielnia buduje parking przed blokiem. Chcesz parkować? To płać co miesiąc za miejsce

30 grudnia 2020, 16:33
Mieszkańcy bloku przy ul. Sportowej w Gorzowie są oburzeni postępowaniem Gorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która buduje parking na ponad 20 aut i chce pobierać opłaty za parkowanie. Mieszkańcy podkreślają, że parking został wybudowany za ich pieniądze, a teraz jeżeli będą tam zaparkować, to będą musieli jeszcze co miesiąc za to płacić 67 zł. Zwróciliśmy się do spółdzielni z pytaniami, ale ta milczy na ten temat.

Gorzowski społecznik znów w akcji. Tym razem posprzątał teren koło giełdy [zdjęcia]

24 grudnia 2020, 12:46
Mieszkaniec Gorzowa działający w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa wziął po raz kolejny sprawy w swoje ręce. Tym razem pan Tomasz zajął się posprzątaniem terenu w rejonie giełdy.

Mieszkańcy chcą remontu chodnika, ale nie wycinki drzew

15 grudnia 2020, 16:00
W ramach budżetu obywatelskiego miałaby zostać zrealizowana inwestycja pod nazwą „Remont chodnika przy ul. Puszkina”. Jednak to wymagałoby wycinki 21 drzew rosnących w linii krawężników. Dlatego też część mieszkańców sprzeciwia się wycince i twierdzi, że remont można przeprowadzić oszczędzając drzewa. Miasto zleciło w tej sprawie ekspertyzę dendrologiczną, ale chce również poznać zdanie pozostałych gorzowian, zanim podejmie decyzję w sprawie inwestycji.

Co z remontem zniszczonej ul. Bazaltowej?

4 grudnia 2020, 10:47
Mieszkańcy ul. Bazaltowej i pobliskich ulic wciąż czekają na remont zniszczonej i dziurawej drogi. Na początku tego roku miasto zapowiadało, że ul. Bazaltowa doczeka się utwardzenia w ramach budowy kanalizacji przy ul. Żwirowej. Jednak na to mieszkańcy jeszcze poczekają, inwestycja ruszy dopiero w 2021 roku.

Gorzów: Dzik zaatakował i poturbował amstaffa

27 października 2020, 10:09
W parku przy ul. Walczaka doszło do ataku dzika. Locha zaatakowała mężczyznę, który wyszedł na spacer z psem. Właścicielowi na szczęście nic się nie stało, ponieważ zdążył uciec. Natomiast pies rasy amstaff został poturbowany przez lochę, ma dziesięć szwów. Niestety to nie jedyny przypadek, kiedy dzik atakuje kogoś, kto jest na spacerze z psem. Dlatego też coraz więcej osób zaczyna obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Czytelniczka: Ktoś zrobił sobie śmietnik w parku Siemiradzkiego

21 października 2020, 08:30
Mieszkanka Gorzowa zwróciła uwagę na dzikie wysypisko śmieci, które powstało w parku Siemiradzkiego od strony ul. Drzymały. Zamiast do śmietnika, odpady są wyrzucane w krzakach.

Mieszkanka Gorzowa ostrzega przed oszustwem „na rynnę”

9 października 2020, 16:00
Podjeżdżają pod dom i obiecują szybką wymianę rynien za bezcen. Natomiast po wykonanej usłudze żądają zapłaty kilkukrotnie wyższej, niż umówione wcześniej wynagrodzenie. Jeżeli się nie zgodzisz, zaczynają być agresywni. To sposób oszustów, którzy właśnie pojawili się w Gorzowie i za wymianę rynien przy ul. Kuratowskiej zażądali 20 tys. zł, zamiast umówionych wcześniej 500 zł.


Fotoreportaże