Wiadomości › Interwencje

Kontrowersyjne mini rondo na osiedlu Piaski [film]

4 grudnia 2019, 18:10
Mini rondo, które pojawiło się na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Czarnieckiego wywołuje skrajne emocje. Wiele osób podkreśla, że budowa mini ronda w tym miejscu to absurd. Natomiast miasto tłumaczy, że sami mieszkańcy os. Piaski chcieli takiego rozwiązania w tym miejscu.

Park Słowiański w tragicznym stanie [zdjęcia]

22 listopada 2019, 09:23
Mieszkanka Gorzowa zwróciła się do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję w sprawie niszczejącego parku Słowiańskiego. Czytelniczka zwraca uwagę przede wszystkim na schody, które są w fatalnym stanie oraz na brak oświetlenia.

Hałda śmieci na zabytkowym cmentarzu [film]

21 listopada 2019, 08:38
Na zabytkowym cmentarzu Świętokrzyskim przy ul. Warszawskiej w Gorzowie zalega ogromna hałda śmieci. Są tam worki wypełnione zniczami, sztucznymi kwiatami, liśćmi, plastikowymi butelkami czy doniczkami. Ale pojawiają się również puszki czy kartony po mleku. Problem polega na tym, że nikt nie chce uprzątnąć śmieci, bo to wiąże się z dużymi kosztami.

Adaś pod koniec grudnia poleci do USA

12 listopada 2019, 18:07
Wiemy, kiedy Adaś z Gorzowa pojedzie na operację czaszki do Stanów Zjednoczonych. Tam możliwa będzie tylko dzięki ludziom wielkiego serca. Od 8 października zbiórkę na Siempomaga wsparło ponad 2500 osób.

Gorzów: Kto rozpoznaje podpalacza? [film]

5 listopada 2019, 12:03
W miniony weekend nieznany mężczyzna podpalił śmietniki przy ul. Walczaka w Gorzowie. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu zamontowana na ścianie kamienicy. Mieszkańcy liczą, że uda zatrzymać się podpalacza. Sprawą zajmuje się policja.

Plaga pluskiew na os. Staszica

18 października 2019, 15:35
Pluskwy pojawiły się w wieżowcach przy ul. Dąbrowskiej oraz w blokach przy ul. Reja, Zapolskiej, Kochanowskiego czy Matejki. O pojawieniu się insektów alarmowali mieszkańcy os. Staszica na jednej z grup na facebooku. Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica tłumaczy, że winni są tutaj mieszkańcy, którzy nie sprzątają swoich mieszkań.

Pomóżmy uratować życie Adasia

16 października 2019, 10:19
Adasiowi zostało naprawdę niewiele czasu. Jeżeli operacja powiększenia czaszki nie odbędzie się w odpowiednim czasie, Adasiowi grozi upośledzenie, utrata wzroki i słuchu, a nawet śmierć. 12-miesięczny chłopiec chory jest na rzadką chorobę - zespół Crouzona.

Kierowca autobusu MZK wymusił pierwszeństwo [film]

14 października 2019, 12:45
Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, któremu w piątkowy poranek kierowca autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie pana Radosława. MZK zapewnia, że wyciągnie konsekwencje wobec kierowcy.

Przejazd na skróty na Piaskach zablokowany [zdjęcia]

4 października 2019, 13:16
Kierowcy, którzy przez kilka dni jeździli na skróty przez chodnik i pas zieleni przy ul. Kazimierza Wielkiego będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. Po interwencji mieszkańców os. Piaski, którzy skarżyli się na zachowanie kierowców, przejazd został zablokowany przez barierki.

Gorzów: Mieszkańcom przeszkadzają nocne drifty [film]

27 września 2019, 20:01
Mieszkańcy Gorzowa skarżą się na kierowców samochodów osobowych, którzy w godzinach nocnych urządzają sobie rajdy ulicami miasta oraz driftują na rondach. Policjanci zamierzają surowo karać kierowców za takie zachowanie.


Fotoreportaże