Wiadomości › Interwencje

Dni krów z Ciecierzyc są już policzone

27 maja 2019, 17:46
Krowy z Ciecierzyc koło Gorzowa zostaną zabite. Taka jest ostateczna decyzja Głównego Inspektoratu Weterynarii, który stwierdził, że nie zamierza zmieniać wcześniejszych rozstrzygnięć powiatowego lekarza weterynarii o zabiciu stada. Z tą decyzją nie zgadzają się obrońcy praw zwierząt, którzy wciąż czuwają przy krowach.

Co mnie wkurza? Fuszerka na Wróblewskiego [zdjęcia]

20 maja 2019, 20:52
Tydzień temu wykonawca przebudowy ul. Wróblewskiego w Gorzowie zajmował się poprawkami w rejonie skrzyżowania z ul. Górczyńską. Tam został zerwany i wylany nowy asfalt. Jednak poprawek nie przeprowadzono w zupełnie innym miejscu, gdzie przy okazji opadów deszczu droga jest zalewana.

Protestowali w obronie krów

9 maja 2019, 12:29
W czwartek przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie odbył się pokojowy protest pod hasłem "Ratujmy krowy znad Warty". W proteście brało udział… 6 osób.

Zwłoki psa zawinięte w worek

13 kwietnia 2019, 21:37
W sobotnie popołudnie nad rzeką Wartą w Gorzowie zostały odnalezione zwłoki psa wraz z obrożą i smyczą. Suczka była zawinięta w foliowy worek. OTOZ Animals prosi o pomoc w znalezieniu właściciela psa. Sprawa została również zgłoszona na policję.

Bo wiata nie odda...

15 marca 2019, 11:39
Nie ma tygodnia, aby w Gorzowie nie dochodziło do dewastacji wiat przystankowych. Bardzo często otrzymujemy od naszych czytelników zdjęcia wybitych szyb. Tylko w ubiegłym roku miasto wydało na naprawy zniszczonych wiat 57 tysięcy złotych.

Ścieżka powoli dewastowana

19 lutego 2019, 11:44
Miasto chwali się zakończeniem budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki. Pomysł na ożywienie tej części miasta jak najbardziej słuszny. Problem w tym, że nowe elementy już teraz są dewastowane, a ławeczki zamiast rodzicom z dziećmi - służą amatorom napojów wyskokowych.

Samochodem po ścieżce rowerowej

31 stycznia 2019, 13:12
Trwa przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie i dojazd autem do niektórych posesji stał się niemożliwy. Jednak kilku mieszkańców remontowanej ulicy znalazło rozwiązanie w tej sytuacji i postanowiło dojechać pod dom ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż Kłodawki.

Zalany plac zabaw przy Sulęcińskiej

10 stycznia 2019, 11:05
Mieszkaniec ul. Sulęcińskiej w Gorzowie wskazuje, że nowy plac zabaw to fuszerka, ponieważ podczas budowy nikt nie podniósł terenu i plac jest po prostu zalewany. Z kolei urzędnicy podkreślają, że monitorują sytuację i w razie czego podejmą niezbędne działania.

Dzieci wabione cukierkami do auta?

28 listopada 2018, 19:10
W ostatnim czasie przy ul. Jana Pawła II w Gorzowie nieznany mężczyzna częstując cukierkami zaprasza chłopców do swojego auta. Rodzice obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci i przestrzegają innych rodziców. Policja uspokaja i prosi o kontakt osoby, które były świadkiem takiej sytuacji.

Wychowawczyni biła dzieci w przedszkolu w Gorzowie?

8 października 2018, 13:52
Biła po głowie, szarpała i ciągnęła za uszy – tak miała zachowywać się wobec dzieci pani Kasia, wychowawczyni jednej z grup w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Gorzowie. Nauczycielka została odsunięta od obowiązków, a sprawą zajmuje się kuratorium oświaty i prokuratura.


Fotoreportaże


x