Wiadomości › Interwencje

Kamienie nie pomogły. Kierowcy i tak parkują na trawniku [zdjęcia]

2 sierpnia 2021, 11:21
Miasto ustawiło kamienie wzdłuż alejki w parku przy ul. Wawrzyniaka. Wszystko po to, aby kierowcy nie parkowali na trawniku i w ten sposób nie niszczyli zieleni. Jednak ustawienie kamieni nic nie dało, ponieważ podczas niedzielnego meczu żużlowego kamienie zostały odsunięte, a kierowcy jak gdyby nigdy nic, zaparkowali na trawniku.

Radny chce interwencji prezydenta Wójcickiego w sprawie nieuczciwych przedsiębiorców

29 lipca 2021, 14:27
Przez nieuczciwych przedsiębiorców cierpią mieszkańcy Gorzowa, tak można w skrócie powiedzieć o sytuacji przy ul. Łużyckiej i Sikorskiego. Śmieci na podwórku przy ul. Łużyckiej dosłownie "wylewają się" z koszy oraz leżą gdzie popadnie. Natomiast sprawcami bałaganu są przedsiębiorcy z ul. Sikorskiego, którzy nie mają umów na zagospodarowanie odpadów, a także osoby podrzucające śmieci. Po artykule portalu gorzowianin.com, radny Robert Surowiec prosi o interwencję w tej sprawie prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego.

Śmieciowy bałagan w centrum Gorzowa. Przez nieuczciwych przedsiębiorców cierpią mieszkańcy

27 lipca 2021, 13:06
Zarządcy hotelu Bulvar w centrum Gorzowa zwrócili uwagę na śmieciowy problem na podwórku pomiędzy hotelem, a pobliskimi blokami. Śmieci dosłownie "wylewały się" z koszy oraz leżały wszędzie dookoła. Jak się okazało, sprawcami bałaganu są przedsiębiorcy z ul. Sikorskiego, którzy nie mieli umów na zagospodarowanie odpadów, a także osoby podrzucające śmieci.

Mieszkańcy os. Europejskiego walczą o boisko. Zbierają podpisy pod petycją

26 lipca 2021, 09:45
Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Dlatego też wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Na osiedlu nie ma nawet boiska do gry w piłkę nożną. Dlatego mieszkańcy mają dosyć obietnic władz miasta Gorzowa i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Właśnie zbierają podpisy pod petycją w sprawie budowy boiska wielofunkcyjnego na osiedlu.

Działkowcy z ROD „Magnolia” stracą swoje działki?

25 lipca 2021, 18:42
Mieszkańcy Gorzowa mający swoje ogródki działkowe na ROD „Magnolia” przy ul. Walczaka mają nie lada problem. Z jednej strony, część działek została źle wytyczona i wchodzi na teren dewelopera. Natomiast z drugiej, przez teren ogródków ma w przyszłości przebiegać droga, która będzie łączyć ul. Walczaka z ul. Niepodległości.

Zamiast boiska, parking dla samochodów? Mieszkańcy są podzieleni [zdjęcia]

22 lipca 2021, 19:00
Część mieszkańców bloków przy ul. Matejki 62-63 w Gorzowie chce, aby w miejscu boiska pomiędzy blokami powstał parking dla samochodów. W tej sprawie właśnie są zbierane podpisy pod petycją. Jednak jak się okazuje, władze Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica nie podchodzą tak entuzjastycznie do tego pomysłu i tłumaczą, że miejsce z zielenią powinno zostać.

Spółdzielnia posadziła drzewka. Teraz ktoś je zniszczył

21 lipca 2021, 15:23
Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com zwrócił uwagę na zniszczone drzewka, które zostały posadzone przez Spółdzielnię Mieszkaniową Górczyn przy ul. Hallera w Gorzowie. Drzewka rosły zaledwie dwa tygodnie, ponieważ w miniony weekend zostały podlane lub spryskane silną chemią i usychają.

Trwa czyszczenie przystanków, które zniszczyli wandale [zdjęcia]

21 lipca 2021, 13:05
Żeby pobazgrać i zniszczyć przystanek komunikacji miejskiej wystarczy chwila, ale żeby doprowadzić go do stanu poprzedniego, potrzeba już kilkudziesięciu minut. W środę rozpoczęło się czyszczenie przystanków w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa.

Wandale niszczą elewację kamienicy [film]

17 lipca 2021, 14:33
Nasz czytelnik Marek był świadkiem, jak dwóch młodych mężczyzn niszczyło elewację kamienicy przy ul. Krzywoustego, bazgrząc po niej sprayem. Po reakcji pana Marka i jego sąsiadów wandale uciekli, ale wrócili na miejsce, aby dokończyć swoje „dzieło”. Mieszkaniec zadzwonił na policję, ale mężczyzn nie udało się zatrzymać.

Miejskie ławki jak noclegownie i brak interwencji? Straż miejska odpowiada

16 lipca 2021, 17:32
Mieszkańcy Gorzowa podkreślają, że jest problem z osobami bezdomnymi i „menelami” śpiącymi na ławkach i spożywającymi alkohol w przestrzeni publicznej. Jeden z naszych czytelników skarżył się, że nie mógł dodzwonić się do straży miejskiej w sprawie interwencji na przystanku autobusowym. Natomiast straż miejska tłumaczy, że robi co może, ponieważ na dwie zmiany pracują łącznie 3-4 patrole.


Fotoreportaże


x