Interwencje

Skoszona trawniki i brud w mieście. Takich miejsc jest sporo

3 sierpnia 2022, 11:50
Narzekamy na to, że trwa nie skoszona, że zasłania kierowcom widok. Czasami jednak lepiej, gdy trawa pozostanie wysoka, bo po skoszeniu widzimy totalny bałagan, który aż kłuje w oczy. Problem zauważyła jedna z gorzowianek.

Wystające pręty i siatka. Niski poziom wody odsłonił koleją fuszerkę [zdjęcia]

2 sierpnia 2022, 17:34
Schodząca farba z pergoli oraz stojąca woda na nowo wybudowanych schodach – to były dwie najbardziej rzucające się w oczy usterki w zrewitalizowanym parku Róż. Jednak jak się okazuje, to nie koniec fuszerek. Niski poziom wody w parkowym stawie obnażył kolejne niedoróbki takie jak wystające pręty i źle zamocowaną siatkę.

W parku zostanie wybudowany pumptrack. Mieszkańcy nie chcą inwestycji pod swoimi oknami

2 sierpnia 2022, 12:23
W parku 750-lecia w Gorzowie ma zostać wybudowany pumptrack, czyli tor do jazdy na rolkach, wrotkach i rowerze. Jest to inwestycja, która zwyciężyła w budżecie obywatelskim 2022 w kategorii rejonowej. Jednak jak się okazuje, mieszkańcy pobliskich bloków sprzeciwiają się budowie toru i nie chcą tej inwestycji pod swoimi oknami.

Czytelnik: Stadion lekkoatletyczny tylko dla wybranych?

2 sierpnia 2022, 11:32
Nowoczesny stadion lekkoatletyczny jest gotowy od końca czerwca. Jednak obiekt nie jest dostępny dla wszystkich, którzy chcieliby z niego skorzystać. Póki co, na stadionie mogą trenować tylko zawodnicy z klubów sportowych, natomiast biegacze amatorzy nie są wpuszczani na obiekt. Pojawiają się również głosy, że na stadion może zostać wpuszczony ten, kto ma znajomości.

Czytelnik: Po raz kolejny uschły nasadzenia zastępcze na os. Górczyn

29 lipca 2022, 14:18
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że nasadzenia zastępcze, które zostały posadzone wzdłuż ul. Janockiego na os. Górczyn po raz kolejny uschły. Miasto tłumaczy, że tylko 3 drzewa uschły, a kolejne 3 są w złej kondycji i wpływ na to mogła mieć sieć ciepłownicza znajdująca się w pobliżu. Urzędnicy podkreślają, że drzewa zostaną usunięte i w ich miejscu zostaną posadzone nowe.

Lipy miały zostać przycięte. Interweniowali mieszkańcy

27 lipca 2022, 15:07
Mieszkańcy ul. Borowskiego sprzeciwili się planowanej wycince drzew, którą zaplanowano na środę 27 lipca. Interweniowali w tej sprawie w Urzędzie Miasta Gorzowa. Jak się okazało, ich zainteresowanie sprawą przyniosło efekty, ponieważ przycinka lip na koronach została wstrzymana. Prace obejmą natomiast przycięcie odrostów od pnia nad drogą i chodnikiem.

Rozmyta ścieżka nie zostanie naprawiona, bo... miasto nie ma pieniędzy

25 lipca 2022, 12:33
Ścieżka pieszo-rowerowa nad Kłodawką jest rozmywana przy okazji każdej większej ulewy, która przechodzi przez Gorzów. Fragmenty ścieżki zostały zniszczone na początku czerwca i jak się okazuje, zbyt szybko nie zostaną naprawione. Miasto tłumaczy się, że naprawa kosztowałaby 50 tys. zł i obecnie nie ma takich pieniędzy w budżecie, więc prace naprawcze nie zostaną zrealizowane.

Kolejne dziury pojawiają się na wyremontowanej ul. Kostrzyńskiej

19 lipca 2022, 11:13
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że chociaż od zakończenia prac przy remoncie ul. Kostrzyńskiej nie minęło dużo czasu, to w jezdni pojawiają się dziury. Niestety nie jest to pierwszy przypadek, kiedy na wyremontowanej Kostrzyńskiej są problemy z asfaltem.

Czytelniczka: Park zamienił się w dżunglę [zdjęcia]

10 lipca 2022, 14:37
Miasto wprowadziło ograniczenia koszenia traw w Gorzowie. To sprawiło, że wiele miejsc zaczyna po prostu zarastać, na co zwracają uwagę sami gorzowianie. Tym razem mieszkańcy skarżą się na zarośnięty park 750-lecia.

Mieszkańcy walczą o Biedronkę na osiedlu. Sklep ma zostać zlikwidowany

1 lipca 2022, 11:25
Władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Dolinki” nie przedłużyły umowy na wynajem lokalu przy ul. Okólnej, w którym mieści się sklep Biedronka. Tym samym dyskont na osiedlu zostanie zlikwidowany. Z tą decyzją nie zgadzają się mieszkańcy os. Dolinki, którzy zbierają podpisy pod petycją i żądają wyjaśnień od prezesa spółdzielni oraz przedłużenia umowy z Biedronką.


Fotoreportaże