Wiadomości › Interwencje

Na wykonawcę ul. Sosnkowskiego zostaną nałożone kary

8 października 2021, 11:57
Przebudowa ul. Sosnkowskiego według pierwotnej umowy miała zakończyć się do 30 czerwca, ale wykonawca zawnioskował o wydłużenie terminu 30 lipca. Ostatecznie droga została zrobiona dopiero pod koniec września. Dlatego też miasto zdecydowało, że nałoży na wykonawcę kary umowne. To 500 zł za każdy dzień zwłoki.

Mieszkańcy od kilkunastu lat muszą jeździć po betonowych płytach. Czy jest szansa na remont? [zdjęcia]

5 października 2021, 11:08
Betonowe płyty miały być tylko na czas budowy nowych bloków przy ul. Danuty Siedzikówny-Inki (dawnej ul. 9 Maja), a zostały na stałe. Z biegiem lat betonowe płyty coraz bardziej niszczeją, tak że zaczynają wystawać z nich metalowe pręty. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali o remont drogi, ale na obietnicach się kończyło. Teraz w tej sprawie postanowił interweniować radny Piotr Wilczewski, który napisał do prezydenta Gorzowa interpelację.

Straszy, zamiast cieszyć. Tak wygląda plac zabaw w centrum Gorzowa

5 października 2021, 11:07
Sceneria wieje grozą, a smród ze śmietników powala. Tak wygląda plac zabaw, który w 2014 roku został wybudowany ze środków przeznaczonych na budżet obywatelski. Po kilku latach plac zamknięto, gdyż stwarza ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Korzystają z niego już tylko te starsze - w innych celach.

Nowa droga, ale już z usterkami. Mieszkańcy wytykają błędy

4 października 2021, 11:33
Przebudowa ul. Sosnkowskiego zakończyła się z 3-miesięcznym poślizgiem w stosunku do pierwotnego terminu. Chociaż droga jest świeżo wyremontowana, to mieszkańcy wytykają wykonawcy wiele usterek. Zwracają uwagę m.in. na zapadającą się studzienkę, nierówno położoną kostkę od wjazdu z ulicy Janockiego czy źle wykonany wjazd na osiedle.

Problem z dzikami na Zakanalu. Miasto: Pozostaje wypłaszanie lub odstrzał

19 września 2021, 19:23
Czytelniczka Beata zwraca uwagę na problem z dzikami przy ul. Podgórnej na gorzowskim Zakanalu. Jak relacjonuje kobieta po ich ulicy spaceruje stado składające się z aż 14 dzików. Z kolei miasto komentuje, że problem jest im znany i są podejmowane działania w tej sprawie. Jednak dopóki na pobliskich polach znajdują się uprawy kukurydzy, to nie można przeprowadzić skutecznego przepłaszania lub odstrzału dzików.

Ktoś wyrzucił kotkę w kartonie. Gorzowianka szuka dla niej nowego domu

17 września 2021, 12:47
W piątkowy poranek pani Sandra znalazła przed swoją kamienicą przy ul. Kosynierów Gdyńskich karton z kotką oraz dołączonym listem. Mieszkanka Gorzowa zabrała zwierzę z ulicy, ale niestety nie może zatrzymać kotki u siebie i dlatego szuka dla niej nowego domu.

Mieszkańcy podzieleni w sprawie fajerwerków na zakończenie potańcówki w parku Górczyńskim

4 września 2021, 15:05
W nocy z piątku 3 września na sobotę 4 września w parku Górczyńskim odbył się 3-minutowy pokaz fajerwerków. Wszystko z okazji potańcówki pod chmurką, która była zarazem pożegnaniem lata. Część mieszkańców os. Górczyn skarży się na pokaz fajerwerków, jednak są również osoby, które bronią lokalu i podkreślają, że w mieście w końcu coś się dzieje.

Mieszkańcy walczą o budowę boiska na osiedlu. Do prezydenta trafiła petycja

27 sierpnia 2021, 13:28
Na osiedlu Europejskim nie ma boiska dla dzieci i młodzieży, dlatego też mieszkańcy postanowili walczyć o jego budowę. Chcą, aby boisko powstało na miejskiej działce, tam gdzie władze Gorzowa zamierzają w przyszłości wybudować przedszkole ze żłobkiem. Właśnie w tej sprawie do prezydenta Jacka Wójcickiego trafiła petycja pod którą podpisało się około 1200 osób.

Czytelnik: Martwi mnie rozmieszczenie tablic systemu informacji pasażerskiej

27 sierpnia 2021, 11:02
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Kacper, który dopytuje się dlaczego tablice systemu informacji pasażerskiej nie zostały zainstalowane na najbardziej obleganych przystankach komunikacji miejskiej jak np. na przystanku "SP13" przy ul. Piłsudskiego czy przystanku „Czereśniowa”.

Weekendowe potańcówki w parku Górczyńskim. Niektórym mieszkańcom przeszkadza muzyka

19 sierpnia 2021, 19:00
W parku Górczyńskim powstał lokal, w którym odbywają się weekendowe potańcówki. Spora grupa gorzowian jest zachwycona nowym miejscem spotkań i chętnie bierze udział w zabawie. Jednak pojawiają się również głosy mieszkańców Gorzowa, którzy twierdzą, że głośna muzyka im przeszkadza i park to nie jest miejsce na tego typu imprezy.


Fotoreportaże