Wiadomości

Nie zobaczymy już zwierząt w Zoo Safari?

8 maja 2017, 13:25, red
fot. Marcin Kluwak
Zamknięte do odwołania. Chodzi o jedną z największych atrakcji w okolicach Gorzowa, czyli Zoo Safari w Świerkocinie, które w sezonie letnim przyciągało tłumy. W tym roku tak już nie będzie i nie wiadomo czy w ogóle zoo zostanie ponownie otwarte.

Nieczynne w 2017 roku – taka wiadomość mogła zdziwić każdego, kto podjechał pod bramę popularnego Zoo Safari w Świerkocinie. To jedna z największych atrakcji w okolicach Gorzowa – mogliśmy tam zobaczyć białe lwy, które są niezwykle rzadkim gatunkiem i mogliśmy je zobaczyć właśnie w Świerkocinie.

Jednak od początku tego roku zwierzęta były z zoo wywożone. Według nieoficjalnych informacji, zwierzęta miały trafić do innych ogrodów zoologicznych, nie tylko tych polskich.

Jak podaje Urząd Miasta i Gminy Witnica – Zoo Safari w Świerkocinie było po prostu nierentowne, dlatego zostało zamknięte.

Z kolei właściciele twierdzą, że wszystko przez prace remontowe, które mają zostać przeprowadzone w zoo jeszcze w tym roku. Dlatego też trzeba było sprzedać zwierzęta. Na oficjalnej stronie Zoo Safari w Świerkocinie pojawił się komunikat, że zoo będzie nieczynne do 30 marca 2018 roku. Z kolei same prace remontowe mają rozpocząć się jeszcze w czerwcu tego roku.

Czy rzeczywiście tak będzie i egzotyczne zwierzęta wrócą do Świerkocina? O tym przekonamy się dopiero w przyszłym roku, kiedy minie podany termin.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości