Wiadomości

Podziel się posiłkiem z bezdomnymi

15 kwietnia 2017, 15:10, aw
Gorzów włącza się w ogólnopolską akcję dzielenia się żywnością z osobami bezdomnymi pod nazwą "Podzielmy się". Akcja ma na celu ograniczenie marnowania żywności w czasie świąt.

W czasie świąt w każdym domu marnuje się bardzo dużo żywności, która jest po prostu wyrzucana do śmieci. Wszystko przez to, że jedzenia jest za dużo, a my nie jesteśmy w stanie wszystkiego zjeść. Aby zapobiec trafianiu żywności do kosza, ruszyła akcja, która ma za zadanie podzielić się posiłkiem z osobami bezdomnymi.

W akcję „Podziel się” włączył się również Gorzów. W naszym mieście będzie 5 miejsc, gdzie każdy chętny będzie mógł przywieźć po świętach jedzenie. Przynieść można każdą porcję jedzenia. Wystarczy, że będzie to 1 posiłek - pół bochenka chleba, ćwierć ciasta, kilka jajek czy trochę sałatki. Jeśli jedna uboga lub bezdomna osoba będzie najedzona dzięki żywności przekazanej przez darczyńców, to warto. Warunkiem odebrania jedzenia jest jego świeżość.

Sukces akcji zależy od dwóch czynników. Pierwszym są wolontariusze, którzy zgodzą się za darmo jeździć w danym dniu, odbierać jedzenie i zawozić do lokalnych jadłodajni dla ubogich i bezdomnych osób. Drugim są darczyńcy, którzy zgłaszają się z nadwyżką świeżej, gotowej do zjedzenia żywności.

Jedzenie będzie można przekazać do placówek:

- Towarzystwo Pomocy im. Św Brata Alberta, ul Strażacka 66, 24h/dobę

- Bank Żywności, ul. Chopina 52, pawilon nr 14, godz. 8.00 -16.00

- Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego, ul. Kard. Wyszyńskiego 169, godz. 10.00-18.00

- Stowarzyszenie Klub Abstynenta 24 godziny, ul. Łużycka 32, godz. 12.00 - 20.00

- Chata Polska (jedzenie zostanie rozwiezione do placówek), ul. Słoneczna 6, godz. 8.00-18.00 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości