Oszust matrymonialny skazany na 5 lat

11 kwietnia 2017, 15:11, aw
fot. Anna Warchoł
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Marka Ł., gorzowskiego tulipana. Mężczyzna przez kilka lat oszukiwał kobiety z całej Polski i wyłudzał od nich pieniądze. Łącznie prawie milion złotych. Został skazany na 5 lat więzienia.

Marek Ł., czyli gorzowski Tulipan oszukał łącznie sześć kobiet od których wyłudził ponad 900 tys. zł. Mężczyzna opanował perfekcyjnie sztukę manipulacji i przez kilkanaście miesięcy zdobywał ich zaufanie. Niektóre z jego fikcyjnych związków trwały nawet po dwa lata. Dopiero po zdobyciu zaufania zaczął wymyślać powody, dla których kobiety przekazywały mu pieniądze. Jedna z nich przelała na jego konto nawet 600 tys. zł po sprzedaży swojego domu. Marek Ł. został zatrzymany dopiero po 12 latach, w mieszkaniu przy Asnyka gdzie mieszka jego żona Marlena, córka Nikola oraz babcia.

We wtorek 11 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok. „Tulipan” został skazany na 5 lat więzienia oraz wypłatę zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych kobiet.

- Wyrok zapadł w trybie dobrowolnego poddania się karze. Uważam, że wyrok jest adekwatny do czynu. Mojemu klientowi będzie ciężko oddać pieniądze pokrzywdzonym kobietom, ponieważ w trakcie odbywania kary nie będzie miał możliwości zarobkowych – komentował Jacek Sobusiak, obrońca Marka Ł.

Z wyroku zadowolony jest również pełnomocnik pokrzywdzonych kobiet. - Niestety moje klientki dały się omamić i zwieść obietnicami wspólnego życia. Brał je niejednokrotnie na litość. Często mówił, że jest w szpitalu i ma złamana nogę. Oczywiście kobiety żałują tego, że dały się oszukać – mówi Sebastian Kaszewski, pełnomocnik pokrzywdzonych kobiet.

Jak się okazało, pokrzywdzone kobiety zobaczyły Marka Ł. pierwszy raz dopiero na sali sądowej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości