Z sercem przez bezdroża [zdjęcia]

9 kwietnia 2017, 11:52, aw
fot. czytelnik Jacek
Miłośnicy Off Roadu z Gorzowa wyruszyli w podróż liczącą 1,5 tys. kilometrów, aby zawieźć dary na Święta Wielkanocne dla dzieci z polskiej parafii w naddniestrzańskiej Rybnicy w Mołdawii.

W niedzielny poranek 9 kwietnia z Bulwaru Zachodniego w Gorzowie wyruszyło w trasę 10 samochodów terenowych, które do pokonania będą miały trasę liczącą 1,5 tys. km. Wszystko w ramach akcji „Z sercem przez bezdroża”, którą zorganizowała fundacja Miłośnicy Off Roadu z Gorzowa.

Fani terenówek chcą dotrzeć do Rybnicy w Mołdawii, aby zawieźć dzieciom z polskiej parafii prezenty na Święta Wielkanocne – będą to słodycze, 40 par butów, ponad 6 tysięcy złotych w gotówce, 20 plecaków wypełnionych artykułami szkolnymi oraz setki past do zębów i szczoteczek. Mieszkańcy Rybnicy są skupieni wokół polskich katolickich parafii, które praktycznie jako jedyne kultywują język polski i polskie tradycje.

Samochody terenowe na trasie do Mołdawii to nie przypadek - wszystko przez to, że drogi w tej części Europy są w stanie katastrofalnym. Nie jest możliwe dotarcie tam normalnym samochodem. Tylko odpowiednio przerobione i zmodyfikowane samochody są w stanie pokonać dziury i szutry w normalnym tempie bez ryzyka odpadających kół i urwanych silników.

Wyprawa Miłośników Off Roadu potrwa do 17 kwietnia. W planach już mają kolejną wyprawę. Na początku lipca chcą pojechać do Czarnobyla, aby tam pomóc Polakom na terenach dawnej Marchlewszczyzny.

Fotoreportaż


1/4 Miłośnicy terenówek wyruszyli w trasę

1/4 Miłośnicy terenówek wyruszyli w trasę

2/4 Miłośnicy terenówek wyruszyli w trasę

2/4 Miłośnicy terenówek wyruszyli w trasę

3/4 Miłośnicy terenówek wyruszyli w trasę

3/4 Miłośnicy terenówek wyruszyli w trasę

4/4 Miłośnicy terenówek wyruszyli w trasę

4/4 Miłośnicy terenówek wyruszyli w trasę

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości