Wiadomości

Dziecko pobite przez rodziców?

30 marca 2017, 08:33, red
zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Nieprzytomna dwulatka trafiła w środowy wieczór na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie – podaje w serwisie informacyjnym radio RMF FM. Jak dowiedzieli się dziennikarze tej stacji, dziecko miało krwiaki na głowie, stłuczone płuco oraz zasinienia na ciele.

Informacje o zdarzeniu dziennikarze tej stacji otrzymali na Gorącą Linię. 2-letnie dziecko na gorzowski SOR miało trafić wieczorem. Podczas transportu do szpitala dziecko było reanimowane. Jak informuje RMF, matka dziecka oraz jej konkubent zostali zatrzymani.  

- Na tę chwilę mogę potwierdzić, że rzeczywiście doszło do zatrzymania rodziców dziewczynki. Trwają z nimi czynności procesowe. Ewentualne zarzuty zostaną postawione później - komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury.

AKTUALIZACJA

godz. 10 - 29-letnia matka dziewczynki miała w chwili zatrzymania 0,25 promila alkoholu w organizmie, natomiast jej 26-letni partner - 1 promil alkoholu. Oboje w tej chwili trzeźwieją. Wiaomo, że mieszkali na osiedlu Słonecznym.

- Dziewczynka była w krytycznym stanie, przeszła skomplikowaną operację. W tej chwili jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Matka oraz jej konkubent tłumaczyli, że dziecko wypadło im z wózka - komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kiedy 29-latka i 26-latek wytrzeźwieją, zostaną doprowadzeni do prokuratury i przesłuchani.

godz. 10.30 - Sprawa jest prowadzona pod kątem znęcania się nad dzieckiem. To jakie zarzuty usłyszy 29-letnia Justyna K. oraz 26-letni Kamil K. zależy od tego co wykaże opinia biegłego. Mogą zostać oskarżeni o znęcanie się nad dziewczynką lub o trwały uszczerbek na zdrowiu - mówi Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury.

WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE PRZECZYTASZ TUTAJ 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości