Na Walczaka i Warszawską jeszcze poczekamy [zdjęcia]

1 marca 2017, 10:58, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Po raz kolejny zmienia się termin zakończenia dwóch bardzo ważnych inwestycji dla Gorzowa. Chodzi o przebudowę ul. Walczaka i Warszawskiej, którą zajmuje się ta sama firma. Tym razem drogi mają być przejezdne tuż przed wakacjami.

Przebudowa ul. Walczaka na odcinku od skrzyżowania z Jagiełły do Piłsudskiego oraz ul. Warszawska od Cichońskiego do Ogrodowej to dwa największe rozczarowania, jeżeli chodzi o remonty dróg w mieście.

Firma Taumer, która wygrała przetarg na realizację obu inwestycji po prostu sobie nie radzi. Pomijając już fakt przestoju przez archeologów. Chociaż wykonawca zapewnia, że cały czas prowadzi prace zgodnie z harmonogramem, to gorzowian nie da się oszukać. Osoby mieszkające Walczaka i Warszawskiej podkreślają, że tygodnie mijają, a postępy prac są znikome. Tym bardziej, że termin oddania inwestycji był przekładany kilka razy.

Początkowo przebudowa ul. Walczaka i Warszawskiej miała zakończyć się do końca listopada 2016 roku, później miała to być końcówka grudni 2016. Kiedy i ten termin okazał się złudny – zapewniano, że prace zostaną ukończone do kwietnia. Jednak rzeczywistość po raz kolejny okazała się zupełnie inna. - Obecnie realny termin zakończenia prac na Walczaka i Warszawskiej to czerwiec 2017 roku – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Warto przypomnieć, że koszt inwestycji to aż 15 mln zł. Natomiast wykonawca zapłaci 1 tys. zł za każdy jeden dzień opóźnienia, który nie wynikał z jego winy.

Kolejną ważną kwestią jest to, że dopóki Walczaka i Warszawska nie będzie przejezdna, to nie będą mogły ruszyć prace przy deptaku na Sikorskiego. Wszystko przez to, że ul. Warszawska ma być głównym objazdem podczas robót koło katedry.

Fotoreportaż


1/8 Co słychać na Walczaka?

1/8 Co słychać na Walczaka?

2/8 Co słychać na Walczaka?

2/8 Co słychać na Walczaka?

3/8 Co słychać na Walczaka?

3/8 Co słychać na Walczaka?

4/8 Co słychać na Walczaka?

4/8 Co słychać na Walczaka?

5/8 Co słychać na Walczaka?

5/8 Co słychać na Walczaka?

6/8 Co słychać na Walczaka?

6/8 Co słychać na Walczaka?

7/8 Co słychać na Walczaka?

7/8 Co słychać na Walczaka?

8/8 Co słychać na Walczaka?

8/8 Co słychać na Walczaka?

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości