Zabójcy z Gwiaździstej usłyszą wyrok?

14 lutego 2017, 12:23, red
To była zbrodnia, która wstrząsnęła Gorzowem w październiku 2015 roku. Na boisku szkolnym zginął 25-letni Krzysztof. Jutro odbędzie się rozprawa dwóch braci, którzy zabili mężczyznę – możliwe, że jeszcze tego samego dnia usłyszą wyrok.

Tragedia rozegrała się 24 października 2015 na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Gwiaździstej. Tam zginął 25-letni Krzysztof, mieszkaniec pobliskiego bloku.

Zabójcy najpierw pobili ofiarę, a następnie zadali jej kilkanaście ciosów nożem. Na sam koniec poszli po łatwopalny płyn i wrócili na boisko – wszystko po to, aby zatrzeć ślady. Tam podpalili ciało zabitego. Sekcja zwłok wykazała, że w momencie podpalenia Krzysztof już nie żył. Moment podpalenia zwłok nagrała kamera monitoringu. Niestety nie było widać na nagraniu zadawanych ciosów.

Zabójcy to Piotr Ż. I Krzysztof K. są przyrodnimi braćmi. Pierwszy mieszka na Gwiaździstej, tuż przy boisku. Był sąsiadem zabitego. Drugi z braci 32-letni Krzysztof K. jest mieszkańcem ulicy Hawelańskiej. W sprawie zatrzymana była też trzecia osoba . To 29-letni Rafał Ś. Według prokuratury nie był świadkiem zabójstwa, mógł jednak widzieć moment podpalenia. Rafał Ś. Usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy.

Braciom grozi 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Ostatnie kilkanaście miesięcy spędzili w areszcie, gdzie czekają na proces. Żaden z nich nie przyznaje się do zabicia Krzysztofa i twierdzi, że to brat miał zabić chłopaka.

W środę 15 lutego o godz. 10 w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbędzie się rozprawa podczas której zabójcy mogą usłyszeć wyrok.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości