Wiadomości

7,5 roku wiezienia za śmiertelne potrącenie na pasach [zdjęcia]

6 grudnia 2016, 11:14, mk
fot. Dawid Nowakowski
7,5 roku więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-letni Krzysztof S. 14 sierpnia tego roku potracił na przejściu dla pieszych 60-letnią kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. 30 listopada w sądzie w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie.

Była niedziela 14 sierpnia. Około godz. 19 gorzowscy policjanci dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który wsiada za kierownicę białego forda focusa i jest prawdopodobnie pijany. Na miejsce zostały wysłane policyjne radiowozy. Policjanci przy ul. Słowiańskiej próbowali zatrzymać Krzysztofa S. do kontroli, jednak mężczyzna zaczął uciekać. W czasie pościgu za kierowcą forda doszło do nieszczęśliwego wypadku. Krzysztof S. potrącił swoim autem przechodzącą przez przejście dla pieszych 60-letnią kobietę. W wyniku potrącenia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, które w konsekwencji doprowadziły do jej zgonu.

Policjanci zatrzymali kierowcę forda focusa. Jak się okazało, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego był kompletnie pijany. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu mężczyzna przyznał się do winy. W październiku akt oskarżenia trafił do gorzowskiego sądu, ostatniego dnia listopada odbyła się rozprawa.

- Sąd Rejonowy w Gorzowie skazał Krzysztofa S. za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w Gorzowie Wlkp. 14.08.2016r. na karę 7 lat pozbawienia wolności – mówi portalowi gorzowianin.com prokurator Roman Witkowski. Dodatkowo Sąd orzekł wobec sprawcy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nawiązkę na rzecz osoby najbliższej dla pokrzywdzonej w wysokości 20 000 zł i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 15 000 zł.

- Ponadto za drugi z czynów, o który został oskarżony Krzysztof S. - czyli kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonemu wcześniejszym wyrokiem, Sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także orzekł wobec niego kolejne świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 15 000 zł . Kara łączna wymierzona oskarżonemu za oba czyny to kara 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności – tłumaczy prokurator Witkowski.  

Fotoreportaż


1/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

1/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

2/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

2/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

3/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

3/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

4/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

4/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

5/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

5/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

6/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

6/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

7/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

7/7 Potrącenie pieszej na Słowiańskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości