Wiadomości

Fatalne warunki na gorzowskich drogach

6 grudnia 2016, 10:02, Marcin Kluwak
fot. Pomoc Drogowa Anhol
Jak informują nasi czytelnicy w Gorzowie i okolicach dochodzi do wielu stłuczek. Poważniejsze zdarzenie drogowe miało miejsce na starej „trójce” na wysokości miejscowości Marwice.

Tam doszło do dachowania pojazdu. 20-letni kierowca, jadąc od strony Gorzowa w kierunku Myśliborza nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i na łuku wypadł z drogi – ocierając się o drzewo. Samochód przewrócił się na dach, kierowca Seata Toledo został zabrany do gorzowskiego szpitala. Informacje i zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od firmy Anhol Pomoc Drogowa – dziękujemy!

- Po raz kolejny apelujemy o ostrożność – o ile główne drogi są w miarę przejezdne, to na drogach osiedlowych, lub mniej uczęszczanych, gdzie nie dotarły jeszcze piaskarki może być ślisko – mówi Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Sprawdziliśmy jak w Gorzowie wygląda akcja usuwania oblodzenia nawierzchni. Jak informuje firma ENERIS Surowce S.A., akcja trwa od wczoraj od 18.00. Polega ona na posypywaniu jezdni piaskiem z mieszanką rozpuszczającą lód. - Nad ranem drogi zaczęły ponownie zamarzać, stąd też w akcji uczestniczyło 6 pługopiaskarek. Priorytetem było odladzanie ulic, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej oraz dróg przelotowych. Obecnie są już one całkowicie przejezdne, a specjalistyczne pojazdy odladzają węższe drogi osiedlowe – mówi Marta Czerwińska z firmy ENERIS surowce S.A.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości