W styczniu zaparkujemy przy "esce"

2 grudnia 2016, 10:37, aw
fot. gddkia.gov.pl
Prace na MOPach w okolicach Gorzowa dobiegają końca. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - pierwsza z inwestycji zostanie oddana do użytku kierowcom już za miesiąc.

Kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą, zwłaszcza ci, którzy podróżują ciężarówkami przez województwo lubuskie. Często spotykany widok wzdłuż trasy S3 na odcinku Zielona Góra – Myślibórz, to samochody ciężarowe zaparkowane na pasie awaryjnym, którzy muszą zatrzymać się na obowiązkową przerwę lub osobówki, których kierowcy zatrzymali się, aby zjeść kanapkę.

Wszystko to przez brak MOPów, czyli miejsc obsługi podróżnych, gdzie kierowcy mogliby zatrzymać się i odpocząć lub skorzystać z toalety.

Na szczęście koniec z tym. Na naszym odcinku S3 pojawią się w końcu MOPy. Pierwszy z nich MOP Marwice zostanie oddany do użytku już w styczniu 2017 – oczywiście po obu stronach ekspresówki około 10 km od Gorzowa w stronę Szczecina. Jednak ten kto myślał, że zatankuje tam paliwo jest w błędzie. Będzie to wyłącznie parking z toaletą, ale to i tak spory sukces. Patrząc na to, jak wygląda to obecnie. Na dzierżawę terenu pod budowę stacji paliw nie było chętnych.

Jednak to nie wszystko, kolejne miejsce gdzie będziemy mogli zaparkować przy S3, to MOP Popowo pomiędzy Skwierzyną, a Międzyrzeczem. Zostanie on oddany do użytku w lutym 2017 roku. Tutaj również będą parkingi i toalety.

MOP Marwice Wschód i Zachód buduje firma Maldrobud sp. z o.o. za niewiele ponad 11,521 mln zł brutto. Z kolei roboty na MOPie Popowo Wschód i Zachód przeprowadza firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. za ponad 13,262 mln zł brutto.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->