• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kierowcy będą mogli doskonalić jazdę

25 listopada 2016, 14:36, aw
fot. Anna Warchoł
W przyszłym roku w Gorzowie powstanie Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy. To bardzo dobra wiadomość dla kierowców, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności oraz tych, którzy muszą takie kursy przejść obowiązkowo.

Władze Gorzowa przekazały działkę dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pod bardzo ważną inwestycję - Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy.

Chodzi o teren położony przy ulicy Silwanowskiej na wylocie drogi krajowej nr 22 w kierunku Różanek. Na terenie ośrodka miałby znajdować się specjalny plac manewrowy z płytą poślizgową. Tego typu ośrodki działają m.in. w Poznaniu, Wrocławiu czy Lublinie.

Plac manewrowy z płytą poślizgową ma być przeznaczony przede wszystkim dla kierowców, którzy chcą się doszkolić. A także tych, którzy według nowych przepisów będzie obowiązywał okres próbny.

Szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy to przede wszystkim zajęcia praktyczne – uczestnicy ćwiczą m.in. omijanie przeszkody, pokonywanie serii zakrętów, wyjście z poślizgu. Podczas szkolenia kierowcy dowiedzą się jak radzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach drogowych oraz w jaki sposób wykorzystać, w najtrudniejszych sytuacjach, systemy bezpieczeństwa stosowane w nowoczesnych autach.

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace projektowe, natomiast budowa ma ruszyć w 2017 roku. Cała inwestycja zostanie zrealizowana z budżetu WORDu oraz budżetu województwa. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości